0

Yüzün ifadesini belirleyen kaşlar birçok farklı güzellik trendi ile karşı karşıya kalıyor. Microblading uygulaması, kaş pudralama, kaş boyama, kaşları aldırarak şekillendirme, sabun ile tarama ve sabitleme gibi birbirinden farklı bir çok teknik özellikle son zamanlarda daha çok karşımıza çıkıyor. İnce kaşlara sahip olanlar yıllardır trendlerden düşmeyen kalın kaş modası ile birlikte kaşlarını kalınlaştırmak için bir çok yol deniyor. Bunlardan en pratik olanı ve en çok tercih edileni kalem ya da far ile kaşları çizerek şekillendirmek. Tabii kaş şekillendirme yanında kaşlarınızın rengini koyulaştırmak ya da açmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için de saç renginize ve cilt tonunuza uygun renkler tercih etmelisiniz.

Doğal görünümlü kaşlar için yapmanız gerekenleri aşağıdaki adımları takip ederek uygulayabilirsiniz.

Kaş Boyama Teknikleri: Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Kaş Boyama Teknikleri: Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Kaş boyamak için gerekli malzemeler

  • Kaş kalemi
  • Saç renginize yakın tonlarda boya
  • Kaş boyası
  • Kaş fırçası
  • Eldiven
  • Nemlendirici krem

Kaş nasıl boyanır?

Öncelikle, bu işlem için saç artistlerinin saç boyası kullanması sizi yanıltmasın. Bu cildinizde bazı sorunlara yol açabilir. Eğer saç boyası kullanacaksanız mutlaka kuaförünüze danışın. Kullanacağınız boyanın organik ve doğal malzemeler içermesine dikkat edin. Bu iş için üretilmiş kaç boyalarından da edinebilirsiniz.

İkinci olarak dikkat etmeniz gereken nokta, saç renginize uygunluğu. Sarı saçta siyah kaş seviyor da olabilirsiniz. Neyi sevdiğinizi ve istediğinizi belirleyin. Bir uyum yakalamak istiyorsanız saç boyanızın bir ton açık rengini uygulayabilirsiniz. Kaş rengini değiştirmek, tıpkı şekli gibi ifadenizi değiştirecek ve daha taze bir hava katacak.

Renge tam olarak karar veremediyseniz, bir kaş kalemi ya da fardan yardım alarak deneme yapabilirsiniz. Kaşınızdan daha koyu ya da açık olan bir renk ile kaşlarınızı boyamayı deneyin. Ya da yapabiliyorsanız, kendi fotoğrafınız üzerinde biraz fotoşop ile oynama yaparak da karar verebilirsiniz.

Tüm soruları cevapladıktan sonra cildinizin üzerine gelmemesine dikkat ederek, kaşlarınızı boyayın. Kaşınızın etrafına nemlendirici krem sürerek de boyadan koruyabilirsiniz. 10-15 dakikadan fazla kaşlarınız üzerinde tutmayın, ılık su ile güzelce durulayın.

Kaş Boyama Teknikleri: Nasıl Yapılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Kaş Boyama Teknikleri: Nasıl Yapılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Kaş rengini açma

Kaş rengini açmak için genellikle saç açıcılar kullanılır fakat hemen etki ettiği için çok dikkatli olmak gerekir. Kaşların dökülmesine ve kopmasına neden olabilirler. Bu yüzden evde kendiniz denemek yerine bir uzmandan yardım almalısınız.

Kalemle kaş boyama nasıl yapılır?

Adım 1: Cildinizi temizleyin. Yağlı bir cildiniz varsa kullandığınız kalemin renginin değişmesine ve şeklin kayarak bozulmasına neden olabilir. İşe başlarken temiz bir cilt ile başlamak önemli

Adım 2: Burnunuzun dış köşesinden gözünüzün iç kısmına hayali bir çizgi olduğunu düşünün. Bu çizgi kaşınızın başlayacağı yeri belirleyecek.

Adım 3: Başlangıç yerini belirledikten sonra, yine burnunuzun dışından gözünüzün bittiği noktaya hayali bir çizgi çekin. Bu da kaşınızın bitmesi gereken yeri belirleyecek.

Adım 4: Şimdi kaşlarınızı yukarı doğru tarayın ve kaş kalemiyle küçük eğri çizgilere çekerek boş kısımları doldurun. Bu kaşlarınızın gür görünmesini de sağlayacak.

Adım 5: Biraz kavisli bir görünüm istiyorsanız iki çizginin tam ortasını yukarı doğru hafifçe sivrilterek de şekillendirebilirsiniz.

Adım 6: Özellikle gözünüzün üstüne çok yaklaşmamaya çalışın. Kendi kaşınızın bittiği yeri kalınlaştırmak yerine, şeklini belirleyerek şekil üzerinden ilerlemeye dikkat edin.