0

İnce kaşların modası geçtiğinden beri, bu trende ayak uydurmuş herkes, kaşlarını gürleştirme yolları arıyor. Son 10 yılda doğallığın tekrar moda olmasıyla gür kaşlar ön plana çıktı ve hala etkilerini gösteriyor.

Yüzün ve duyguların ifadesini belirleyen en önemli unsurlardan biri olan kaşlarınıza gereken özeni gösterin. Öncelikli hedefiniz, yüz hatlarınıza uygun kaş şeklini bulmak olsun.

Daha gür gözükmeleri için ise aşağıdaki tüyolardan yararlanabilirsiniz.

Kaşları Gür Gösterme Yolları-1 - Saç Bakım Güzellik Kaşları Gür Gösterme Yolları-2 - Saç Bakım Güzellik

Kaşlarınızı Doldurun

Kalın ve gür kaşlar aynı zamanda 1950'lerin eskimeyen makyaj görünümlerinden biri. Kaşlarınızı yumuşak ve doğal bir şekilde doldurmanın hızlı ve etkili bir yolu için kaş renginize uygun bir far ya da kaş kalemi edinin. Kalem kullanıyorsanız çok bastırmadan uygulamaya dikkat edin ki doğal dursun. Tercihinizi fardan yana kullanıyorsanız ise, uygulamayı doğru fırça ile yapmanız önemli.

İpucu: Kaşlarınızı doldurmadan önce aşağı doğru tararsanız, aralardaki boşlukları daha net görerek, çerçevenizi doğru şekilde oluşturabilirsiniz.

Kaşları Gür Gösterme Yolları-3 - Saç Bakım Güzellik Kaşları Gür Gösterme Yolları-4 - Saç Bakım Güzellik

Yukarı doğru tarayın

Bu uygulama için, kahverengi ya da şeffaf bir kaş jeli kullanabileceğiniz gibi, temiz bir fırça da kullanabilirsiniz. Kaşlarınızı yana doğru taramak yerine yukarı doğru tarayın. Bu aralardaki boşlukların da dolu görünmesi sağlayacak.

Bonus: Kaşlarınızı taramadan önce fırçanıza saç spreyi sıkarsanız, kaşlarınız gün boyu taradığınız şekilde kalacaktır. Tabii sprey sıktığınız fırçanın cildinize ve gözünüze değmemesine çok dikkat edin. Bir sonraki kullanımdan önce fırçanızı mutlaka temizleyin.

Fırçanızı cildinize uygun bir sabun üzerinde hafifçe gezdirip, öyle uygularsanız kaş jeli etkisi de yaratabilirsiniz.

Kaş kemiğini aydınlatın

Kaşlarınızın bitiş yerinin hemen altında aydınlatıcı ya da cilt tonunuzdan bir ton açık renkte kapatıcı uygulamak onları vurgular. Bu küçük makyaj hilesi ile, gür gözükmelerini sağlayabilirsiniz.

Kaşları Gür Gösterme Yolları-5 - Saç Bakım Güzellik Kaşları Gür Gösterme Yolları-6 - Saç Bakım Güzellik

Kaşlarınızı sık aldırmayın

Bir süre kaşlarınızı almamaya çalışın. Kaşlarınızı almamak biçimsiz durmalarına neden oluyorsa, çerçevesini bozmadan hafif müdahaleler yaptırabilirsiniz.

Çok hakim değilseniz, kaşlarınızı kendiniz almayın. Yanlış bir kılı koparmak yüzünüzün ifadesini bozabilir.

Bakım yağları ve vitaminler kullanın

Hindistan cevizi, çay ağacı ve hint yağları gibi doğal yağlar gözenekleri açarak, kıl köklerini güçlendirmesiyle bilinir. Ayrıca kılları kalınlaştırırak dökülmeleri de önlerler. Kulak pamuğu ya da temiz bir fırça yardımıyla temiz kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu yağlar, her ne kadar doğal olsalar bile, hassas bir cildiniz varsa, alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. İlk defa kullanıyorsanız, seçtiğiniz yağdan birkaç damla kolunuzun içine damlatarak kızarıp, kaşınıyor mu diye gözlemleyebilir ya da bir cilt uzmanına danışabilirsiniz.

Bonus 1: Vazelini de bakım rutininiz arasına dahil edebilirsiniz. Sızdırmaz bir bariyer olan Vaseline ürünleri, nemi cildinize hapseder. Marilyn Monroe da cilt bakımı rutininde vazelin kullanmanın büyük bir hayranıydı ve söylentilere göre oldukça gür kaşlara da vazelin sayesinde sahip olduğunu öne sürmüştü.

Bonus 2: Etkileyici bakışlarınızı saç stilinizle tamamlayın! Mesela kılçık örgü, kaşlarınızın ön plana çıkmasını sağlayacak bir saç modeli. Kılçık örgü nasıl yapılır, öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.