0

Sade ve natürel saç görünümünü sevenlerin favorisi olan su dalgası saç modelleri, aynı zamanda canlı görünümü ile öne çıkar. Özellikle orta ve uzun boylu saçları olanlar için harika bir model olan su dalgası ile romantik görünen saçlara sahip olabilir, bu modeli hem işte hem de sosyal hayatta rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Son derece kolay ve pratik tekniklerle uygulayabileceğiniz su dalgası saç modelleri maşalı veya maşasız olarak yapılabilir. Bu konuda tercih tamamen size kalmış. Peki, su dalgası saç yapım yöntemleri neler ve son zamanlarda hangi su dalgası modelleri popüler? Gelin kolay su dalgası saç yapımı hakkında merak edilenlere ve en trend modellere yakından bakalım.

 

Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Eğer saçlarınız zaten düz/hafif dalgalı ve ince telli ise saçlarınızı önceden düzleştirmenize hiç gerek yok. Saçlarınıza TONI&GUY Isıya Karşı Koruyucu Sprey’i uygulayın, üst katlarını yarım topuz yapıyormuş gibi tepeden toplayın. Aşağıda kalan saçlarınızı dört ya da beş parçaya ayırın ve her şeridi maşanıza dolayın. Saçları 4-5 saniye bekletin ve bırakın, bu işlemi tüm parçalara uygulayın. Saçınızın alt tarafını şekillendirdikten sonra topuzunuzu açın, aynı işlemi tekrarlayın. Tüm saçlarınızı maşaladıktan sonra ellerinizle dalgaları dağıtın. İşte hazırsınız! Siz de aşağıdaki adımları takip ederek etkileyici su dalgası modelini yapabilirsiniz.

1.    Saçlarınızı Hazırlayın

Saçlarınıza su dalgası yapmadan önce durulanmayan bakım kremlerinden faydalanabilirsiniz. Saçınıza bu bakım kremlerini uygulayarak saçınızın daha kolay şekil almasını ve kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı güzelce taradıktan sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

 

2.    Saçlarınızı Ayırın

İşleme başlamadan önce saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Ardından üst kısımdaki saçları burarak yukarıda topuz haline getirin. Şekillendirme işlemine her zaman alttaki saçlardan başlamalısınız. Bu yöntem daha pratik olacaktır.

3.    Kıvırma İşlemine Başlayın

Şimdi saç maşası ile saçlarınızı kıvırmaya başlayın. Su dalgası saç modeli için kalın uçlu saç maşası kullanabilirsiniz. Saçlarınızı ince tutamlar şeklinde dışarıdan içeriye doğru sarmaya başlayın ve 5-10 saniye bekleyin.

4.    Doğal Dokunuşlar Gerçekleştirin

Saçlarınızın hepsini kıvırdıktan sonra parmaklarınızla saçlarınıza hafifçe masaj yapın ve dalgaları açmaya başlayın. Bu sayede daha doğal görünümlü su dalgalarına kavuşabilirsiniz. Son aşamada saçınıza sabitleyici sprey sıkarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Su Dalgası Saç Modelleri Nelerdir?

Su dalgası saçlara sahip olmak için farklı modelleri deneyebilir ve saçınızda değişik görünümler oluşturabilirsiniz. İri su dalgası, doğal su dalgası veya kalıcı su dalgası… Favori modelinizi belirleyerek uygulama adımlarına hemen geçebilir ve hayalinizdeki su dalgası saçlara kolayca sahip olabilirsiniz. İşte öne çıkan bazı su dalgası saç modelleri…

Su Dalgası Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Su Dalgası Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

 

İri Su Dalgası Saç Modeli

İri su dalgası saç modeli için bigudilerden yararlanabilirsiniz. Bigudileri yarı ıslak saçlarınıza sıkıca sararak saçlarınızın tamamı kuruyana kadar beklemelisiniz. Daha etkili sonuçlar için saçlarınıza sıcak fön de tutabilirsiniz. Bigudilerle saçınızda daha doğal sonuçlar elde etmeniz mümkün. Eğer saçlarınızda afro dalgası yaratmak isterseniz o halde içeriğimizi okuyabilir ve bu saç modeli hakkındaki ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

 

Doğal Su Dalgası Saç

Doğal su dalgası modelini saç maşası kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Saçlarınızı önce ince tutamlara ayırın. Daha sonra hepsini saç maşasıyla kıvırın. Su dalgası efekti için dalgaları parmaklarınızla açarak daha doğal dokunuşlar yaratabilirsiniz. Son aşamada saç uçlarına ve boylarına saç yağı uygulaması yaparak parlak ve kalıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca wag maşası saç modelleri denemek isterseniz hemen içeriğimizi inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilir, son trendlere uygun saç bukleleri yapabilirsiniz.

 

Kısa Saç Su Dalgası

Kısa saç su dalgası yapmak için 5 dakikanızı ayırmanız yeter. Kısa saçlarınıza önce bukle belirginleştirici yağ uygulayabilir, ardından ise saçlarınıza düz fön çekebilirsiniz. Maşa uygulamasına geçtiğinizde saçların tam dibinden değil, saç dibinin bir-iki parmak altından olacak şekilde maşa ile saçlarınızı kıvırın. Maşayı 10 saniye saçınızda beklettikten sonra aynı işlemi saçınızın her tutamı için tekrarlayın.

 

Kalıcı Su Dalgası

Öncelikle saçlarınızı yıkayın ve saç sabitleyici sprey sıkarak saçlarınızı taramaya başlayın. Saçlarınızı biraz kuruttuktan sonra maşa ile saçınızda dalgalar oluşturmaya başlayın. İşlem sonunda başınızı öne eğin ve yaptığınız dalgaları ellerinizle hafifçe açın. Son aşamada saçınızı burgu haline getirerek tepede topuz yapın. Saçınıza saç spreyi sıkarak birkaç saat bu şekilde bekletin. Ardından saçlarınızı açın. Artık uzun süre dayanacak su dalgalarına sahipsiniz!

 

Kolay Su Dalgası

Saçlarınıza kolay su dalgası hareketleri kazandırmak için öncelikle saçlarınızı tutamlara ayırın. Daha sonra her bir tutamı saç maşası ile kıvırın. Bu aşamada saç maşasını dik tutmaya özen gösterin. Saçlarınızın tamamını bu şekilde dalgalandırdıktan sonra dalgaları sırasıyla parmaklarınızla açın. Böylece oldukça doğal ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Son aşamada güçlü bir saç spreyi ile saçlarınızı sabitleyebilir ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

 

Sizler için yukarıda su dalgası saç yapım tekniklerini inceledik. Siz de saçlarınıza su dalgası görünümü vererek oldukça göz alıcı ve doğal saçlara sahip olabilirsiniz. Su dalgasına ek olarak saçınızda balyaj, ombre ve röfle gibi uygulamalar gerçekleştirmek ve saçlarınıza farklı bir görünüm katmak isterseniz içeriğimize göz atarak konu hakkında fikir edinebilirsiniz.