0

Son dönemlerde en çok konuşulan erkek saç modelleri, kısa ve daha maskülen görünümlü seçenekler...

Örneğin kısa saç deyince akla gelen ilk modellerden biri olan Amerikan tıraşını denemeye ne dersiniz?

Başın iki yanındaki saçları 0-3 numara arası bir boyda kesip, başın tepesindeki saçları ise daha uzun bıraktığınız bu kesim bir çok ünlünün de tercih ettiği modeller arasında. Üstelik şekillendirmesi de oldukça kolay.

Sizi olduğunuzdan çok daha genç ve karizmatik gösterecek olan Amerikan tıraşı, her yüz tipine de yakışıyor. Bu modelde tepedeki saçları geriye yatırabilir, uzunluğuna göre dikebilir veya dağıtabilirsiniz. 

 

Erkekler İçin Kısa Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Kısa Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Ayrıca Amerikan kesimde üst kısımları sadece dikmek ya da yana taramak yerine neredeyse 50 den fazla modelde kullanmak da mümkün.

Saç modeli için ihtiyacınız olan en önemli bilgiler saç tipiniz; yani kalın telli mi ince telli mi gibi özellikler ve yüz tipiniz. Tabii bu saç kesiminin ve modelinin sakalınızla bir bütün oluşturmasına da dikkat edin.

Saçlarınızı Amerikan Tıraş kesimiyle ve kesimden sonra verebileceğiniz şekiller ile ilgili birkaç öneride bulunalım.

  1. Üst kısımların uzunluğuna göre saçlarınızı yana doğru tarayarak kullanın. Hatta kestirirken bir kısmı diğerine göre daha uzun bırakabilirsiniz.
  2. Üst kısımları arkaya doğru tarayarak kullanabilirsiniz.
  3. Kulak üstündeki kısa kısımlar için jiletler yapılan izlere nasıl bakıyorsunuz? Eğer tarzınıza uygun olduğunu düşünüyorsanız o kısımlara şekil verdirebilirsiniz.
  4. Çok gür saçlarınız varsa, üst kısımlara mutlaka ara makas attırarak kabarmasını önleyin ve dağınık şekilde kullanın.