0

Söz konusu güzel bir saç modeli bulmak olduğunda, yüz şeklinize uygun olanı seçmeniz büyük önem taşır. Yüzünüze uygun saç kesimleri, hayal ettiğiniz görünüm için en iyi özelliklerinizi öne çıkarırken, uygun olmayanlar garip görünebilir ve yanlış ayrıntılara dikkat çekebilir. Saç kesimi özellikle yuvarlak yüz şekline sahip beyler için önemli. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa yanlış saç modeli kısa sürede istenmeyen bebek yüzlü bir görünüm yaratabilir. Bu nedenle, yaşınıza uygun ve tanımlı bir görünüm sağlamak için doğru kesimi seçmelisiniz.

Neyse ki yuvarlak yüzlü erkekler için saç modelleri listemizden sizin için en doğru olanı kolayca bulabilirsiniz.

Yuvarlak Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Yuvarlak Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Yuvarlak yüz erkek saç modelleri

Yuvarlak yüzlü erkekler tipik olarak dolgun elmacık kemikleri, yuvarlak bir çene, eşit genişlik ve yükseklik gibi bir dizi ayırt edici özelliğe sahip. Tüm bu özellikler, kendilerine uygun saç kesimlerini bulmayı oldukça kolay bir hale getirebilir.

Size yardımcı olmak için yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri erkek dendiğinde karşınıza çıkabilecek en başarılı saç modellerini bir araya getirdik.

Yuvarlak Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Yuvarlak Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Yuvarlak yüzlü erkekler için uzun saç modelleri

Yuvarlak bir yüze sahip olup uzun saç modellerini kullanmayı seviyor olabilirsiniz. Bu noktada orta kısımlardan ve şakaklara doğru giden uzun saçlardan kaçınmanızı öneririz, çünkü bu öğeler yüze genişlik katar. Eğer uzun saçı seviyorsanız yine de fazla uzatmayın, çünkü uzun saç aynı zaman da genişlik de katacaktır. 

Konu erkek yuvarlak yüz saç modelleri olduğunda, saçın yanlarda daha kısa, üstte daha uzun olmasını sağlamak iyi bir fikir. Üstteki saçlar iyi bir hacme sahip olmalı, yukarı doğru şekillendirilmeli. Genellikle alttan kesim ile yapılan modeller yuvarlak yüzlere yakışmaz. Hatta yuvarlak yüz şeklini daha fazla vurgulayabilirler, bu nedenle bu tür bir model seçmemenizi öneririz.

Asimetrik stil saç kesimi

Yuvarlak yüzlü erkekler için saç modelleri konusunda ilk önerimiz asimetrik stil. Asimetrik bir stil, saçınıza boyut ve derinlik katarken aynı zamanda güçlü bir görsel ilgi noktası yaratır. Üstelik aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda asimetrik kesim var. Bunların bazıları vahşi ve şık, bazıları ise daha yumuşak ve klas.

Yüksek hacimli saç kesimi

Yuvarlak yüzlü erkek saç modeli listemizin bir diğer önerisi yüksek hacimli saçlar. Yüksek hacimli saçları da yine birçok farklı modelle kullanabilirsiniz. Hacim istediğiniz için stilistinizden en az 7 cm saç uzunluğu bırakmasını isteyeceksiniz. Saçlarınız ne kadar uzunsa, o kadar fazla hacimli olur.

Yuvarlak Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Yuvarlak Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Yuvarlak yüzlü erkek kısa saç modelleri

Yuvarlak yüzlü erkekler için saç modelleri arasından kısa stilleri tercih ediyorsanız veya saç seyrelmesinden şikayetçiyseniz yine aralarından seçim yapabileceğiniz erkek kısa saç modelleri var.

Yandan ayrılmış erkek saç modelleri

Yandan ayrılmış saç modelleri, yuvarlak yüz erkek saç modellerinin en fazla tercih edilenlerinden. Çünkü neredeyse tüm kıyafetleri ve kişisel stilleri tamamlayan zamansız bir görünüm verir. Ayrıca, pompadour veya temel yuvarlak yüz saç kesimi gibi diğer stillerle de eşleştirilebilir. Kısaca, zevkinize göre ayarlayabileceğiniz çok yönlü bir konsept.

Dikey saç kesimi

Dikey saç kesimi de yuvarlak yüzlü beyler için hacim elde etmenin etkili bir yolu. Bunu yapmak için kaliteli bir saç şekillendirici ürüne ihtiyacınız var. Dikey stil, çeşitli saç kesimleriyle de kullanabileceğiniz bir şey. Deneyin ve neyi sevdiğinizi görün.

Ayrıca hızlı ve kolay şekil alan saçlar için size bir önerimiz daha var: Clear Men Hızlı Stil 2'si 1 Arada Şampuan. Özel besleyiciler ve vitamin B3 içerir. Kolay şekil alan saçlar ve canlı saç derisi için temizler ve bakım yapar.