0

Küt saç dendiğinde aklınıza ilk gelen, Amelie’nin siyah kaküllü kısa saçı mı yoksa Victoria Beckham’ın önleri uzun gelen ikonik modeli mi oluyor? 

Konu küt saç olduğunda tüm olasılıklar mümkün. Zira bu model sunduğu kesim alternatifleriyle birçok obsiyon sunuyor.

Bu seçenekler arasında kaybolmamanız için size rehberlik etmek istiyoruz. Hangi küt saç kesiminin size yakışacağı yüz şeklinize göre karar vermenizi öneriyoruz.

Küt Saç Zamanı-1 - Saç Bakım Güzellik Küt Saç Zamanı-2 - Saç Bakım Güzellik

Kalp Yüzler İçin Küt Saç

Kalp; yani üçgen şeklinde yüzler, bob ya da lob modelleri deneyebilirsiniz. Kakül konusundaki seçiminizi ise, alnınızın genişliğine göre yapmanızı öneriyoruz. Eğer dar bir alna sahipseniz kakül kullanmamanız yüzünüzü daha ferah gösterecektir.

Küt saç modelinize karar verdikten sonra saç kesiminizi saçlarınıza uyum sağlayacak küpelerle tamamlamayı unutmayın!

Köşeli Yüzler İçin Küt Saç

Köşeli yüz tipi olanlar, küt modeli kakülsüz ve uzun kullanabilirsiniz. Omuz hizasında dümdüz inen bir lob dengeleyebilir, ya da önleri uzun arkaları kısa şekilde de tercih edebilirsiniz. 

Yuvarlak Yüzler İçin Küt Saç

Kulak hizasında ya da daha uzun küt saçlar yuvarlak yüzler için ideal. Dilerseniz küt modelinize bebek kakül de eşlik edebilir. 

Küt Saç Zamanı-3 - Saç Bakım Güzellik Küt Saç Zamanı-4 - Saç Bakım Güzellik

Küt Saç Kullanmanız için 4 Neden

Küt saç rahattır 

Küt saçlarınızı özellikle yaz aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Duştan sonra hem kolay kurur hem de kolay şekillenir.

Sofistike görünür

Özellikle kısa küt saçların, boynu daha uzun göstermesi ve görünüşünüze zarafet katmaları ile, söz konusu sofistike silüeti zenginleştirir. 

Hacimlidir

Uçları aynı hizada ve simetrik kesilen saçlar çok daha dolgun ve güçlü görünür. Saçlarınız hacim kazanır. 

Sağlıklı görünür

Küt modeli korumak için saçlarınızı uzadıkça kestirmeniz gerekececeği için çok daha sağlıklı durur. Çünkü kırıklardan rutin olarak kurtulmuş olursunuz. 

Küt saçı denemiş, memnun kalmış ve uzun süre kullanmış olabilirsiniz. Belki de artık saçlarınızı uzatmanın zamanı gelmiştir. Daha parlak ve uzun saçlara sahip olabilmek için saç bakım tüyolarından yararlanın.