0

Makyaj öncesi iyi hazırlanmış temiz bir cilt yüzünüzü parlatır ve makyajınızın kolayca dağılmamasını sağlar. Tabii bunun yanında kullandığınız ürünlerden tam performans almak da cildinizin hazırlanmış olmasıyla ilgilidir. Allık ve fondöteninizin kuru görünmemesi, farın homojen dağılması, gerçekten etkili bir kontür için yapmanız gerekenler basit. Ama kusursuz ve hızlı bir makyaj rutini için de son derece gerekli. Her makyaj öncesi aşağıdaki adımları uygulayın.

Cildinizi Makyaja Hazırlayın-1 - Saç Bakım Güzellik Cildinizi Makyaja Hazırlayın-2 - Saç Bakım Güzellik

Temizleme

Yüzünüzü sadece su ile yıkamak temizlenmesi için yeterli değil. Bir temizleyici kullanarak kir ve yağlardan derinlemesine kurtulmanız gerek. Cilt tipinize uygun bir temizleyici seçmeyi unutmayın. Yağlı bir cildiniz varsa; Simple Daily Skin Detox Yağlı Ciltler için Micellar Makyaj Temizleme Suyunu, kuru bir cildiniz varsa Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu’nu kullanabilirsiniz.

Peeling

Kir, yağ ve kirden kurtulmak yeterli değil. Cildinize yaptığınız ten makyajının pul pul görünmesini istemiyorsanız cildinizi tüm ölü hücrelerden arındırmanız gerekir. Simple Daily Skin Detox Gözenek Arındırıcı Peeling cildinizi ölü hücrelerden arındırarak daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Cilt tipiniz yağlıysa nazik bir temizleme ile mat bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Simple Pürüzsüzleştirici Peeling ise hassas ciltler için tasarlanmış fakat tüm cilt tipleri için uygun bir peeling. Cildinizin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur.

Tonik

Cilt temizlendikten ve dökülmelerden arındırdıktan sonra PH seviyesini dengelemek için bir yüz toniği kullanmanız gerekir. Bir pamuğa dökün ve cildinizi nazikçe silin. Toniğin cilt üzerindeki tüm etkilerini öğrenmek için Günlük Rutinin Önemli Adımı: Yüz Toniği yazımızı okuyabilirsiniz.

Serum

Sıra geldi en önemli aşamalardan biri olan seruma. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltırken cildin sıkılığını, pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını iyileştirmeye de yardımcı olan serumlar sadece makyaj öncesi değil cilt bakımının en temel aşamalarından kabul edilir. Simple Protect and Glow Işıltı Veren SPF30 Serum UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma sağlar. Işıltılı bir cilt için Vitamin E içeren formülüyle antioksidan etkisi sağlar.

Nemlendirici

Artık son adıma geçebilirsiniz. Cildinizi nemlendirerek dış etmenlere karşı bir koruma sağlamak önemli. Ayrıca cildinizi yumuşacık yapan nemlendiriciler makyajınızın pürüzsüz ve parlak görünmesine de yardımcı olur. Özellikle kuru bir cildiniz varsa ekstra neme ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Simple Protect and Glow Üçlü Koruma Etkili SPF30 Nemlendirici UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma sağlar. Erken oluşabilecek yaşlanma etkilerini önlemeye yardımcı olur. Işıltılı bir cilt için cildinizin antioksidan kapasitesini %80 arttırır.

Havalandırma

Cildinizi hazırlamak için bu adımları tamamladıktan sonra, cildinizin nefes alması için birkaç dakika bekleyin. Bu, cildinizin serumun besinlerini emmesine izin verecek ve aynı zamanda makyajınızı uygulamanız için size mükemmel bir baz hazırlayacak.

Bu adımlar arasında bir kağıt maske eklemek de cildin rahatlamasını sağlar. Simple Kağıt Maske seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Makyajınızı çıkarmak için de aynı adımları uygulayabilirsiniz. Ayrıca Makyaj Temizliğinin Önemi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cildinizi makyaja hazırlayarak yapacağınız tüm uygulamalar kusursuz görünmenizi sağlayacak. Peki ya saçınız? Yüksek at kuyruğunu denemeye ne dersiniz?