0

Cilt gece siz uyurken kendini yenileyerek onarır fakat bunun yanında yeterli ve kaliteli bir uyku almadığınızda cildinizde bir takım değişimler yaşanabilir. Düşük göz kapakları, şiş gözler, soluk ten, koyu göz altı halkaları, ince çizgiler ve kırmızı lekeler bu değişimlerden birkaçı...

Tüm bunların önünde geçmek için uyandığınızda hızlıca kendinizi ve cildinizi güne hazırlayacağınız tüyolar için okumaya devam edin.

Uyanır Uyanmaz Yapabileceğiniz Pratik Bakımlar-1 - Saç Bakım Güzellik Uyanır Uyanmaz Yapabileceğiniz Pratik Bakımlar-2 - Saç Bakım Güzellik

Yüzünüzü Temizleyin

Sabahları vücudunuz ve zihninizle beraber, cildinizi uyandırmak da oldukça önemli. Bu sebeple yüzünüzü ılık su yerine soğuk su ile yıkayın. Bu durum kan dolaşımınızı hızlandıracak ve cildinizin renk tonunun eşitlenmesini sağlayacak.

Şişliklerden Kurtulun

Yüzünüz ve gözleriniz şişmiş şekilde uyanmanız oldukça olası. Bu şişlikleri hızlıca gidermek de mümkün. Cildinizin üzerinde gezdireceğiniz birkaç buz küpü size yardımcı olacak. Buz küplerini ince bir beze sarın ve yüzünüzün üzerinde nazikçe gezdirin. Soğuk, kan damarlarını daraltır, böylece şişkinliği ve kızarıklığı anında azaltır.

Ayrıca gözlerinizin şişliği için doğal çözümler arıyorsanız, bu konudaki yazımızı inceleyerek, tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Uyanır Uyanmaz Yapabileceğiniz Pratik Bakımlar-3 - Saç Bakım Güzellik Uyanır Uyanmaz Yapabileceğiniz Pratik Bakımlar-4 - Saç Bakım Güzellik

Cildinizi Nemlendirin

Doğru ve etkili bir cilt bakımının en önemli aşamasının cildi nemlendirmek olduğunu unutmayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra bir nemlendirici ile cildinizi besleyin. Bu nemlendiriciyi sabah uygulayacağınız için buzdolabında biraz bekletip soğuduktan sonra cildinize yedirebilirsiniz, böylece ferahladığınızı hissettiğiniz birkaç dakika yaşayabilirsiniz. Tabii nemlendircinizi uygularken cildinize de masaj yaparak kan dolaşımınızı hızlandırmayı unutmayın. Jade roller’ınızı buzdolabında bekletip nemlendirici ve serumları soğuk kompresle uygulayarak da sabahları cildinizi uyandırabilirsiniz.

Pratik Cilt Bakım Ürünlerini Keşfedin yazımız da ilginizi çekebilir.

Dişlerinizi Fırçalayın

Dişlerinizi kahvaltıdan önce mi fırçalayanlardansınız sonra mı? Çoğumuz sonrasının doğru olduğunu düşünsek de, aslında yemeklerden önce dişleri fırçalamak daha sağlıklı bir alışkanlık. Eğer şekerli birşeyler yiyip içiyorsanız, ağzın içindeki doğal bakteriler asit üretmek için bu şekerden baslenir. Fakat dişlerinizi öncesinde fırçalarsanız bu bakterilerden kurtulmuş olursunuz. Signal White Now Detox Hindistan Cevizi Özü Diş Macunu dişlerinizi aşındırmadan nazikçe arındırır ve detox etkisi yaratır.

 Ayrıca Kaşlarınızı Yüz Şeklinize Göre Alın yazımızı inceleyebilirsiniz.