0

Sıcacık ve parlak görünen saçlara sahip olmayı kim istemez ki? Kahve ve tonları en çok tercih edilen ve herkese yakışmasıyla bilinen saç renkleri arasında. Kendi içinde birçok tonu bulunan kahve soğuk, sıcak, açık, koyu gibi birbirinden farklı onlarca tona sahip. Üstelik esmer, sarışın, kumral demeden herkese yakışacak bir ton barındırması nedeniyle de yıllardır en sevilen saç renkleri arasında.

Fakat kahve saç rengi arasında öyle bir ton var ki, deneyenler bir daha vazgeçemiyor. Evet altın kahveden bahsediyoruz. Özellikle havaların ısınmasıyla gelene değişiklik isteğini muhteşem enerjik şekilde karşılayan bu saç rengi sezonun trend saç renkleri arasında da yer alıyor. Eğer siz de altın kahve saç rengini denemek istiyorsanız önce bu rengin detaylarını, kimlere yakıştığını ve birbirinden farklı tonlarını ve bakım detaylarını keşfedin.

Altın Kahve Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -1 - Saç Bakım Güzellik Altın Kahve Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -2 - Saç Bakım Güzellik

Altın kahve saç rengi nasıl bir renk?

Altın kahve, kahvenin sıcak tonlarına sahip ve içinde altın rengi ışıltılar barındıran bir saç rengi. Tıpkı güneşten açılmış gibi yansımalar barındıran bu saç rengini denediğinizde saçlarınız gibi görünümünüze de canlılık ve enerji gelecektir. Bazı saç renkleri doğal hali ile makyajsız kullanıldığında soluk bir görünüm verebilir ve sürekli olarak bakımlı görünmeyi gerektirebilir. Eğer rahat edeceğiniz doğal bir renk arıyorsanız altın kahve saç renginin bu durumun tam tersi olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınızı yıkayın kurutun ve çıkın. Bir de eğer yaz mevsiminin getirisi olan bronzluk yaşarsanız hafif koyu teniniz ile harika bir uyum yakalayabilir.

Altın kahve saç rengi nasıl elde edilir?

Öncelikle saçınızı ilk defa altın kahve saç rengine boyatacaksanız bir uzmandan yardım almanızı öneririz. Bazı saç renkleri istenilen tonu elde etmeden önce birkaç işleme ihtiyaç duyabilir. Yani eğer altın kahveden daha koyu bir saç renginiz varsa, saçınızın renginin akıtılmasına ihtiyaç olabilir. Bunu evde yapmak yerine bir uzmandan yardım almanız istediğiniz rengi doğru ve tam olarak elde etmenizi sağlar.

Eğer saçlarınız zaten kahve tonlarında ise ve evde kendiniz boyamak istiyorsanız. Öncelikle evde saç boyama yazımıza bir göz atmanızı öneririz. Ardından altın kahve saç boyasını seçerken mutlaka kutunun arkasında yer alan ton farklılıklarının gösterildiği görsellere göz atın. Kutu üzerindeki renk sizi yanıltabilir. Boya kutularının arkalarında yer alan bu görsel saç renginizin üzerine boyanın hangi tonlarda olacağını daha doğru şekilde gösterecektir.

Altın Kahve Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -3 - Saç Bakım Güzellik Altın Kahve Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -4 - Saç Bakım Güzellik

Altın kahve saç rengi renkleri ve modelleri

Altın kahvenin birbirinden farklı birkaç tonu da mevcut. Tercihinizi ten renginize göre şekillendirebilirsiniz. Buraya birazdan değineceğiz. Şimdi bu tonların arasındaki ayrımdan biraz bahsedelim.

Altın açık kahve saç rengi

Altın açık kahve saç, bu rengin en açık tonlarda olan seçenekleri arasında. Rengin içerisindeki altın ışıltılar karamel yerine neredeyse sarıya yakın bir tonda olur. Saçın kendi rengi ise açık kumrala yakın tonlarda olması ile bilinir.

Altın açık kahve saç rengini tercih edecekseniz, saçınız güneşte tıpkı yeni ombre ya da röfle yaptırmışsınız gibi görülebilir. Bu görünüm için saçlarınızı hafif dalgalandırarak açık bırakmayı deneyin. Özellikle yaz mevsiminde rengarenk tokalar ile kendi enerjinizi de yükseltebilirsiniz.

Koyu altın rengi saç rengi

Daha koyu tonlarsa olan bu rengin içerisindeki altın ışıltılar karamele yakın tonlardadır. Saçın genel rengi ise koyu kumral, türk kahvesi gibi kahvenin orta koyulukta olan tonlarına benzer. Açık kahveye göre daha doğal bir görünümdedir ve saçın içindeki ışıltılar güneşten açılmış bir görünüm sağlar.

Bu saç rengini tercih edecekseniz saçınızı tepeden topuz, tepeden atkuyruğu gibi oldukça trend modeller ile kullanabilirsiniz. Ayrıca saç modelleri planlarınız arasına mutlaka bandanaları ekleyin. Zira bandanalar bu sezonun en sevilen saç trendleri arasında.

Parlak altın rengi saç rengi

Koyu ve açık saç renginin ortasında bir yerlerde olan parlak altın saç rengi ışıl ışıl bir görünümdedir. Bu rengi de açık ve koyu tonlar arasında bir tonda kalarak elde edebilirsiniz. Tam arada bir renk olması nedeniyle esmer ya da sarışın olmanız fark etmez herkese oldukça fazla yakışmasıyla bilinir.

Altın kahve saç rengi kimlere yakışır?

Yukarıda bahsettiğimiz tonlar arasında seçim yaparak kendinize uygun altın kahve saç rengini seçebilirsiniz. Aslında altın kahve herkese çok yakışmasıyla bilinen saç renklerinden. Esmer bir ten renginiz varsa koyu altın kahve de açık altın kahve de size çok yakışacak ve aslında görünümünüzü de değiştirecektir. Işıltılı enerjik bir görünüm için daha açık tonlara yönelebilirsiniz. Daha doğal görünüm istiyorsanız ve sürekli olarak saçınızın boyasını yenilememek gibi bir düşünceniz varsa koyu tonlar sizin için doğru tercih olabilir. Her renge yakın olması nedeniyle diplerinizden kendi saç renginiz çıktıkça altın kahve o saç rengine de uyum sağlar ve sürekli olarak dip boyası yapma ihtiyacınızı ortadan kaldırabilir.

Eğer ten renginiz beyaz, pembe gibi çok açık tonlarda ise altın kahvenin açık tonlarına yönelmeyi deneyin. Koyu ve açık kontrast çoğu saç renginde harika görünmesine rağmen kahve tonlarında uyumsuzluk yakalayabilir. Bu yüzden açık tenlilerin kahvenin açık tonlarına yönelmesi saç rengini sevmesi için önemli.

Altın Kahve Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -5 - Saç Bakım Güzellik Altın Kahve Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -6 - Saç Bakım Güzellik

Altın kahve saç rengi bakımı nasıl yapılır?

Saçınızı yeni boyadıktan sonra rengi ne olursa olsun bakımına oldukça özen göstermelisiniz. Saç renginizin ilk günkü parlaklığını ve canlılığını koruması için öncelikle doğru şampuanı seçtiğinizden emin olun. Bu noktada Elidor Renk Koruyucu Şampuan kullanmayı deneyebilirsiniz. E Vitamini, Badem Yağı & Keratin içeren Superblend formülüyle saçını temizleyip derinlemesine beslerken boyalı saçlarının canlılığını ve parlaklığını korumasını sağlar.

Şampuanın ardından kurutma ve şekillendirme yönteminiz de saçınızın sağlığı için oldukça önemli. Duştan sonra saçlarınız çok ıslakken taramamayı alışkanlık haline getirmenizde fayda var. Saçlar ıslakken oldukça savunmasız bir durumda olur. Bu da tarakla yapacağınız baskı nedeniyle saçlarınızın kırılmasına ve koparak dökülmelere neden olabilir. Saçlarınızı taramak için en doğru zamanın nemli hali olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca kurutmak için havluyu saçlarınıza sarmayın. Bu da saç tellerinin kopmasına neden olabilir. Hafifçe bastırıp çekerek fazla suyu almanız yeterli olacaktır. Fön makinesi kullanmanız gereken zamanlarda saçlarınızı ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanın ve fön makinesini saçlarınıza çok yaklaştırmayın.

Saçınızı kuruttuktan sonra uç kısımların matlaşıp kırılmaması için Elidor Saç Bakım Yağları kullanarak saç uçlarınızı besleyin. Son olarak haftada en az 2 kez saçınızın nemini sağlayacak bir bakım maskesi yapmayı da ihmal etmeyin.

Ayrıca kahvenin farklı tonları olan; türk kahvesi saç rengi, çikolata kahve saç rengi ve kestane saç rengi yazılarımıza da göz atabilirsiniz.