0

Güneşli bir günün getirdiği tüm avantajlara rağmen, sıcak hava dalgası bize zararlı UV ışınlarından saçların kabarmasına neden olan yüksek neme kadar sayısız engel sunar. Böyle havalarda normalde kullandığınız şekillendirme ürünleri de size pek iyi hizmet etmeyebilir.

Çoğu erkek için yaz aylarında kontrol edilemeyen saçların çözümü, Haziran- Eylül arası daha kısa bir saç kesimi tercih etmek. Erkek kısa saç modelleri, sadece bu mevsimde serin kalmayı sağlamaz, aynı zamanda nispeten daha az bakım gerektirir. Bununla birlikte bazı beyler, yaz mevsiminde de uzun saçlarından vazgeçmek istemeyebilir.

Saçlarınız ister kısa ister uzun olsun; onları yıkarken, kuruturken ve şekillendirirken yapabileceğiniz değişikliklerle kusursuz ve kolay yönetilebilir olmalarını sağlayabilirsiniz.

Sıcak Havalarda Saçlarınızı Nasıl Şekillendirmelisiniz?-1 - Saç Bakım Güzellik Sıcak Havalarda Saçlarınızı Nasıl Şekillendirmelisiniz?-2 - Saç Bakım Güzellik

Sıcak ve nemli havalarda saçlar neden kabarır?

Saç tellerine giren ve içerideki proteinlere bağlanan aşırı nem nedeniyle sıcak havalarda saçlar kabarır. Kıvırcık saçlı insanların saçları daha fazla kabarma eğiliminde. Bunu önlemek için sabitleyici saç spreyi veya benzer bir bakım ürününe ihtiyacınız olacak. Bu tür saç şekillendirme ürünleri, saçların üzerinde bir bariyer oluşturarak nemin içeri girmesini engelleyebilir.

Yazın saçlarımı kısaltsam mı?

Yaz mevsiminde daha kısa saçlar, sıcaklamanızı ve rahatsız olmanızı önler; erkek uzun saç bakımına kıyasla daha kolaydır. Ama yine de saçlarınızı kısaltmak tüm sorunların çözüleceği anlamına gelmez. Örneğin şapka kullanmayı seven biriyseniz saçlarınızı uzun tutmanız daha iyi bir görünüm sunabilir. Saçlarınız uzun olduğunda onları geriye doğru taramak ve şapka kullanmak daha kolaydır, ayrıca şapkanın altından saçlarınızın görünmesi daha seksi bir görünüm anlamına gelebilir. 1990’lardaki Brad Pitt tarzını düşünecek olursanız, ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Sıcak Havalarda Saçlarınızı Nasıl Şekillendirmelisiniz?-3 - Saç Bakım Güzellik Sıcak Havalarda Saçlarınızı Nasıl Şekillendirmelisiniz?-4 - Saç Bakım Güzellik

Erkekler sıcak havalarda saç yıkama şeklini nasıl değiştirmeli?

Daha sıcak yaz aylarında daha çok terleyeceğiniz için temel hijyeni sağlamak adına saçlarınızı her gün yıkamanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Kuru saça yatkın olanlar için bu ideal bir çözüm gibi görünmese de sağlıklı bir saç derisi için son derece önemli. Saçlarınızı kurutmadan derinlemesine arındıracak bir şampuan seçimi yaparak kuru saç sorununun önüne geçebilirsiniz. Bu noktada size önerimiz Clear’ın erkeklere özel olarak geliştirdiği şampuan çeşitleri. Clear erkek şampuanları, saç derisi bakımı ve cilt bakımını birleştiren bio-güçlendirici teknolojiye sahip. Saç derisinin koruyucu bariyerini güçlendiren Guar BB18, saç derinizin doğal savunma moleküllerini harekete geçiren niasinamid ve amino asitler sayesinde saç derinizin nemlenmesini ve sağlıklı olmasını sağlar.

Ayrıca saçlarınızı saç köklerine masaj yaparak yıkamaya özen gösterin.

Erkekler saçlarını nasıl kurutmalı?

Nemli havalarda en çok zarar göreceklerin kıvırcık saçlılar olacağını göz önünde bulundurarak saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçının. Eğer sürekli olarak bir fırça yardımıyla fön çekmeye alışıksanız bu işe yarayabilir. Ancak bu, gerçekten çaba gerektirir. Havanın nemini saçlarınızdan uzak tutmak için saçlarınızı şekillendirmeyi sabitleyici bir spreyle bitirin.

Sıcak Havalarda Saçlarınızı Nasıl Şekillendirmelisiniz?-5 - Saç Bakım Güzellik Sıcak Havalarda Saçlarınızı Nasıl Şekillendirmelisiniz?-6 - Saç Bakım Güzellik

Yazın saçların yağlanmasını önlemek için nasıl ürünler kullanmalı?

Yaz mevsiminde normalde kullandığınızdan daha hafif şekillendirme ürünleri kullanmak iyi bir başlangıç olabilir. Çünkü karışıma ter eklendiğinde ürün birikimi saçınızın yağlı görünme olasılığını artırır. Ayrıca günün sonunda saçlarınızı saç şekillendirme ürünlerinden yeterince arındırdığınızdan da emin olmalısınız. Örneğin Clear Men Yoğun Arındırıcı Şampuan size yardımcı olabilir. Yoğun arındırma özelliğiyle bilinen kömür içeren formülüyle saç derisini besler, kir ve yağdan arındırmaya yardımcı olur.