0

Kaşlarınız yüzünüzdeki ifadeyi büyük ölçüde etkiler. Eğer onların sadece basit yüz tüyleri olduklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü kaşlarımız yüzümüze orantı verme, gözleri güzel bir şekilde çerçeveleme gibi yeteneklere sahip. Öyle ki kaş şekliniz sizi üzgün, yorgun veya sert gösterebilir; hatta ilk bakışta gözlerinizin yüzünüzde gerekli dikkati çekememesine neden olabilir.

Son yıllarda ideal kaş görünümü için microblading, kaş laminasyonu gibi pek çok güzellik uygulaması var. Ancak yine de popülaritesini koruyan şey doğal kaşlar. Unutmayın; doğru kaş şekline sahip olmak, görünüşünüzde büyük bir fark yaratabilir. İşte kaş şekliniz için bilmeniz gereken bazı tüyolar.

Kaş Şeklinizi Muhteşem Gösterecek Tüyolar-1 - Saç Bakım Güzellik Kaş Şeklinizi Muhteşem Gösterecek Tüyolar-2 - Saç Bakım Güzellik

Doğal kaş şeklinize benzer bir stil benimseyin

90’larda incecik alınmış kaşların ne kadar trend olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama şimdilerde kimse bu trendi, güler yüzle hatırlamıyor. Bu yüzden kaş şeklinize karar verirken trendleri takip etmek yerine doğal kaşlarınızı dikkate alın. Doğal kaş şeklinizi geliştirebilirsiniz ancak ondan tamamen farklı bir şekil oluşturmaya çalışmanıza gerek yok.

Kaşlarınızın ifadenizi ele geçirmesine izin vermeyin

Kaşlarınızın kalınlığının yüzünüzün boyutuna uygun olduğundan emin olun. Çok kalın kaşlar, küçük bir yüzü etkisiz hale getirebilir. İnce kaşlar ise dolgun bir yüzde olduğundan daha ince görünebilir.

Kaş Şeklinizi Muhteşem Gösterecek Tüyolar-3 - Saç Bakım Güzellik Kaş Şeklinizi Muhteşem Gösterecek Tüyolar-4 - Saç Bakım Güzellik

Yüz şeklinizi de göz önünde bulundurun

İdeal kaş şeklinizi bulmak için öncelikle yüz şeklinizi belirleyin. Eğer uzun bir yüzünüz varsa kemerli kaşlar onun daha uzun görünmesine neden olabilir. Düz kaşlar ise kare yüz şeklini vurgular, bu yüzden kaşlarınızı kaldırmak adına bir kavis eklemeniz ifadenizin yumuşamasını sağlayabilir. Yuvarlak bir yüze sahipseniz yuvarlak kaşlarınızın olması bu şekli vurgulayacağından kavisli kaşlar ona daha oval bir görünüm kazandırabilir.

Kaş renginizi doğru seçin

Doğru şekillendirilmiş kaşlar, yüzünüzün daha ince, daha küçük veya daha genç görünmesini sağlayabilir. Ancak bu sadece şekille ilgili değil; renk de oldukça önemli. Eğer koyu renkli kaşlardan hoşlanıyorsanız büyük bir alnınız olmamalı, aksi takdirde kaşlarınız tüm yüzünüzü kaplar. Koyu renkli kaşlar daha sert bir ifadeye neden olabilir, açık renkli ve yumuşak kaşlar yaratılmalı. Eğer siyah saçlıysanız ve saçlarınızı açık bir renge boyadıysanız da kaş renginizi açmalısınız.

Kaş Şeklinizi Muhteşem Gösterecek Tüyolar-5 - Saç Bakım Güzellik Kaş Şeklinizi Muhteşem Gösterecek Tüyolar-6 - Saç Bakım Güzellik

Profesyonel yardım alın

Eğer kaş şeklinizden bir türlü memnun olmuyorsanız profesyonel bir kaş uzmanından destek alın. Başlangıçta doğru kaş şekline karar verdikten sonra devamında bu şekli sürdürebilir ve kaşlarınızı kendiniz alabilirsiniz.

Renklendirmek için kaş farı veya kaş kalemi kullanın

Kaşlarınızı daha sık ve yoğun göstermek için kolay ama etkili bu makyaj hilesine başvurabilirsiniz. Kaş renginizde bir kaş kalemi veya kaş farı edinin ve ideal kaş şeklinize uygun şekilde kaşlarınızı doldurun. Bu basit çözüm, günlük olarak istediğiniz ifadeyi kazanmanıza yardımcı olacak.