0

Kabul edelim; karmaşık eyeliner’dan vurgulamaya, şekillendirmeye kadar tam kapsamlı bir makyaj görünümü için biraz zamana ihtiyacınız var. Ancak bazen günlük makyaj rutininizi mükemmelleştirmek için fazladan zamanınız olmayabilir.  Konu makyaj olduğunda, temel bilgilere geri dönmek son derece faydalı. Üstelik makyaj konusunda yeniyseniz hızlı ve basit bir rutine geçmek ürünler, dokular ve cildinizle rahat hissetmenize de yardımcı olacak.

Sadece birkaç temel bilgiyle, en sevdiğiniz influencer gibi makyaj denemeleri yapabilirsiniz. Etkili makyaj ipuçları sayesinde 10 dakikadan kısa bir sürede, bir makyaj rutini oluşturun.

10 Dakikada Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik 10 Dakikada Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Gözlerle başlayın

Önce yüz mü yoksa göz makyajı mı uygulamanız gerektiği, makyaj uzmanları arasında çoğunlukla bir tartışma konusu. Ancak konu hızlı ve verimli bir makyaj olduğunda, ikincisini tercih etmeniz daha mantıklı. Yüz makyajından önce gözlerinizle başlayın. Bu şekilde göz makyajınızdan bir bulaşma olursa, yüz makyajınızı mahvetmez.

Parmaklarınızı kullanın

Kusursuz bir makyaj görünümü elde etmek için bir dizi süslü fırça veya karıştırıcıya ihtiyacınız yok. Parmaklarınız kolay uygulama için harika araçlar. Hızlı bir makyaj için parmaklarınızı kullanın. Bu, tıpkı profesyoneller için olduğu gibi sizin için de gayet iyi sonuçlar verir. Ayrıca makyaj bütçenize de fayda sağlar. Elbette öncesinde ellerinizi yıkadığınızdan emin olmalısınız.

Makyaj süngeri kullanıyorsanız nemli olduğundan emin olun

Parmaklarınızı kullanmak hızlı bir makyaj rutini için kusursuz bir yöntem olsa da ellerinizi kirletmemeyi tercih ediyorsanız denenmiş makyaj araçlarına yönelebilirsiniz. Ve bunun için bir makyaj süngeri seçerseniz kuru değil nemli bir sünger kullandığınızdan emin olun. Bu, sadece uygulamayı daha kusursuz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda süngerinizin daha az ürün emerek uzun ömürlü olmasını sağlar.

Süngerinizi 30 saniye ılık suyun altında tutun, ardından fazla suyu çıkarmak için hafifçe sıkın.

10 Dakikada Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?-3 - Saç Bakım Güzellik 10 Dakikada Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Çok amaçlı ürünlerden yararlanın

Konu makyaj rutininizi hızlandırmak olduğunda, birden fazla adımla kullanabileceğiniz ürünler en iyi arkadaşınız olacak. Örneğin hem ruj hem de allık olarak kullanabileceğiniz ürünler var. Bu tür ürünleri kullanırken rengi yanağınızın elmacık kemiklerine uygulayın ve allık görünümü için parmaklarınızı kullanın. Ardından yanaklarınızla uyumlu bir görünüm için ruju dudaklarınıza uygulayın. Hiçbir şey bundan daha kolay ve hızlı olamaz!

Doğru kaş ürününü seçin

Hazır çok amaçlı ürünlerden söz etmişken, kaş görünümünüz için kullanabileceğiniz bir kaş kalemine sahip olmak da hızlı makyaj için önemli bir püf noktası. Zamandan tasarruf etmek için bir tarafında kaş tarağı diğer tarafında kaş kalemi olan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Böylece makyajınızın önemli bir adımı olan kaşları doldurma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Doğal görünümlü kaş nasıl çizilir, daha fazlasını keşfetmek için yazımızı inceleyin.

10 Dakikada Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?-5 - Saç Bakım Güzellik 10 Dakikada Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Hataları düzeltmek için acele etmeyin

Aceleniz olduğunda, makyaj konusunda hata yapmanız kaçınılmaz. Örneğin maskarayı hızla sürerken göz kapağınızda leke bırakabilir. Bu tür hataları hemen silmeyin. Bunun yerine kuruyana kadar bekleyin, ardından pamuklu bir çubukla hafifçe silin. Böylece genel uygulamaya zarar vermeyecek ve zamandan kazanacaksınız.

Cildinize iyi bakın

Belki de en önemli adım: Cildinizi makyaja hazırlamak ve bakımını yapmak. Cilt, uygulanan tüm makyaj malzemelerinin tuvali, bu nedenle iyi bir palete sahip olmak makyaj rutininizi 10 kat daha kolay hale getirir. Cildinizi mükemmel durumda tutmak için her gün bir temizleyici, haftada 2-3 kez peeling, sabahları makyajdan önce ve akşam yatmadan önce bir nemlendirici krem kullandığınızdan emin olun.