0

Sakal trendinin önlenemez yükselişi bu yıl da tüm hızıyla sürüyor. Bu sezon öne çıkan trendlerden biri ise saçlarla sakalların uyumu…

Eğer ilk tıraşınızı olacaksanız tıraş tüyolarından yararlanabilir veya bu modeller için kuaförünüzden yardım alabilirsiniz.

Klasik Saç & Klasik Sakal

Sakalından vazgeçemeyenlerin tercihi, ne uzun ne kısa, tam kararında bir boy. Aslında kullanması dışarıdan göründüğü kadar kolay olmayan bu modeli, modern bir saç kesimiyle tamamlayarak aynı şekilde modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

En Trend Saç ve Sakal Stilleri-1 - Saç Bakım Güzellik En Trend Saç ve Sakal Stilleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Kazınmış Saçlar & Uzun Sakal

Sakalları çok uzun kullanmak iddialı bir tercih, bakımı, kesimi derken saça vakit ayırmak da gittikçe zorlaşacaktır. Buu yüzden motorcu sakalı olarak da bilinen neredeyse göğüs hizasına kadar uzayan sakal modelini tercih ediyorsanız saçlarınızı kazınmış olarak kullanabilirsiniz.

Kısa Saç & Kısa Sakal

Saçlarınızı kısa kullanmayı seviyorsanız sakalınızın uzunluğunun saçınızın uzunluğu ile doğru orantılı olması sakalın yüzünüze yakışması açısından daha yararlı bir çözüm olabilir. Sakallarınız konusunda tıraş tüyolarından yardım alın. Eğer sakalınızı uzun kullanmak istiyorsanız yavaş yavaş uzatarak hangi uzunluğun yüz ölçülerinize yakıştığını deneyebilirsiniz.

En Trend Saç ve Sakal Stilleri-3 - Saç Bakım Güzellik En Trend Saç ve Sakal Stilleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Orta Boy Saç & Orta Boy Sakal

Orta boy saç kesimi demek saçınıza istediğiniz şekli verebileceğiniz anlamına geliyor aslında. Farklı saç modelleri deneyerek sakalınızı ön plana çıkarabilir, değişik tarzlara bürünebilirsiniz.

Uzun Saç & Uzun Sakal

Saç ve sakalın boyunun doğru orantılı olması evet güzel bir şey ama eğer hem saçınız hem sakalınız uzun olacaksa o zaman her ikisinin de kesiminin kusursuz olmasına, bakımlarını eksiksiz yaptığınıza dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde çok özensiz durma olasılığınız çok yüksek.

En Trend Saç ve Sakal Stilleri-5 - Saç Bakım Güzellik En Trend Saç ve Sakal Stilleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Erkek Topuzu & Uzun Sakal

Erkek topuzunun belki de en güzel tamamlayıcısı sakal. Sakalın uzun olması genel görünüşünüze derinlik katmasının yanı sıra maskülenlik detayına da vurgu yapıyor. Bu arada bu saç modelinin her boy sakala yakıştığını söylemiş miydik?

Dalgalı / Kıvırcık Saç & Sakal

Saçlarınız dalgalı veya kıvırcıksa sakalla tamamlamayı denemek isteyebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken unsur buklelerinizin sabit durduğundan emin olmak. Bunu yapmak için ise TONI&GUY Doğal ve Mat Görünüm Veren Şekillendirici Wax’ı kullanabilirsiniz.

Yanlar Kısa Üstler Uzun Saç Modeli & Sakal

Sahalardan sokağa inen bir trend olan yanlar kısa üstler uzun saç modeli modern bir görünüşe sahip olmanızı sağlarken sakallarla da çok yakışıyor. Bu saç modeli ve sakallarınızı farklı kıyafetlerle kombinleyerek değişik görünümlere imza atabilirsiniz.