0

Evinizin dekorasyonu, ortamın havasını belirlemede büyük rol oynar. İyi dekore edilmiş bir ev, endişe ve stresten uzak zaman geçirmenizi sağlayabilir. Bu yüzden yeni dokunuşlar her zaman iyi bir fikirdir. İster biraz değişiklik yapmak isteyin, ister bazı eşyalarınızın modası geçmiş olsun; evinizde daha iyi bir atmosfer yaratmak istiyorsanız trend dekorasyon ögelerine yatırım yapmalısınız.

Evinize Dekorasyon Dokunuşu-1 - Saç Bakım Güzellik Evinize Dekorasyon Dokunuşu-2 - Saç Bakım Güzellik

Heykel büst

Antika mağazalarında veya pazarlarında bulabileceğiniz Roma veya Yunan heykel büstleri, tüm çekmeceli konsollarda veya yan sehpalarda harika görünüyor. Mermer malzeme ile yapılan büstler bütçenizi aşıyorsa ve daha ulaşılabilir seçenekler isterseniz alçı ile yapılmış olanları değerlendirebilirsiniz. Renksiz veya nötr tonlardaki heykel büstler, otantik ve antik bir görünüme sahip. Renkli olanları ise evinize daha cesur, daha modern bir yaklaşım getiriyor. Küçük boyutlu büstler, bir kitap rafına yerleştirildiğinde gerçekten göze çarpıyor. Heykel büstleri ayrıca vazo, saksı ve mum formlarında da kullanmanız mümkün. Eğer evde meditasyon yapıyorsanız kendinize odaklanmanızı sağlayan harika bir alan yaratmış da olursunuz.

Renkli cam

Renkli, desenli veya boyalı cam eşyalar büyükanne evlerinden hatırlayacağımız ve günümüzde halen trend olan en önemli aksesuarlar. Cam eşyalar sadece şık bir sofra için değil, evin her yerinde dekoratif bir öge olarak kullanabilir. Şifonyerin üstünde kullanacağınız zıt renkli cam şamdanlar son derece modern bir görünüm oluşturuyor. Daha uzun şamdanlar tek bir düz mumla harika görünür. Ayrıca renkli cam bir tabağı biblo veya takılarınızı saklamak için kullanabilirsiniz. Cam kavanozlar ve kaseler banyoda küçük eşyalarınız için depolama sağlar hem de alana şıklık katar.

Evinize Dekorasyon Dokunuşu-3 - Saç Bakım Güzellik Evinize Dekorasyon Dokunuşu-4 - Saç Bakım Güzellik

Vintage yatak örtüsü

Vintage nevresim takımları ve yatak örtüleri hem minimalist hem de eklektik evler için harika bir dokunuş. Çift taraflı çiçek desenli veya 60’lar stil tığ işi örtüler yatak odanıza oldukça farklı bir hava katar. Bu tür parçaları antika mağazaları veya pazarlarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Veya zaman ayırarak kendiniz için örebilir, dikebilirsiniz.

Yağlı boya tablo

2021 iç mekan trenlerinde zamansız tasarımlar öne çıkıyor. Bir odanın dekorasyonunu zamansız kılmak ve hangi döneme ait olduğunu belirsizleştirmek için antika pazarından aldığınız eski bir yağlı boya tablo ile modern bir lambaderi eşleştirin. Bu konuda yaratıcılığınızı konuşturabilir ve eski eşyaları modern olanlarla birlikte kullanarak evinizin atmosferini trendlere uygun hale getirebilirsiniz.

Evinize Dekorasyon Dokunuşu-5 - Saç Bakım Güzellik Evinize Dekorasyon Dokunuşu-6 - Saç Bakım Güzellik

Antika mobilya

Ev dekorasyonunda gittikçe daha fazla göreceğimiz şey, sürdürülebilirliği tasarım planlarına dahil etmek. Bu nedenle antika, yeniden tasarlanmış ve tamir edilen parçalar modern iç mekanlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Ham ağaçtan yapılmış bir şifonyer, çiçeklik, komodin veya kalın çerçeveli bir ayna... Sakladığınız eski mobilyalar varsa onları gözden geçirmeye ve yeniden edinmek için antikacıları gezmeye hemen başlayın deriz.

Nostaljik eşyalar

Yine 2021 iç mekan trendlerinde, tasarımda nostalji unsuru ön planda. Büyüklerinizin evindeki mutfak eşyalarını depolamak üzere kullanılan ahşap vitrinler, sallanan sandalyeler, çiçekli vazolar... Tüm bunlar evinize trend bir görünüm getirmekle kalmıyor aynı zamanda taşıdıkları anlam sebebiyle evinizde sıcacık bir atmosfer yaratıyor.

Bonus: Yaşam alanlarınızda tüm bunlarla uyum içinde çalışacak, aynı zamanda evinize enerji katacak iç mekan bitkilerine de yer verebilirsiniz.