0

Harika bir saç kesimi elde etmenin en etkili yollarından biri, yüz şeklinizi değerlendirmek ve ardından buna uygun bir geometrik mantık uygulamak. Dolayısıyla yüz şekli kare olan erkekler için en iyi saç kesimi, diğer yüzlerden farklı olacaktır. Bunun nedeni, kare yüz şeklinin şakaktan çene çizgisine kadar neredeyse aynı kalan geniş bir kemik yapısına sahip olması. Bu yapı, kelimenin tam anlamıyla yüze “güçlü” bir ifade verir. Ayrıca 4 Kolay Adımda Yüz Şeklinizi Belirleyin yazımızı inceleyebilirsiniz.

Söz konusu kare yüzler olduğunda, yukarıya yuvarlaklık, yükseklik veya doku ekleyen stiller benimsemek istersiniz. Keskin, köşeli bir kesim bile yüzü uzattığı için harika görünebilir. Benzer şekilde tam bir saç tıraşı da yuvarlak kubbe kemik yapısının keskin açılarını dengeler. Kısaca kare şekilli yüzler için ana kural, aynı zamanda uzun olmayan çok geniş kesimlerden kaçınmak. Sizin için en iyi saç kesimlerinden ilham almak için ise okumaya devam edin. Saç kesiminizden sıkıldıysanız işleri değiştirmenin yollarından biri farklı saç kesimleri denemek olabilir!

Kare Yüzler İçin En İyi Erkek Saç Kesimleri-1 - Saç Bakım Güzellik Kare Yüzler İçin En İyi Erkek Saç Kesimleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Tam tıraş

Keskin, kare kemik yapısıyla tamamen tıraş edilmiş saçlar harika görünür. Özellikle de seyrek saçlara sahipseniz başınızı tamamen tıraş etmeyi düşünebilirsiniz. Bununla birlikte gözlük kullanıyorsanız yuvarlak gözlüklerin bu saç kesimine ve yüz şeklinize çok yakışacağını da belirtelim. Yuvarlak gözlükler, keskin yüz hatlarınıza geometrik bir kontrast katabilir.

3 numara

Kare yüz şekliyle iyi çalışan bir diğer saç kesimi ise 3 numara. Yanlardan hafifçe görünen saç derisi, saç çizgisinin en üst çizgisine kadar ince bir tonlama sağlar. Tam tıraşa benzer şekilde bu kısa saç modeli de yüz şeklinizi yumuşatır ve size gurur verici bir stil kazandırır.

Buzz cut

Buzz cut olarak bilinen bu saç kesimi, kare şeklindeki bir yüzü düzleştirir, ancak aynı zamanda kesimin iç kısmında geometri ve temiz çizgiler kullanma avantajına da sahiptir. Buzz cut saç kesiminde temiz ve taze görünümün korunması için iki haftada bir saçlarınızı düzelttirmenizi öneriyoruz.

Kare Yüzler İçin En İyi Erkek Saç Kesimleri-3 - Saç Bakım Güzellik Kare Yüzler İçin En İyi Erkek Saç Kesimleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Buzz cut ve dolgun sakal

Genel yüz şeklinizde oval bir etki yaratmak için dolgun sakal görünümünden de yararlanabilirsiniz. Kısa saç kesimi ve dolgun bir sakal, yüzde istenen etkiyi kolayca yaratabilir ve stilinizi harika bir şekilde tamamlayabilir.

Alttan kesim

Erkek saç kesimleri dendiğinde Brad Pitt’ten birçokörnek verebiliriz. Onun en ünlü görünümlerinden biri de 2010’ların başında trend haline gelen alttan kesimdi. Saçların üst kısmının uzun bırakıldığı, altların ve yanların ise derin bir şekilde tıraş edildiği bu saç modeli yüz hatlarına harika bir yumuşaklık kazandırabilir.

Centilmen kesim

Bu saç kesimi genelde bu isimle anılır. Sonuçta sağladığı etki aynıdır: Yanlarda kısadan uzuna doğru mükemmel bir ilerleme vardır ve bu da üstte bir odak noktası yaratır.

Kare Yüzler İçin En İyi Erkek Saç Kesimleri-5 - Saç Bakım Güzellik Kare Yüzler İçin En İyi Erkek Saç Kesimleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Kare quiff

Bu saç kesimi de keskin çene çizgisini harika bir şekilde tamamlar. Üstelik şekillendirmesi de son derece kolaydır. Yüksekliği ile köşeli bir saç görünümü yarattığı için yüzün daha yumuşak görünmesini sağlar.

Kıvırcık pompadour

Kıvırcık pompadour saç kesimi hacim ve hareket sağlarken, konik kenarlar yüz şeklinin yalın kalmasına yardımcı olur. Bu saç kesimi nemli saça bir bukle kremi uygulayarak kolayca şekil alır. Bukleleri ortaya çıkarmak için düşük ayarda bir fön difüzörü kullanmayı deneyin.

Kolay şekil alan saçlar için doğru şampuan seçimi oldukça önemli!

İçeriği bitki özleri ve vitaminlerle zenginleştirilmiş Clear erkek şampuanları sadece erkeklerin ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanır. Saç derinizdeki gözenekleri, ölü deriden arındırır ve saç diplerinizi canlandırır. Bunun yanında kepek, kuruluk ve kaşıntı gibi deri rahatsızlıklarını önleyerek saç diplerinizi nemlendirir.

Clear Men Hızlı Stil 2'si 1 Arada Şampuan’ı deneyerek işe başlayın. Özel besleyiciler ve vitamin B3 içerir. Kolay şekil alan saçlar ve canlı saç derisi için temizler ve bakım yapar.