0

Temel olarak saçın tonunun açılma prensibini gözeten balyaj ve röfle, saçın tipine, tonunun açılma seviyesine, cilt tonuna göre farklılıklar gösterebiliyor. 

Balyaj, Ombre, Röfle-1

Balyaj ve Röfle Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Balyajda saç tonları açma işlemi, saçın ortalarından başlanarak yapılırken; röfle, saçın diplerinden ince tutamlar alınarak uygulanır.
  • Röflede saç 1 ila 6 tona kadar çok radikal şekilde açılabilirken (platin bile olabilir) balyajda daha doğal bir ton yakalanır. Balyajda amaç, saçın doğal tonundan çok kopmadan güneşin altındaki o ışıltıların yakalanmasıdır.
  • Röflede saçın tamamında bir değişiklik gözlenirken balyajda saça tercihen belli-belirsiz ışıltılar bile verilebilir. 
Balyaj, Ombre, Röfle-2

Ombre’nin Balyaj ve Röfleden Farkı Nedir? 

Saçın uçlarından diplerine doğru koyulaşan ombrede tonun en açık olduğu kısım saçın uçlarıdır. Saçın yalnızca belirli bir bölgesinde yoğunlaşır ve bu yoğunluk diplere doğru yumuşak bir geçişle azalır. Balyaj ve röflede saçın açılan kısımlarında bu şekilde degrade bir geçiş yoktur. Ancak ombre, balyaj gibi uzayan saç diplerini daha iyi kamufle ettiği ve beklettiği için röfleye göre daha fazla tercih edilebilir.

Peki yukarıdaki uygulamalara göre daha az bilinen fakat onlardan daha doğal görünüm sağlayan, bebek ışıltılarıyla dolu bir uygulama olan sombre’yi hiç duydunuz mu? Keşfetmek için yazımıza göz atın.

Ombre, balyaj, röfle veya sombre... Hangisini tercih ederseniz edin, bu saç renklerine su dalgası çok yakışacak. Saçlarınızı su dalgası ile kullanarak benzersiz rengini tamamlamayı deneyin.