0

Yüz makyajını göz alıcı kılan, bakışların ve yüzün anlamını ciddi şekilde ortaya çıkaran kaşlar, kozmetik dünyasının trend ürünleriyle artık çok daha etkileyici görünmeye aday. Bu ürünlerin arasında en çok öne çıkan ise kaş maskarası. Son yılların kozmetik trendleri ile hayatımıza giren kaş maskarası ve kaş jelleri aslında makyajın en ufak bir dokunuşla bambaşka bir seviyeye taşınabildiğinin en iyi kanıtı. Eğer siz de kaşlarınızı daha belirgin ve kalın hale getirmek istiyorsanız kaş maskarası ürünlerini makyaj uygulamalarınıza hemen dahil etmeye başlayın. Peki, kaş maskarası nedir ve kaş maskarası ne işe yarar? Gelin kaş maskaraları hakkında merak edilen detaylara yakından bakalım.

Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-1 - Saç Bakım Güzellik Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Kaş Maskarası Nedir? Kaş Maskarası Ne İşe Yarar?

Kaş maskaraları, kaşları belirginleştiren ve boşlukları doldurarak gün boyu kaşların sabit durmasını sağlayan kaş ürünleridir. Minik bir aplikatör fırça ile kolaylıkla kaşlara uygulanabilen ürünler, renkli veya şeffaf dokusu sayesinde kaşların formunu düzenlemeye yardım eder. Siz de kaş makyajından sonra uygulayacağınız kaş maskarası ile makyajınızın uzun süre boyunca taze kalmasına ve makyajda daha doğal bir görünüm elde etmeye katkı sağlayabilirsiniz.

 

Kaş kalemi veya kaş farı ile kaşlarınıza her zaman istediğiniz şekli veremeyebilirsiniz. Özellikle de yoğun günlerde pratik bir şekilde kaşlarınızı doldurmak ve düşük kaş görünümünü düzeltmek için kaş maskaraları son derece kullanışlıdır. Kozmetik dünyasında oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan kaş maskaralarından kaşlarınıza en uygun renk ve ürün tipini seçerek kaş makyajınıza etkili bir dokunuş yapabilirsiniz. Kaş maskarası kaşların aralarını doldurmak için kullanılır. Esasen bu ürün kaş farı ve kaş kalemi ile aynı işlevi görür. Kaş maskaraları sabitleyici özelliğinin yanı sıra kaşlara renk vermek için de tercih edilebilir. Bazı ürünler şeffaf jel formunda tasarlanır. Bu ürünler kaşlara yalnızca ıslak bir görünüm katar. Özellikle moda dünyasında sıkça görülen ıslak kaş efekti şeffaf kaş maskaraları ile elde edilebilir.

Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-3 - Saç Bakım Güzellik Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Kaş Maskarası Nasıl Uygulanır?

Kaş sabitleyici olarak da bilinen kaş maskaraları özellikle dağınık ve zor kontrol edilen kaşları sabitleyerek makyajın seviyesini yükseltir ve kaşlarda düzgün bir görünüme imkan tanır. Kaş maskalararının kullanımı son derece pratiktir. Temiz kirpik ve kaşlarınızın üzerine yumuşak fırçası ile maskara uygulaması yapabilirsiniz. Kaş maskarası ile hem kaşlarınızı tarayabilir hem de şekillendirme için istediğiniz hatları oluşturabilirsiniz. Ayrıca kaş maskaraları ile kirpiklerinizi tarayarak daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Kaş maskaranızı yukarı doğru veya yatay hareketlerle kaşlarınızda gezdirerek kaşlarınızı tarayabilir ve kaşlarınıza dilediğiniz formu verebilirsiniz. Seyrek ve boşluklu görünen kaş görünümünü ortadan kaldıran bu ürünler, yüz hatlarını ön plana çıkarmak konusunda idealdir. Düzgün görünen kaşlarla yüzünüzdeki ifadeyi daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Eğer kaşlarınız seyrekse kaş doldurma tüyoları ile daha kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-5 - Saç Bakım Güzellik Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Kaş Maskarası Çeşitleri Nelerdir?

Kaş maskarası çeşitleri, kaşa renk vermenin yanında sabitleme özelliğiyle de öne çıkar. Sadece sabitleme özelliği isteyen kişiler için şeffaf kaş maskarası ürünleri idealdir. Transparan kaş maskarası olarak da bilinen bu ürünler sayesinde kaşlar kendi renginde kalır. Transparan maskaralar sabitleme ürünü olduğundan gün içerisinde kaşlar aşağı düşmez ve gün boyu sabit duran kaş görünümü elde edilir. Şeffaf kaş maskaraları, kaşa renk vermediğinden dolayı kaşlar gün boyu doğal bir görünüm sunar.

 

Şeffaf kaş maskarası dışındaki maskaralar ise birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Kahverengi ve siyah gibi renk tonlarına sahip olan bu modellerile kaşlarda belirgin bir görünüm elde etmek kolay hale gelir. Bu ürünler kaşlardaki boşlukları doldurmak için harikadır. Farklı markaların değişik amaçlarla üretilen modellerine göz atarak ihtiyacınıza en uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz. Eğer kaş rengi açma ipuçlarını merak ediyorsanız içeriğimizi okuyarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-7 - Saç Bakım Güzellik Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-8 - Saç Bakım Güzellik

Kaş Maskarası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kaş maskaraları farklı çeşitleriyle her türlü ihtiyaca uygun seçenekler sunar. Kaş maskarası alırken bazı noktalara dikkat ederek doğru kaş maskarasına ulaşabilirsiniz.

 

  • Kaş maskarası seçerken öncelikle kaş rengine uyumlu maskara seçimi yapmak gerekir. Kaş maskarası rengi seçerken maskara tonunun kaşınıza yakışıp yakışmadığını deneyerek görmeli ve renk seçimini buna göre yapmalısınız.

 

  • Eğer kaşlarınıza form vermek istiyorsanız o halde şeffaf kaş maskarası ürünleri tam size göre. Jel kaş maskaraları olarak da bilinen bu ürünler sayesinde kaşlarınızı boyamadan sadece sabitlemeniz mümkün.
  • Eğer suda bozulmayacak bir ürün arıyorsanız suya dayanıklı kaş maskarası ürünlerini seçebilirsiniz.
  • Eğer parti veya özel günlerde değişik kaş maskaraları kullanmak isterseniz o halde pembe, mavi veya yeşil gibi sıra dışı renklerdeki kaş maskaları ile ilginç görünümler yaratabilir, partide gece boyunca ilgi odağı olabilirsiniz.

 

Pek çok farklı kaş maskarası içinden kendi kaş renginize veya beğeninize en uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-9 - Saç Bakım Güzellik Kaş Maskarası Nedir, Nasıl Uygulanır?-10 - Saç Bakım Güzellik

Sizler için yukarıda “Kaş maskarası nedir?” ve “Kaş maskarası ne işe yarar?” hakkında bilgi vermeye çalıştık. Siz de en iyi kaş maskarası seçimi için yukarıdaki önerileri göz önüne alarak isteklerinize en uygun ürünü kolayca belirleyebilir, kaş makyajınızla adınızdan söz ettirebilirsiniz.