0

Kestane saç rengi, kızılın cesurluğu ve sıcaklığı ile kahverenginin doğal tonlarının bir birleşimi. Etkileyici renklerin bu zengin karışımı, çok ağır ve koyu olmayan, koyu renk saçları canlandıran harika bir kestane tonu ortaya çıkarıyor. Bu çikolata tonunun benzersiz yanı ise dokulu veya düz herhangi bir saçı çok boyutlu bir renge dönüştüren, onu şekillendirmeyi kolaylaştıran parlaklığı.

Kestane saç rengi hakkında tüm merak ettikleriniz yazımızda. Daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Kestane Saç Rengi: Kestane Tonları Kime Yakışır?-1 - Saç Bakım Güzellik Kestane Saç Rengi: Kestane Tonları Kime Yakışır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Kestane saç rengi, nasıl bir renk?

Kestane kahvesi saç rengi, aslında koyu kahve saç tonlarının daha canlı ve parlak bir hali. İçinde tıpkı kestane kabuğunda olduğu gibi hafif ve sıcak yansımalar bulunuyor. Yine de bu renk için sıcak alt tonlu bir renk demek mümkün değil. Hem soğuk hem de sıcak alt tonlara sahip bu saç renginin son zamanlarda ciddi ilgi gördüğünü de belirtelim. Eğer siz de canlı ve parlak bir kahve tonu arıyorsanız kestane saç rengi tam size göre!

Kestane saç rengi kimlere yakışır?

Konu kestane saç rengi olduğunda koyudan açığa, buzlu kestaneden kızıl kestaneye kadar pek çok seçeneğiniz var. Sizin için en güzel kestane saç rengi tonunu ararken ise tahmin edeceğiniz gibi cilt alt tonunuz söz sahibi olacak. Genel bir kural olarak zıtlıklar birbirini tamamlar. Sıcak alt tonlar, soğuk kestane kırmızısı tonlarla mükemmel gider, bunun tersi de geçerli. Doğal görünümlü ve parlak bir sonuç için çikolata kahve saç rengi gibi bir renk seçin ya da görünümünüze daha fazla tanım katan koyu kumral saç rengini deneyin.

Bununla birlikte kestane saç rengi doğal bir ton olduğu için hemen herkese yakışır. Ama özellikle kumral ve beyaz tenli kişilere kestane saç rengi tonlarının daha çok yakıştığını ekleyelim.

Kestane Saç Rengi: Kestane Tonları Kime Yakışır?-3 - Saç Bakım Güzellik Kestane Saç Rengi: Kestane Tonları Kime Yakışır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Kestane saç rengi tonları

Konu kestane saç rengi tonları olduğunda çok fazla seçeneğiniz olduğunu söyledik. Bu çekici tonla yapabileceklerinize gerçekten şaşıracaksınız. İşte size fikir verebilecek kestane tonlardan bazıları!

Açık kestane saç rengi

Açık kestane saç rengi oldukça yumuşak ve doğal bir renk. Kestanenin bu büyüleyici tonu daha canlı, az bakım gerektiren bir görünüm sunar. Hafif bir hareket için uzun saçlarınızın uçlarında yumuşak dalgalar yaratın.

Koyu kestane saç rengi

Koyu kahverengi saç, kestane vurgularla bir araya geldiğinde, görünümü daha nefis hale getirir. Koyu kestane saç rengini en iyi şekilde sergilemek için yüzü çevreleyen katlı bir kesim ve uzun kaküller deneyin.

Kestane Saç Rengi: Kestane Tonları Kime Yakışır?-5 - Saç Bakım Güzellik Kestane Saç Rengi: Kestane Tonları Kime Yakışır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Buzlu kestane saç rengi

Buzlu kestane saç rengi, kestane renk üzerinde soğuk yansımalar olan bir ton. Rengin içindeki yansımalar, saça ışık değince ortaya çıkar. Yansıma ise kızılımsı, parlak bir renktedir, saça canlı bir görünüm kazandırır.

Kızılımsı kahverengi kestane saç rengi

Bu güçlü kestane tonu ile saçlarınız ışıldayacak. Mükemmel sonuç için stilistinizden yardım isteyin. Kumral uzun saçlarınız kızılımsı tonlarla şekillenirken, kestane tonları saç tellerinize hareket katacak.

Bonus: Saç renginize iyi bakın!

Kestane saç rengi de tıpkı diğer renkler gibi özel bakım ister. Bu noktada size önerimiz Elidor’un Renk Koruyucu ve Bakım Serisi. Elidor’un Renk Koruyucu ve Bakım Serisi, özel Color Shield teknolojisi içeren formülüyle saçlarınızı temizler ve derinlemesine besleyerek en ideal bakımı yapar.