0

Erkeklerde kısa saç kesimleri bakımı hem kolay hem de oldukça stil sahibi bir görünüm veren kesimler arasında. Pratikliği ve şık görünümü nedeniyle sık sık tercih edilse de yüz tipinize ve tarzınıza uygunluğuna karar verip saç modelinizi ona göre uygulamanızda fayda var. Kısa saç deyince aklınıza 3 ya da 0 numaraya vurulmuş saç modelleri gelmesin. Seçenekleriniz asla sınırları değil ve birbirinden farklı bir çok kısa saç modeli var.

Erkek Kısa Saç Modelleri: 2021 Dosyası-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Kısa Saç Modelleri: 2021 Dosyası-2 - Saç Bakım Güzellik

Kısa saç modeli: Asker tıraşı

Listeye klasik saç kesim modellerinden olan ve her sezonun trendleri arasına giren, çoğu erkek tarafından da sıklıkla tercih edilen asker tıraşı ile başlayalım. Bu şık ve bakımı pratik olan modeli köşeli yüz hatlara sahipseniz mutlaka denemelisiniz. Kalın telli saçlarınız ve yüz şekliniz dikdörtgen ya da kareye yakınsa size oldukça yakışacak. Ayrıca saçı 3 numara kestirmektenibaret olmayan bu modeli kişiselleştirmek için başınızın üstündeki saçları kenar ve arka kısımlara göre biraz daha uzun bırakabilirsiniz.

Kısa saç modeli: Kenarlar kısa

Saçlarınız kıvırcık ya da dalgalıysa, kenar kısımları üst kısımlardan daha kısa kestirip kullanmayı deneyin. Bu şekillendirmesi oldukça kolay saç modeli her yüz tipine uygun olmasıyla da biliniyor. TONI&GUY Şekillendirici Wax Sert Tutuşlu Mat Etki'yi üstte kalan uzun kısımlara uygulayın dilerseniz tarak ile şekillendirin dilerseneniz de ellerinizi kullanarak dalgalarınızı boyutlandırın. Kenar ve üst kısımlardaki uzunluk tercihi tamamen sizin zevkinize kalmış.

Kısa saç modeli: Buzzcut

Kadınlarda da trend saç kesimleri arasına giren buzzcut maskülen duruşu ile son derce cool ve stil sahibi bir görünüm yaratıyor. Saçları tamamen kazıttığınız bu model, ister salaş bir giyim tarzına sahip olun, isterseniz günlük giyiminizi takım elbiseler oluştursun her tarza da uyum sağlıyor. Özellikle çıkık elmacık kemikleriniz ve ve kemikli bir yüzünüz varsa hiç düşünmeden deneyebilirsiniz.

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz de diğer modellerden birini tercih edebilirsiniz. Bu yüzünüzün daha yuvarlak görünmesine neden olabilir. Asker tıraşı ile arasındaki fark ise, asker tıraşı bazı kısımlarını uzun bırakarak kişiselleştirebildiğiniz bir modelken, buzzcut modelinde saçlarınızı tamamen kazıtmanız gerekir.

Erkek Kısa Saç Modelleri: 2021 Dosyası-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Kısa Saç Modelleri: 2021 Dosyası-4 - Saç Bakım Güzellik

Kısa saç modeli: Oxford

Oxford saç modeline sahip olmak için saçlarınızın yan ense ve arka kısımlarının üst kısımlara göre daha kısa olması gerekir. Dalgalı saçlara ve oval denilen çenenin önde ve uzun olduğu bir yüz tipine sahipseniz bu model tam sizin için olabilir. Üstelik şekil vermesi de oldukça kolay. Alışkın olduğunuz taraftan saçlarınızı ayırın ve gün boyu sabit kalması için avucunuza aldığınız az miktar TONI&GUY Şekillendirici Wax Sert Tutuşlu Mat Etki'yi uygulayın. Ardından sık dişli bir tarak ile saçlarınızın üst kısmını geriye doğru tarayın.

Kısa saç modeli: Kase 

Yan kısımların sıfır modele yakın olduğu kulağın üstünde kalan kısmının da orta boylarda tutulduğu bu model de trend saç modelleri arasında. Baktığınızda ters çevrilmiş bir kaseye benzeyen bu modeli ince ve uzun yapıda bir yüz şekliniz varsa rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğer köşeli ya da yuvarlak bir yüzünüz varsa diğer seçeneklere yönelin. Bu modeli yaptırdıktan sonra sakallarınızı da kirli sakal olarakşekillendirerek birbiriyle harika bir uyum sağlayabilirsiniz.

Kase modeli genel itibariyle bir kahkül de içermesiyle bilinir. Yani saçlarınızın alnınızın bir kısmına dökülmesi gerekir. Tabii modeli kişiselleştirmek size kalmış. Dilerseniz ön kısımları bırakabilir dilerseniz kısa tutabilirsiniz.

Ayrıca Yuvarlak Yüz Erkek Saç Modelleri ve Sıcak Havalarda Saçlarınızı Nasıl Şekillendirmelisiniz? yazılarımız ilginizi çekebilir.