0

Denizden çıktığınızda saçınızın geldiği şekli özleyenlerden misiniz? O doğal, kabarmayan, hacimli dalgalar... Sanıyoruz, hepimizin her daim sahip olmak istediği saç modeli.

Güzel haber, bu görünüme sahip olmak için yaz mevsimini ve tatili beklemenize gerek yok. Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey ile 4 mevsim doğal ve hacimli dalgalara sahip olabilirsiniz.

Önce, deniz tuzunun saçlarınızı bu denli güzel göstermesinin nedenine ve ne gibi faydaları olduğuna bakalım.

  • Yağlı saçlarınız varsa, deniz tuzu bu fazla yağı emer.
  • Saç diplerini ferahlatır.
  • Kuru saç derisine sahipseniz, deniz tuzunun kepekten kurtulmaya yardımcı olduğu söylenir.
  • Saça bol miktarda hacim kazandırır ve uzun süreli tutuş sağlar.
  • Deniz tuzu saç derinize kan akışını uyararak saç uzamasını teşvik etmeye bile yardımcı olur.
Deniz Tuzu Etkili Saç Spreyi İle Yazı Getirin-1 - Saç Bakım Güzellik Deniz Tuzu Etkili Saç Spreyi İle Yazı Getirin-2 - Saç Bakım Güzellik

Deniz tuzu spreyi nasıl kullanılır?

  • Ürünü saçınıza eşit bir şekilde kuru ya da nemli saçlarınıza sıkın.
  • Elinizle saçınıza istediğiniz şekli verin.
  • Dilerseniz saç kurutma makinesinin vigo ucu ile de şekil verebilirsiniz.
  • Eğer saçlarınıza biraz daha hacim vermek isterseniz de saç diplerinize doğru Toni&Guy Dipten Uca Hacim Veren Saç Spreyi sıkıp parmak uçlarınızla yedirerek dolgunluk kazandırabilirsiniz.

Saç modeli önerileri

Açık ve dalgalı

Duştan sonra nemli saçlarınıza spreyi sıkın ellerinizle şekillendirin ve kurumaya bırakın. İşte doğal dalgalara kavuştunuz. Saçlarınızın ön kısmına birkaç toka takarak şekillendirebilirsiniz.

Salaş örgüler

Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey ile şekillendirin, ardından önlerden birkaç tutam ayırın. Dilerseniz bu ayrımı ortadan dilerseniz de sağ ya da sol kenardan yapabilirsiniz. Ardından saçlarınızı örün. Örgüleri tamamladıktan sonra ellerinizle biraz genişletmeyi hatta bazı yerlerden saç telleri çıkarmayı deneyin. Böylece salaş ve güzel bir görünüm yapalayabilirsiniz.

Yarım topuz

Saçlarınızı deniz tuzu spreyi ile şekillendirdikten sonra, baş parmaklarınızı kulak hizanız üzerinden geçirin ve ellerinizde kalan saçları tepeden toplayın. Altta kalan kısımlara biraz daha sprey sıkarak dalgalandırın.

Farklı modeller için Bu Yaz Denemeniz Gereken Saç Modelleri yazımızda yazın trendlerini keşfedebilirsiniz.