0

Saçlarınızı trendlere göre şekillendirmek eğlenceli olabilir, ancak her dağınık yarım topuzun veya sıkı bir atkuyruğunun her yüz şekli için uygun olmadığını da unutmayın. Dolgun yanaklar ve yuvarlak yüzler için güzel saç modelleri bulma mücadelesi, en az abartıldığı kadar gerçek. Aslında yüzünü inceltmek ve daha uzun görünmesini sağlamak isteyen kadınlar için çok sayıda saç modeli var. Eğer siz de böyle bir arayış içindeyseniz size en uygun saç modelleri için yazımızdan ilham alabilirsiniz.

Yüzünüzü İnce Gösterecek Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Yüzünüzü İnce Gösterecek Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Yüzü çevreleyen katlar

Herhangi bir yüz şekli için en gurur verici, ince gösteren saç kesimlerinden biri, yüzü çevreleyen katlar. Elmacık kemiğinizin ve çenenizin hatlarını takip eden yüzü çevreleyen katlar, aynı zamanda size her zaman anında bir “saç şekillendirme” etkisi verir. 

Dağınık atkuyruğu

Dolgun yanaklı kadınların atkuyruğu yapmaması gerektiği, tamamen efsane! Düz ve sıkı bir atkuyruğunun yuvarlak yüz hatlarını daha belirgin kıldığı doğru olsa da dokulu ve hafifçe dağılmış bir stil, yüzü son derece ince gösterir. Bu tür bir model için saçlarınıza öncelikle Elidor Belirgin Bukleler 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi uygulayın. Elidor 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi ile istediğiniz gibi saçlar gün boyu sizinle olacak. Ardından saçlarınızda bir maşa yardımıyla kalın dalgalar yaratın. Saçı tepeden bir tarak yardımıyla hafifçe kabartarak ve orta yükseklikte bir atkuyruğu olacak şekilde sabitleyin. Üstte daha fazla hacim oluşturmak için saçı atkuyruğunun tabanının hemen yukarısına doğru hafifçe çekin. İşte hazırsınız!

Katmanlı bob

Geniş yüzlerde omuz uzunluğundan orta uzunlukta saçlara kadar tüm boylar harika görünür. İnce ve uzun bir yüz görünümü yakalamak için hafif dokulu olacak şekilde şekillendirilmiş katmanlı bob kesim son derece ideal olabilir.

Yüzünüzü İnce Gösterecek Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Yüzünüzü İnce Gösterecek Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Balerin topuzu

Balerin topuzu veya hacimli bir topuz dikey bir illüzyon yaratır ve zayıflama etkisi için yüzü uzatır. Üstelik bu saç modelini yapmak da son derece kolay. Öncelikle saçınızı güzel, yüksek bir atkuyruğu yapın. Daha dağınık bir görünüm istiyorsanız, yüzün her iki yanında birkaç parça saç bırakabilirsiniz. Ardından güzel, büyük bir topuz elde edene kadar atkuyruğunu kendi etrafında döndürün ve başınıza sabitleyin. Çok yoğun saçlarınız yoksa topuzu çok sıkı yapmamaya dikkat edin. Çünkü hacimli bir görünüme ihtiyacınız var.

Yandan, salaş örgü

Hacimli, dağınık bir örgü kesinlikle yüz şeklini uzatır ve inceltir. Bu saç modelinin aynı zamanda zahmetsizce seksi ve trend olduğunu ise söylemeye bile gerek yok. Salaş örgü için saçlarınızı parmaklarınızla tarayarak hafifçe kabartın. Dağınık bir yan kısım oluşturun ve saçlarınızı yana doğru toplayın. Düzenli şekilde örün ve alttan şeffaf bir lastikle sabitleyin. Daha dağınık hale getirmek için örgünün halkalarını hafifçe dışa doğru çekin.

Derin yan ayrım

Eğer profesyonel bir stilistin yardımı olmadan yüzünüzde anında zayıflama etkisi istiyorsanız saçlarınızı derin bir şekilde yandan ayırmanızı öneririz. Saç ayrımını kaşınızın kemeri veya kuyruğuna göre hizalayın, az kalan tarafı ise kulağınızın arkasına alın. Bu noktada Kaşlarınızı Yüz Şeklinize Göre Alın yazımız da ilginizi çekebilir.

Yüzünüzü İnce Gösterecek Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Yüzünüzü İnce Gösterecek Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Yüksek atkuyruğu

Kulağa iyi bir fikir gibi gelmese de bazen saçlarınızın tamamını toplamak yüzünüzü daha ince gösterebilir. Atkuyruğunun açısını, elmacık kemiğinizle ve kulağınızın üst kısmıyla hizalayarak temiz, simetrik bir çizgi oluşturun. Böylece yukarı kalkık bir etki yaratın.

Prenses saç

Prenseslerden ilham alan saçlar geçen yaz çokça gördüğümüz bir trendti. Bu stil, kusursuz kusurlu dokusu, tepedeki hacimli görüntüsüyle yüzü zayıf gösteren bir saç modelinin tüm özelliklerini taşıyor. Prenses saç için saçlarınızı kalın tutamlara ayırın ve bir maşa yardımıyla doğal ve düzenli dalgalar yaratın. Bittikten sonra saçları ortadan ayırın ve bir yükseklik oluşturmak için tepeyi hafifçe kabartın. İki kulağın üstünden büyük miktarda saç alın, nazikçe başınızın arkasında toplayın. Bu saç bölümlerinin kulaklarınızın üzerine yumuşak bir şekilde döküldüğünden emin olun.

Ayrıca yüz şeklinize uygun perçem modelleri için yazımızı inceleyebilirsiniz.