0

Kaşlar, yüzdeki ifadenin en önemli tamamlayıcısı. Bu yüzden de şekillendirilmesi ve bakımı oldukça önemli. Şekillendirmede bir uzmandan yardım alıyor veya bunu evde kendiniz yapıyor olabilirsiniz. Eğer ilk kez kendi kaşlarınız için balmumu veya cımbız kullanmayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken bazı püf noktaları var. Kaş uzmanları evde kaş bakımı için en önemli noktanın bunu asgari düzeyde tutmak olduğunu belirtiyor. Çünkü kaşlarına kendi başına bakmaya çalışanların yaptığı en büyük hata, fazla cımbız kullanmak. Pek çoğumuz mükemmel kaş simetrisi yakalamaya çalışıyoruz, ancak kimsenin kaşları tamamen simetrik değil. Sürekli kaşlarınızı eşitlemeye çalışarak daha fazla çıkmalarına ve sonunda da istediğinizden daha ince görünmelerine sebep olabilirsiniz. Kaş bakımı hakkında kilit noktaları öğrenmek ise bu noktada işinize yarayabilir.

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır, En İyi İpuçları!-1 - Saç Bakım Güzellik Kaş Bakımı Nasıl Yapılır, En İyi İpuçları!-2 - Saç Bakım Güzellik

Kaş mumu kullanın

Kaş uzmanları hayal ettiğiniz kaşlara sahip olmanın yolunun aslında epilasyonla hiç ilgisi olmadığını düşünüyor. Cımbızla onlara sürekli şekil vermeye çalışmak yerine kaş mumu gibi bir şekillendirici üründen yardım alabilirsiniz. Kaş mumu, dağınık kaşlara daha doğal bir görünüm verir ve kalıntı bırakmadan harika bir tutuş, sabitlik sağlar.

Kaşlarınızı nemlendirin

Kaşlarınızın altındaki cildin de neme ihtiyacı var. Bu yüzden onları nemlendirmeyi de unutmayın. Nemlendiricinizi kaşlarınızın altındaki cilde de uygulayarak pul pul bir görünüm oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır, En İyi İpuçları!-3 - Saç Bakım Güzellik Kaş Bakımı Nasıl Yapılır, En İyi İpuçları!-4 - Saç Bakım Güzellik

Kaşlarınızın şekline dokunmayın

Kaşlarınızı kendi başınıza şekillendirmek her ne kadar cazip gelse de kaş şeklini profesyonellere bırakmak en iyisi. Bu konuda bir veya iki kez hata yapmak sorun olmasa bile istemeden daha fazlasını yapmak da mümkün. Kaşlarınıza şekil vermek yerine onları sabitlemeya veya doldurmaya odaklanın ve buna yardımcı olacak ürünler kullanın. Şekil verme kısmında ise mutlaka bir uzmandan destek alın.

Eğik uçlu cımbız kullanın

Kaşlarınızın çevresindeki tüyleri toparlamak için onları köküne yakın bir yerden koparmaktan ve gereksiz acıdan kaçınmanızı sağlayan eğimli bir cımbız kullanmayı deneyin. Ayrıca onları kökünden ve uzama yönünde almaya da özen gösterin. Cımbızdan sonra ise bir tonik veya aloe vera kullanabilirsiniz.

Kaşlarınızı toparlarken fazla cımbızlamaktan kaçınmanız da son derece önemli. Özellikle kaşlarınızın arasına veya altına çok fazla müdahale etmemeye çalışın. Kaşlarda daha yüksek bir kemer oluşturarak gözlerinizi belirginleştirdiğinizi düşünseniz de bunu yapmak kemeri kısaltır ve kaşın şeklini bozar.

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır, En İyi İpuçları!-5 - Saç Bakım Güzellik Kaş Bakımı Nasıl Yapılır, En İyi İpuçları!-6 - Saç Bakım Güzellik

Kaş makası kullanmayı deneyin

Eğer cımbızla müdahale size göre değilse kaş makası iyi bir alternatif olabilir. Bunun için öncelikle kaşlarınızı doldurun. Kaşlarınızı tarayın ve yalnızca dolu alanın dışında kalan kısımları kesin, ardından kaşlarınızı aşağıya doğru tarayın ve işlemi tekrarlayın.

Kaş kaleminden destek almayı unutmayın

Eğer cımbız kullanırken mümkün olduğunca tedbirli olmak istiyorsanız sizi yönlendirmesi için bir kaş kalemi kullanabilirsiniz. Taramak veya boşlukları doldurmak için pudra uygulamanız gerektiğinde kalemden destek alabilirsiniz. Ayrıca şekil vermeden önce kaş kalemi ile çizerek de fikir edinebilirsiniz.

Ayrıca Doğal Görünümlü Kaş Nasıl Çizilir? yazımız ilginizi çekebilir.