0

Asker tıraşı artık kadınların da yaygın bir şekilde kullandığı rahat bir model. Üstelik yaz için daha ferah bir saç kesimi modeli de oldukça az. 

Saçı kazımak saçı gürleştirir mi?

Yaygın bir kanı olan "saçı kazıtmak saçı daha gür çıkarır." düşüncesine bir açıklık getirelim. Saçınızı üçe, ikiye ya da sıfıra vurmak saçın daha gür çıkmasını sağlamaz. Tabii, düzenli kesilen saçlar kırıklardan arındığı için daha sağlıklı, hacimli ve gür görünümde olabilir. Saçları gürleştiren içten beslenmesi ve doğru şartlarda bakım uygulanmasıdır. Saç kökünüz kuvvetli olduğu müddetçe saçlarınız güçlü ve sağlıklı olur. Dolayısıyla dökülme yaşanmaz, gür kalır. Saçınızı düzenli bir şekilde yıkayıp nemlendirin. 

Buzz Cut: Asker Tıraşı ile Yaza Giriş-1

 Asker tıraşı için gerekli malzemeler: 

  • İki ayna
  • Saç havlusu
  • Tıraş makinesi 
  • Makas
  • Şampuan
  • Saç kremi

Nasıl yapılır?

Tıraştan önce kullandığınız makinenin bıçaklarına dikkat edin. Bunların körelmediğinden emin olun. 

Saçlarınızı temiz bir şekilde tıraş etmeniz önemli. Tıraş öncesinde saçınızı Clear Erkek Şampuan’larından dilediğiniz ile yıkayabilirsiniz. Clear men şampuanları, özel olarak geliştirilen bio-güçlendirici formülüyle saçınızı ve saç derinizi kir ve kepekten temizler. 

Duştan sonra saçlarınızı iyice kurulayın ve ince bir tarakla düzgünce tarayın. 

Hem karşınızda hem de arkanızda, saçlarınızın arkasını da görebileceğiniz genişlikte iki ayna bulundurun.  

Eğer saçlarınız uzunsa makas ile kabasını alın. 

Saçınızı sıfıra vurmaya istediğiniz yerden başlayabilirsiniz. Genellikle başın en tepesinden ya da yanlardan başlanıyor. Tıraş makinesiyle saç tıraşı yapmanın en büyük avantajı saçlar arasından hızlıca kayması. Saçlarınızı sıfıra vururken kullandığınız makinenin başlıkları bu kesimin kısalığını belirliyor olacak. Uygun başlıkla tıraşınıza başlayın. Çok kuvvet uygulamadan ilerleyin, saç derinizi tahriş etmek istemezsiniz.

Farklı model arayışınız varsa; 2021 Erkek Saç Kesim Trendleri yazımızı okuyabilirsiniz.