0

Değişiklik yapmak, bu değişikliğe de saçlarınızın renginden başlamak istiyorsanız aklınız kahvenin tonları yerine  çarpıcı bir alternatif olan kızıla kayabilir. Özellikle beyaz tenlilere çok yakışan kızılı uygularken doğal saç renginiz koyuysa saçınızın biraz daha açılması gerekir. Bu da saçı az da olsa yıpratır. Fakat düzenli ve doğru bakımla bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz.

Diğer taraftan kızıl saç yaşınızı olduğunuzdan büyük gösterebildiğinden bu saç rengini saçınızın modeli ve uzunluğuyla dengelemenizi öneriyoruz. Saç boyunuz omuz hizasındaysa ve kat konusunda abartılı bir tutumu yoksa kızılın sizi daha genç göstereceğini unutmayın. Peki, en trend kızıl saç tonları hangileri?

Vişne Kızıl

İçinde pembe tonları bulunan bu kızıl, oldukça parlak ve dikkat çekici.

Böğürtlen Kırmızısı

Morla öpüşen bu kızılı cildiniz pembe alt tonluysa bu rengi korkusuzca deneyebilirsiniz.

Kestane Kızıl

Kızılın muhtemelen en güvenli tonu olan kestane kızıl, saçta oldukça doğal duruyor ve her cilt tonuna yakışıyor.

Gelincik Kırmızısı

Biri cesaret mi dedi? Kızıldan ziyade kırmızının ta kendisi olan gelincik kırmızısı, kendinizi süper kahraman gibi hissettirebilir.

Ateş Kırmızısı

Rock yıldızlarının iddiasına sahipseniz ateş kırmızısını deneyin. Kızıllar arasındaki en çekici tonlardan biri olan ateş kırmızısı farklı görünmeyi sevenlere göre...

Açık Bakır

Julianne Moore ve Nicole Kidman... Açık tenli, renkli gözlü kadınların güzelliğine güzellik katan açık bakır, diğer kızıllara göre daha az aktığı için size makul gelebilir ama daha sık dip boyası yaptırmanız gerektiği de bir gerçek.

Sultan Kırmızısı

Hürrem Sultan’la özdeşleşen bu renge bakır da diyebiliriz. Kızılın bu tonu, oldukça uysal çünkü saç modeli ve boyu konusunda sizi kısıtlamıyor. Ayrıca beyaz tenliyseniz size çok yakışacağını söyleyebiliriz.

İşte size ilham olabilecek diğer kızıl tonları.