0

Son zamanlarda sosyal medyada oldukça fazla denk geldiğimiz sabun ile kaş sabitleme trendi hakkında ne düşünüyorsunuz?

1990'lara ve 2000’lere yuvarlak kavisli ve ince kaşlar hakim olsa da, 2010 yılında bazı ünlülerin kaşlarını doğal ve kalın kullanmasıyla günümüzde hala trend olan kalın kaş trendi ortaya çıktı. İnce kaşları olanlar doğal şekillerine geri dönmeye ve kaşlarını uzatmaya başladılar. Bu durum da zaman içinde sürekli olarak yeni bir bakım ve makyaj trendinin de yolunu açtı. Geçtiğimiz senelerde kaş jelleri ile kaşları kendi şekilleri doğrultusunda şekillendirirken son zamanlarda yukarıya taranmış kaşlar trendler arasına girdi.

Şimdi ise bir çok insan ve makyaj artisti kaşı daha güçlü tutması, medikal bir işlem olan kaş laminasyonunun doğal bir versiyonu olması ve basitliği nedeniyle kaş jelleri yerine tercihini sabundan yana kullanıyor.

Sabunla Kaş Sabitleme Trendi-1 - Saç Bakım Güzellik Sabunla Kaş Sabitleme Trendi-2 - Saç Bakım Güzellik

Neden bu kadar sevildi?

Kaş jellerine göre daha ince yapıda olan sabun içerdiği gliserin ile kaşların tüm yüzeyini kaplar. Böylece kullanıldığında istenilen sabitlemeye ulaşmanın yanında daha parlak ve daha canlı bir görünüm de elde edilir. Daha az maliyetli olması ve gerçekten gün boyu sabitleme deneyimleri de bu tekniğin bir anda yayılıp trendler arasına girmesine neden oldu.

Zararı var mı?

Cildiniz hassas ise cilt bariyerinin bozulmasına ve tahriş olmasına neden olabilir. Bu yüzden seçtiğiniz sabunun cildinize uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca sabitleme güçlü olduğu için gün içinde rahatsızlık hissi yaşadığını söyleyen kullanıcılar da var. Tabii son olarak kaşlarınızı sabunla sabitlediğiniz gün yüzünüze su gelmemesine dikkat etmeniz önemli. Böylece kaşlarınızın köpürmesine neden olabilirsiniz.

Sabunla Kaş Sabitleme Trendi-3 - Saç Bakım Güzellik Sabunla Kaş Sabitleme Trendi-4 - Saç Bakım Güzellik

Nasıl yapılır?

İhtiyacınız olan 2 malzemeyi edinmekle işe başlayabilirsiniz. Cildinize uygun hassas içerikli bir sabun ve 1 adet kaş fırçası.

  • Kaşlarınızı nemlendirmek için kaş fırçanıza biraz su püskürtün .
  • Daha kalın bir kalıntı istiyorsanız daha az nemlendirme yapmanız gerekir. Bunun için spreyi çok az kullanmaya dikkat edin.
  • Jel benzeri kalıntı oluşturmak için fırçanızın kıllarını sabun kalıbına sürtün.
  • Kaşlarınızın mumlu bir görünümde olmasını istemiyorsanız, sabunu daha az kullanın ve ihtiyacınız olursa daha fazla kullanın.
  • Kaşlarınızı istediğiniz şekilde şekillendirin. Çok çabuk kurumadığı için dilediğiniz şekillendirme denemelerini yapabilirsiniz.
  • Son olarak sabitleme işleminin ardından boşlukları doldurmak için kaş kalemi ya da kaş farı tercih edebilirsiniz. Bu aşamayı sabun tam olarak kuruduktan sonra yapın ki başa dönmek zorunda kalmayın. Doğal Görünümlü Kaş Nasıl Çizilir yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Makyajınızı kaş sabitleme işleminden sonra yapmanız gerekir. Kaşlarınızın etrafında fondöten varsa sabunla bir araya gelerek makyajınızın bozulmasına sebep olacaktır.

Her sabun kullanılır mı?

Özellikle hassas bir cildiniz varsa daha önce söylediğimiz gibi kullandığınız sabun cildinizde tahriş ya da kızarıklık gibi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden kullanacağınız sabunun hassas içerikli olduğundan emin olmanız gerekir. Dermatoloğunuza danışmanızı öneririz.

Eğer cildiniz hassas değilse ya da daha önce bir problem ile karşılaşmadıysanız, doğadan gelen bitki özleri içeren; paraben ve renklendirici içermeyen Pure Line Katı Sabunları sizin için doğru tercih! Yasemin, gül ve deniz minarelleri seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler ve Kükürt Sabununun En Önemli 6 Faydası yazılarımız da ilginizi çekebilir.