0

Makyaj yapmak sizin için ne kadar önemliyse, o makyajı temizlemek de cilt sağlığınızI korumak için bir o kadar önemli. Artık pek çok makyaj malzemesi, örneğin BB krem gibi ürünler, cilde bakım yapacak şekilde formüle ediliyor ancak yine de makyaj ciltte çok uzun saatler kaldığında birçok kusurun ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Makyaj Temizliğinin Önemi-1 - Saç Bakım Güzellik Makyaj Temizliğinin Önemi-2 - Saç Bakım Güzellik

Ayrıca yalnızca makyaj kalıntılarından değil, hava kirliliğinden, içtiğiniz kahveden, tükettiğiniz gıdalardan bile, cildiniz gün boyu kirlenerek gözeneklerin tıkanmasına ve daha fazla sivilce ve siyah nokta çıkmasına neden olur.

Bu nedenle her gün yapılan cilt temizliği, cilt sağlığınızı korumaya ve cildinizin erken yaşlanmasını önlemeye de yardımcı olacaktır.

Özellikle uyurken cilt kendini yenilediği için, yatmadan önce makyajınızı temizlemek oldukça kritik bir konu. İyi temizlenmeyen bir cilt nefes alamaz, kendini onaramaz. Üstelik iyi temizlenmediyse sonraki sürülen ürünü absorbe edemeyeceği için etkisini göremez.

Makyaj Temizliğinin Önemi-3 - Saç Bakım Güzellik Makyaj Temizliğinin Önemi-4 - Saç Bakım Güzellik

Hangi temizleme ürününü tercih etmelisin?

Cilt bakımının her adımında olduğu gibi temizlik ürününde de cilt tipinize göre ürün seçmelisiniz. Uzun ve yorucu bir günün ardından tüm makyaj kalıntılarını, kiri ve yağı temizlemenin hızlı ve etkili bir yolu olan Miceller Su içeren ürünler favorimiz. Micellar Su, isminden anlaşılacağı gibi su bazlı olduğu için size hem ferah bir his verir hem de temizlerken nemlendirir. Bu yüzden makyaj temizlemek için Simple Makyaj Temizleme Ürün’lerinden cildinize uygun olanı tercih edin.

Simple Micellar Makyaj Temizleme Suyu; içerdiği, multivitamin (B3, B5 ve C vitaminleri) ve üç kat saflaştırılmış su ve nazik temizleyicilerle dolu  makyaj temizleme suyu cildinizi tahriş etmeden temizler, tazeler ve nemlendirir.

Simple Daily Skin Detox Yağlı Ciltler için Micellar Makyaj Temizleme Suyu; kekik özü, çinko pca, cadı fındığı, vitamin B3 içeren Simple Daily Skin Detox, kusursuz ve mat bir cilde sahip olmanızı sağlayacak.

Hangi ürünü seçerseniz seçin, uygulaması oldukça basit; pamuğa dökün ve dairesel hareketler ile nazikçe cildinize uygulayın. Şimdi tertemiz bir cildin tadını çıkarıp cilt bakımının sonraki aşamasına geçebilirsiniz.

Ayrıca Eyeliner Nasıl Çekilir? ve Yağlı Bir Cildiniz Varsa Makyaj Mendillerine Ne Dersiniz? yazılarımız ilginizi çekebilir.