0

Cildi lekelerden ve aknelerden kurtarıp bir süreliğine de olsa kusursuz bir görünüme ulaşmanın en kolay yolu fondötenlerden geçiyor. Fakat bildiğiniz gibi sürüş şekli oldukça önemli. Bu nedenle doğru hamlelerle fondöteni sürüp, cildinize iyice yedirdiğinizden emin olmalısınız.

Fondöten Nasıl Sürülür?-1 - Saç Bakım Güzellik Fondöten Nasıl Sürülür?-2 - Saç Bakım Güzellik
  1. Öncelikle cilt tipinize ve renginize göre bir fondöten tercih etmeyi unutmayın. Örneğin; yağlı cilde sahipseniz, matlaştırıcı etkili bir fondöten seçip üzerine mutlaka pudra sürün. Böylece cildiniz gün boyu parlamayacak ve makyajınızın akmamasını da sağlamış olacaksınız. Pudralı krem fondötenlerden de yardım alabilirsiniz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz; nemlendirici etkili kapatıcılar seçmeye özen gösterin. Özellikle sıvı fondötenler tercih ederseniz cildinizin kuruyup pul pul dökülmesini önleyebilirsiniz. Eğer cildinizde çizgiler varsa köpük fondötenlerden yardım alabilirsiniz. Yoğun kapatıcı özellikleriyle her kusuru kapatmaya hazırlar.
  2. Ellerinizle sürmek yerine fırça ya da sünger tercih edin. Fırçanın ya da süngerin bir ucunu fondötene batırarak yatay hareketlerde cildinize iyice yedirin.
  3. Yüzünüzün her yerine eşit miktarda dağıttığınıza emin olun. Fondöteni fazla sürmek lekelerin daha iyi kapanmasına neden olmayacaktır.

Bu üç temel maddeyi yerine getirdiğinize kusursuz bir cilde ulaşmanız da bir o kadar kolay olacak.

Ayrıca transparan pudra hakkındaki detaylı yazımızı incelemek isteyebilirsiniz.

Bonus: Fondöten lekesi nasıl çıkar?

Güzellik rutinleri arasında makyaj olan herkes, güzel bir kıyafetinin üzerine fondöten bulaşması konusunda pek de hoş olmayan bir deneyime sahiptir. Peki, fondöten lekesi nasıl çıkar? Öğrenmek için yazımızı inceleyin.