0

Her sezon saç trendleri arasına giren küt saç ombre, bu sonbaharda da en çok tercih edilen saç uygulaması olmaya başladı. Saç uzunluğu, saç tipi ve rengi fark etmeksizin, herkese yakışan ombre uygulamasını yaptırmadan önce, sizin için en doğru rengi seçmeniz önemli. Özellikle ombreli küt saç, ihtiyaç duyduğunuz farklı görünümü yaratmaya yardımcı olabilir. Gelin, size yakışacak renkleri seçelim.

Küt Ombre Modelleri ile Tarzınızı Değiştirin-1 - Saç Bakım Güzellik Küt Ombre Modelleri ile Tarzınızı Değiştirin-2 - Saç Bakım Güzellik

Küt saç ombre modelleri

Küt saç ombre modelleri konusunda özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen, farklı renklere yönelebilirsiniz. Saç renginiz ne olursa olsun, ona uyum sağlayacak bir renk bulabilirsiniz. Eğer gri ya da platin saçlarınız varsa pembe, mavi, yeşil, mor gibi renklerle yaptıracağınız ombre farklı bir görünüm yaratacak. Eğer seveceğinizden emin değilseniz, ombre’yi saçınızın üstüne yakın bir yerden başlatmak yerine saçınızın daha alt kısımlarından başlatabilirsiniz. Hoşunuza gittiği takdirde aynı rengi ve modeli tekrar uygulatabilirsiniz. Kumral saç renginiz varsa, küt saça kızıl ombreyi çok sevebilirsiniz.

Işıltılı küt saç ombre

Küt saç ombre modelleri noktasında ilk önerimiz ışıltılı saçlar. Renkler sizin için fazla cesur ve keskin bir karar ise, doğal ışıltılar deneyebilirsiniz. Burada ihtiyacınız olan renk kendi saçınızın 1-2 ton daha açık bir tonu. Doğru tonu seçtiğinizde saçınız güneşten açılmış gibi parlayacak.

Küt saça tarçın ve bakır ombre

Bakır ombre saçlar da küt saçlara en çok yakışan ombre modellerinden. Tabii saç renginizin bakıra yakın tonlarda olmasında fayda var. Kumral ya da tarçın saç renklerine sahipseniz bakır ombre oldukça doğal bir görünüm yaratabilir.

Küt Ombre Modelleri ile Tarzınızı Değiştirin-3 - Saç Bakım Güzellik Küt Ombre Modelleri ile Tarzınızı Değiştirin-4 - Saç Bakım Güzellik

Küt saça sarı ombre

Her saç rengine uygun bir sarı ve tonu mutlaka var. Hatta siyah saça bile sarı ombre yapılabileceğini biliyor muydunuz? Eğer nasıl olduğunu merak ediyorsanız, yazımızdan tüm detaylarını öğrenebilirsiniz. Saç renginize yakışacak bir sarı ve tonunu seçtikten sonra -örneğin küt saça platin ombre- saçlarınıza sarı ombre yaptırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, ombre’nin saçınızın üst kısımlarından başlaması gerektiği. Eğer çok fazla aşağıdan başlatırsanız keskin bitişler göz yorabilir.

Küt saça karamel ombre

Karamel de ombre uygulamasının en sevilen renk tonları arasında. Özellikle kumral ve tonlarında saçlarınız varsa karamel ombre ile daha canlı görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Küt saçlarınızı dalgalandırıp kullandığınızda da oldukça doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Küt saça gri ombre

Ombreli küt saç modellerine bir de bu gözle bakmaya ne dersiniz? Eğer saçlarınızı kökten uca değiştirmek istemiyorsanız küt saça gri ombre saç rengine bir şans verebilirsiniz. Bu renk için özellikle saçlarınızı dalgalı kullanmanızı öneriyoruz. Böylece ombrelerinizin güzelliği tam anlamıyla ortaya çıkacak.

Ombre saç bakımı nasıl yapılır?

Küt saç ombre modelleri önerilerimizi sıraladık. Peki ombreli küt saçın bakımı nasıl olmalı?

Ombrenin ardından saçınızda işlem uygulandığı için bakımlarına ekstra özen göstermelisiniz. Özellikle saçınızda renk açma işlemi uygulandıysa bu oldukça yıpratıcı olabilir. Düzenli olarak saç maskeleri yapmaya ve saçınıza bakım yağları uygulamaya zaman ayırmalısınız.

Saçınız boyandıktan sonra bir süre ısı ile şekillendirici işlemlerden uzak durmanızda fayda var. Isı saçınızda kırılmalara ve yıpranmalara neden olabilir. Eğer saçınız ısıya maruz kalacaksa mutlaka ısıdan koruyucu bir saç ürünü kullanmaya da özen gösterin.

Saçınızın sağlıklı ve güçlü olması için kullandığınız şampuanın saç ihtiyacına yönelik olması önemli. Dove Güçlendirici Bakım Hindistan Cevizi Yağı ve Zerdeçal Yağı Şampuan içerdiği formül ile yıpranmış saçlarınızı onarıp güçlendirmeye yardımcı olur.