0

Pandemiyle geçen bir yılın ardından evden çalışmanın birçok erkek için norm haline gelmesiyle, normalde pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sevseniz bile, tıraş olmamaya alışmış olabilirsiniz. Yüz tüylerinizin bir kısmını tutmak istiyor ancak tamamen sakal bırakmak istemiyorsanız bıyık denemenin tam sırası! Bıyık stilleri, her ne kadar erkekler arasında her zaman popüler olsa da şimdilerde en az 70’lerde olduğu kadar ilgi görüyor.

Karar vermenizi kolaylaştırmak için en popüler bıyık stillerin yanı sıra birkaç uzman tavsiyesiyle size rehberlik edeceğiz.

En iyi 5 Bıyık Stili-1 - Saç Bakım Güzellik En iyi 5 Bıyık Stili-2 - Saç Bakım Güzellik

Klasik bıyık

Klasik bıyığı 80’lerde Freddie Mercury tarzından hatırlayabilirsiniz. Bu bıyık stili, özellikle gür ve uzun saçlı erkekler için harika bir seçenek. Ama elbette kısa saçlıyken de kullanmanız mümkün. Klasik bıyık, ayrıca uzatması ve bakımı da daha kolay olan stillerden biri. Doğru kalınlık ve uzunluğu elde etmek için sakalınızın iki veya üç ay boyunca doğal bir şekilde uzamasına izin verin. Gerekirse sakalınızın geri kalanını tıraş edin. Daha sonra uzun tüylere bakım yapmak ve bıyık kenarlarını korumak için bir düzeltme makası kullanabilirsiniz.

At nalı bıyık

Bu bıyık stilinin en ikonik örneği profesyonel güreşçi Hulk Hogan. At nalı bıyık uzatmak için en iyi yol, sakalınızın tamamını yaklaşık üç veya dört ay boyunca uzatmak. Ardından bıyık ve yanlardaki iki dik çizgi oluşana kadar yanaklardaki ve çenenizdeki tüm tüyleri tıraş edin. Bıyık uzatma sürecinde kenarları temiz tutmak için iyi bir ustura ve düzeltme makası edinin. Çok sık görmediğiniz bu bıyık stili konusunda işi profesyonellere bırakmak ise en iyisi.

En iyi 5 Bıyık Stili-3 - Saç Bakım Güzellik En iyi 5 Bıyık Stili-4 - Saç Bakım Güzellik

Gidon bıyık

Biraz daha rafine bir şey arıyorsanız gidon bıyık tam size göre. Bu bıyık stili için her iki tarafı da oldukça uzun süre uzatmanız gerek, bu da 4-6 ay kadar zaman alabilir. Gidon bıyık stilini korumak için ise yeterli miktarda bakım yapmalısınız.

Kusursuz bir görünüm için özellikle bıyık ortasının düzgün olduğundan emin olun. Ağzınızın köşelerindeki tüylerin günlük tıraş edilmesi önerilir. Bunu yapmak için bıyığı kaldırın ve gidonun parçası olmayan tüm tüylerden kurtulun. Şekil vermek için de balmumu, yağ gibi ürünlerle birlikte tekrarlayan yukarı doğru hareketler gerekli.

Kalem bıyık

Kalem bıyık için bıyığınızın doğal olarak uzamasına izin vermeli, uzunluğu üst dudağınızı tamamen kapatmayacak kadar kısa tutmalı ve bıyığın alt kısmını ağzınızın şeklini takip edecek şekilde kesmelisiniz. Bıyığınızı istenen uzunluğa yetecek kadar tıraş ederek üst kısım için de aynısını yapın. Kalem bıyığın uzaması, saçınızın ne kadar gür olduğuna bağlı olarak 2-4 hafta kadar sürebilir. Güzel görünmeye devam etmesi için ise çok fazla bakıma ihtiyacı olacak.

En iyi 5 Bıyık Stili-5 - Saç Bakım Güzellik En iyi 5 Bıyık Stili-6 - Saç Bakım Güzellik

Bıyıklı kirli sakal

Bıyıklı kirli sakal stili, birkaç günlüğüne tıraş olmayı unutmuşsunuz gibi görünür. İyi görünmesini sağlamak için yatmadan önce, asi bölgeleri tıraş etmek en iyisi. Böylece ertesi gün yeniden hafif bir kirli sakal haline gelirler.

Bu tarzın en iyi yanı, tıraş makinenizin yanı sıra şekillendirmenize yardımcı olacak herhangi bir ürüne ihtiyacınız olmaması. Sadece sevdiğiniz kirli sakal ölçüsünü seçin ve oradan devam edin. Üstelik bir hafta veya daha kısa sürede kirli sakal görünümüne ulaşabilirsiniz.

Peki ya saç bakımı?

Bıyık stiliniz hangisi olursa olsun, stilinizi en iyi tamamlayacak şey onunla uyum içinde çalışacak sağlıklı ve güçlü saçlardır. Clear’ın erkeklere özel olarak geliştirdiği şampuan çeşitlerini denemeye ne dersiniz? Clear Erkek Şampuanlarında bulunan bio-güçlendirici teknoloji, saç derisi bakımı ve cilt bakımını birleştiriyor. Saç derisinin koruyucu bariyerini güçlendiren Guar BB18, saç derinizin doğal savunma moleküllerini harekete geçiren niasinamid ve amino asitler sayesinde saç derinizin nemlenmesini ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

Ayrıca Bıyıklarınızı Bir Profesyonel Gibi Nasıl Kesersiniz? ve Hızlı Sakal Uzatma Yöntemleri yazımız ilginizi çekebilir.