0

Son zamanların en çok arzu edilen güzellik trendlerinden biri dolgun kaşlar… Eğer gür kaşlara sahip değilseniz, bu görünüme sahip olanların bunu nasıl sağladığını merak ediyor olabilirsiniz. Kaşlarımız yıllar içerisinde pek çok farklı trende uyum sağladı (90’ları düşünün) ve sonunda onlara neredeyse cımbız sürmeyi bile gerektirmeyecek doğal bir trende dönüştü . Bu konuda nerede durursanız durun, size harika haberlerimiz var. Kaş özellikleriniz ne olursa olsun, doğal ve tam bir kaş görünümü oluşturmak oldukça kolay!

Dolgun ve kabarık kaş görünümünde ustalaşmanıza yardımcı olmak için uzman ipuçları ve doğru makyaj hilelerini öğrenin. Bu önemli adımlar, herkesin evde yapabileceği düzeyde. Ayrıca hızlı ve kusursuz makyaj için de son derece gerekliler.

Doğal Görünümlü Kaş Nasıl Çizilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Doğal Görünümlü Kaş Nasıl Çizilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Kirpik yapıştırıcısından yardım alın

Daha dolgun kaş görünümünün ilk adımı için kaşlarınıza çok az miktarda lateks içermeyen kirpik yapıştırıcısı uygulayın. Yapıştırıcıyı kaşlarınıza tam olarak uygulayın; ardından yukarı doğru yapışmasına, bu şekilde kalmasına yardımcı olmak için tüylere bastırın. Bu, kaş kıllarınızın şeklini korumaya yardımcı olacak. Eğer elinizde yapıştırıcı yoksa aynı görünümü elde etmek için kaş jeli kullanabilirsiniz. Her bir kaş telinin uygun şekilde kaplandığından emin olmak için jeli birkaç kat uygulamaya özen gösterin.

Yapıştırıcıdan sonra tüylerin düz durmasını sağlamak için bir maskara fırçası veya kaş tarağı ile kaşlarınızı tarayabilirsiniz. Kaşlarınız şekil alana ve yapıştırıcı kuruyana kadar onları hafifçe tarayın, sonrasında temizlemek için fazla kalıntı kalmadığından emin olun.

Ekstra hareket ekleyin

Bazılarımızın kaşları gür, bazılarımızın değil… Eğer kaşlarınız gür değilse doğal kaş kıllarının görünümünü taklit eden çizgiler oluşturmaya yardımcı olan bir kaş kalemi kullanmalısınız. Kaşlarınızdaki göze çarpan boşlukları, kaş renginizle uyumlu bir kalemle doldurabilirsiniz. Doğal kaşlarınızın uzama yönünde yukarı doğru hareket eden hafif vuruşlar, kaş şeklinizi oluşturmanıza yardımcı olur. Her vuruş üzerinde kontrole sahip olduğunuzdan emin olun. Yapabileceğinizden emin değilseniz kalemle çok hafif başlayabilir, güven kazandıktan sonra vuruşların üzerinden yeniden geçebilirsiniz.

Hangi rengi seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Doğal saç renginizin köklerine bakın ve kaşlarınız için olduğundan biraz açık bir renk tonu seçin. Saç renginizi elinizden geldiğince taklit etmek, kaşlarınızın çok belirgin görünmemesine yardımcı olacak. Eğer kaş renginiz koyu ise kaşta biraz daha açık renklere gidebilirsiniz. Doğru rengi elde etmek için birkaç deneme yapmanız gerekebilir.

Doğal Görünümlü Kaş Nasıl Çizilir?-3 - Saç Bakım Güzellik Doğal Görünümlü Kaş Nasıl Çizilir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Kuyruk önemli!

Konu kaşların eksiksiz görünmesini sağlamak olduğunda, kaş kuyruğu oldukça önemli. Bunu sağlamanın püf noktası, bileğinizi çok hafif şekilde eğmek. Böylece kaşın kuyruğunu etkili bir şekilde çizerek doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu adımda hareketinizi kısaltmaya ve hafifletmeye odaklanın. Böylece ilerledikçe renk eklemeye devam edebilirsiniz. Tüm bu denemeleri kuyruğun izini sürmek gibi düşünün. Sonunda hazır olduğunuzda kaş şekliniz kusursuz görünecek!

Gizleyin ve vurgulayın

Son olarak küçük bir makyaj fırçasıyla kaşların etrafına kapatıcı bir dokunuşta bulunmak, gözle görülür bir fark yaratabilir. Fırçayı en sevdiğiniz kapatıcıya hafifçe vurun ve kaşlarınızın etrafına (üst kısmına, kaş kemiğinin altına) uygulayın. Bu ipucunun en güzel yanı, iki şekilde çalışması: Böylece yaptığınız herhangi bir hatayı gizleyebilir ve kaşlarınızı daha fazla öne çıkarmak için vurgular yapabilirsiniz.

Ayrıca Kaş Bakımı İçin En İyi İpuçları yazımıza göz atabilirsiniz.