0

Kaşlarımızın ifademizi belirleyen en önemli etken olduğunu artık biliyoruz. Geçmişten bugüne farklı kaş şekli trendleri değişse de günümüzde artık doğala en yakın şekliyle kullanmak ön planda. Doğaldan çok uzaklaşmadan kaşlarınızı şekillendirirken de göz yapınız kadar yüz hatlarınız size rehberlik etmeli. Yüz şeklinize göre şekillendirdiğiniz kaşların yüzünüzü nasıl dengelediğine şaşıracaksınız.

Kaşlarınızı Yüz Şeklinize Göre Alın-1 - Saç Bakım Güzellik Kaşlarınızı Yüz Şeklinize Göre Alın-2 - Saç Bakım Güzellik

Kare Yüz: Kare yüzler baskın bir çerçeveye sahip gibi görünür. Bu yüzden de maskülen bir tavrı vardır. Bu sert görünümü kırmak için kavisli ve hafif yukarı kalkık kaş kullanmalsınız. Ayrıca hatları yumuşatmak ve yüzün üst bölümüne dikkat çekmek için kaşlarınızı dağınık kullanmanız gerek. İnce alınmış kaşlar güçlü yüz yapınızdaki dengeyi bozacağından kaş bakımınızı aksatmamanızı öneririz.

Oval Yüz: Ne çok düz ne de kavisli; orta karar bir kaş modeli oval yüzü dengeliyor. Çünkü oval yüzler diğerlerine göre biraz daha dengeli yüzlerdir. Dümdüz yukarı doğru veya yüksek kavisli gibi fazla karakteristik kaş modelleri yüzün dengesini bozacak, ifadenizi uyumsuz hale getirecektir.

Üçgen & Kalp Yüz: Kalp şeklindeki yüzlerde çeneye doğru daralan bir yapı olduğu için alçak kavisli ve yukarı kalkmış kaş modeli ideal. Yüksek kavis çeneye dikkat çekeceği için uzak durmalı, oyunuzu yumuşak geçişlerden yana kullanmalısınız.

Yuvarlak Yüz: Söz konusu yuvarlak hatlarda olduğundan yüzünüzün geniş görünme riski her zaman mevcut. Geniş görünümü kırmak için ise yüksek kavisli, daha keskin ve köşeli kaşlar kullanılmalı çünkü yüksek kavis yüzü uzatan bir illüzyon yaratacaktır. Bu noktada ayrıca yüzünüzü ince gösteren saç modellerinden de yardım alabilirsiniz.

Uzun Yüz: Uzun yüzlerde denge yüzü geniş göstermekle kurulacağı için yüzü enine kesecek şekilde düz ve kavisi olmayan kaşlar tercih edilmeli. Amaç her zaman denge kurmak olduğu için ve yüksek kavisli kaşlar yüzü daha da uzatacağı için bu modelden uzak durmalsınız.

Yüz şekliniz hangisi olursa olsun ifadenizi bembeyaz bir gülümseme ile çekici kılabilirsiniz. Ağız ve diş bakımı hakkında tüyolarımızdan yararlanmak için Dişlerinizi Fırçalamadığınızda Ne Olur? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayıca Uyanır Uyanmaz Yapabileceğiniz Pratik Bakımlar yazımız da ilginizi çekebilir.