1

Modern ve şık görüntüsü ile kısa saçlar oldukça seviliyor. Özellikle son yıllarda trendlerden düşmeyen kısa saçlarınıza farklı saç modelleri deniyor musunuz? Aslında kısa saçlarınıza yapabileceğiniz birbirinden farklı birçok saç modeli var. Bunlardan en rahat ve en sevilenlerden biri doğal dalgalarınızı açık bırakarak kullandığınız saç modeli olsa da farklı modeller de deneyerek enerjinizi değiştirebilirsiniz.

Özellikle yaptığınız farklı planlar, şık davetler ve özel günler için her zaman yaptığınız modeli biraz değiştirmeyi deneyin. Bu noktada sizin için birbirinden farklı ve güzel saç modeli önerimiz var. Hem de bu modeller ile, dalgalı saçlarınıza fön çekmeye gerek olmadan, harika dalgalarınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Kısa dalgalı örgü saç

Öncelikle listenizde mutlaka olması gerek modellerin örgüler ile elde edildiğini söyleyelim. Özellikle havaların ısınması ile en çok tercih edilen ve canlı bir görünüm veren örgü saç modellerini kısa ve dalgalı saçlarınıza adapte edeceğiniz birbirinden farklı birkaç model önerimiz var.

Bunlardan ilki, geçen yaz trend olmuş ve bu sezon da etkileri hale süren, saçın ön kısmından yapılan iki ince örgüden oluşuyor. Bu model için saçlarınızı ortadan ayırın. Ön kısımlardan birer parça alın ve incecik örün. Örgülerin altına renkli ve neon lastik tokalar takabilirsiniz. Bu renkler sıcak havalarda içinizi açacak. Saçlarınızın kalan kısmı için de dalgalarınızı daha belirgin hale getirmeyi unutmayın. Bu noktada ısı uygulamadan saçlarınızı besleyerek dalgalarınızı canlandıracak Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç Şekillendirici Krem kullanabilirsiniz. Avcunuza biraz alın ve saçlarınıza sürün. Elleriniz ile şekillendirin ve işte hazırsınız!

Bir diğer örgü saç önerimiz ise, tabii ki örgüden yapılan taçlar. Bu model için bir kulağınızdan başlayıp, diğer kulağınızın hizasına giden yatay bir balıksırtı örgü yapmalısınız. Bunun için saçınızın ön kısmından bir parça alın balıksırtı modelde örerek diğer kulağınıza doğru ilerleyin. Başınızın altından örgüyü sabitleyin. Arkada kalan kısımlar için yine saçlarınızın dalgalarını belirginleştirin.

Farklı bir önerimiz daha var tabii. Örgü denildiğinde tek bir seçenek ile modeller bitmiyor. Saçlarınızı yandan ayırın. Saçın az olduğu kısımda, kulağa yakın bir hizadan başlayarak ince bir balıksırtı örgü yapın. Saçınızın kısalığına göre bitirerek bir lastik toka ile sabitleyin. Saçın açıkta kalan kısımlarını elleriniz ile biraz hacimlendirin.

Son örgü modelimiz ile oldukça basit, kısa ve dalgalı saçlarınızın arasına birkaç ince örgü eklemeyi deneyin. Örgülerinizi renkli lastikler ile sabitleyin. Örgü ekleyeceğiniz yerlerden emin değilseniz, kısa ve dalgalı saçlı biri olarak kendi deneyimlerimden yola çıkarak bir öneride bulunacağım. Saçın üst kısımlarına birkaç tane, kulak arkasına ve altında kalan küçük saçlara birkaç tane ve enseye yakın yerlere birer tana örgü ekleyerek harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kısa dalgalı yarım topuz

Bir değer saç modeli önerimiz de tabii ki topuz. Kısa saçlarıma nasıl topuz yapacağım demeyin. Kısa ve dalgalı saça en çok yakışan saç modellerinden biri, saçın üstten toplanarak alt kısımlarının açık bırakıldığı saç modelleri. Bunun için baş parmaklarınızı saçınızın bir bölgesinden geçirerek, üstte kalan kısımları toplayın ve salaş bir topuz şeklinde toka ile tutturun. Tokanın hemen üzerine bir kurdele takabilir ya da bir fular dolayarak saçınızı yaz mevsimine uygun hale de getirebilirsiniz.

Kısa dalgalı yarım atkuyruğu

Yukarıda bahsettiğimiz modelin bir farklı modeli olan atkuyruğu da kısa saçlarınız için oldukça hoşunuza gidecek modellerden. Sadece bu model için saçınızın kısalığı biraz önemli. Eğer omuzlarınıza dökülen kısa saçlarınız varsa bu modeli deneyebilirsiniz. Saçlarınız omuzdan daha kısa bir hizada ise topuz sizin için daha uygun olacaktır.

Saçlarınızı yatay bir hizadan ayırın ve tepeden bir lastik toka ile toplayın. İşte bu kadar basit. Ön kısımlardan da birer parça saç çıkarabilirsiniz.

Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Kısa dalgalı saçlara aksesuarlar

Saç aksesuarları son birkaç yıldır vazgeçilmez aksesuarlarımız arasında. Özellikle yazın gelişi ile çeşitlenen aksesuarlara bu yaz da birbirinden farklı birçok model katıldı. Saç boncukları, küçük çiçekli tokalar, clipsli tokalar, bandanalar en sevilen aksesuarlardan sadece birkaçı. Ayrıca sadece bu aksesuarlar ile bile birçok saç modeli yapabilirsiniz.

Bunlardan ilki 90’lı yıllarda moda olan, saç boncukları ile yapılabilecek saç modelleri. Özellikle kısa saçlara çok yakışan bu aksesuarlar için saçınıza ördüğünüz ince örgüler üzerine rengarenk boncuklar takabilirsiniz.

Tercihiniz küçük çiçekli tokalardan yana olacaksa, bu tokalar ile saçınıza çok tatlı bir taç yapabilirsiniz. Saçlarınızı geriye doğru tarayın ve önden birkaç eşit parçaya ayırın. Bu parçalar üzerine alnınıza yakın bir kısma tokaları takın ve saçınızın arkasında kalan kısımlardaki dalgaları da Elidor 7/24 Belirgin Bukleler ile şekillendirmeyi unutmayın.

Diğer bir aksesuar ise, plajların ve yaz tatillerinin vazgeçilmezi bandanalar. Bandanaları kullanarak birçok farklı saç modeline sahip olabilirsiniz. Bizim en sevdiğimiz birkaç modelimiz var ve aşağıdaki videoyu izleyerek nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

Ayrıca kısa kıvırcık saç modelleri ve kısa saç maşa modelleri yazılarımız da ilginizi çekebilir.