0

Saç stilistiniz birkaç yıldır size iyi hizmet etmiş olsa bile, yeni ve taze bir şeye ihtiyaç duyduğunuz bir zaman gelebilir. Saç modeliniz, son zamanlardaki modunuza uymayabilir ya da ofis hayatını sonsuza dek bırakmış ve saçlarınızın yeni rahat yaşamınızı yansıtmasını istiyor olabilirsiniz. Nedeni ne olursa olsun, birkaç senede bir hepimize gelen yenilik özlemine kayıtsız kalmayın.

Saç kesiminizden sıkıldıysanız işleri değiştirmenin kolay yollarını keşfedin!

Saç Kesiminizden Sıkıldıysanız İşleri Değiştirmenin 6 Yolu-1 - Saç Bakım Güzellik Saç Kesiminizden Sıkıldıysanız İşleri Değiştirmenin 6 Yolu-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç renginizi akıllıca seçin

Size yeni saç renklerini denemenizi önermek yeni bir tavsiye değil ama belki de boya konusundaki takıntınız, bunun kalıcı bir değişiklik olduğunu düşünmenizden kaynaklanıyordur. Sonuçta yeni bir renk denemek, ihtiyacınız olan yenilenme ihtiyacını karşılayabilir. Yaklaşık 6 hafta içerisinde akan yarı kalıcı saç boyalarına ne dersiniz? Bu türdeki saç boyaları saç gövdesinin yüzeyini kaplar ve gerçek saç rengini değiştirmez. Böylece herhangi bir rengi deneyebilir ve beğenmezseniz kısa süre içinde yeniden başlayabilirsiniz.

Ayrıca Erkek Saç Boyama İpuçları yazımız ilginizi çekebilir.

Kafa şeklinizi göz önünde bulundurun

Eğer bir stile takılıp kaldıysanız ve en iyi yeniliğin hangisi olacağını merak ediyorsanız, önce kafa şeklinizi bilmelisiniz. Her kafa şekli, her saç modeli için uygun olmayabilir. Örneğin uzun bir kafa yapısına sahipseniz, yanları daha geniş olan bir saç stili denemeyi düşünmelisiniz. Yuvarlak veya kare bir yüzünüz varsa genişliğin aksine uzunluğu vurgulayan bir saç modeli sizin için daha uygun olur. Tüm bunlar konusunda stilistinizin sizi yönlendirmesini isteyerek doğru bir seçim yapabilirsiniz. Bu noktada kare yüzler için saç kesimleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Doğru şampuan ile saçlarınıza hacim verin

Halihazırda sahip olduklarınızla daha fazlasını yapmak istiyorsanız gözden kaçırdığınız bir şey var: Şampuan seçimi! Saçlarınızı yağ ve kirden arındırırken aynı zamanda onlara hacim kazandıracak bir şampuan kullanmayı deneyin. Böylece saç stiliniz daha canlı ve hacimli görünür. Bu noktada size önerimiz Clear Men Hızlı Stil 2'si 1 Arada Şampuan. Özel besleyiciler ve vitamin B3 içerir. Kolay şekil alan saçlar ve canlı saç derisi için temizler ve bakım yapar.

Saç Kesiminizden Sıkıldıysanız İşleri Değiştirmenin 6 Yolu-3 - Saç Bakım Güzellik Saç Kesiminizden Sıkıldıysanız İşleri Değiştirmenin 6 Yolu-4 - Saç Bakım Güzellik

Fön makinesi kullanmayı deneyin

Çoğu erkek fön makinesini, saçlarının daha hızlı kurumasını sağlayan bir cihaz olarak düşünür. Bu doğru olsa da cihazın görevi aynı zamanda saçlarınızı şekillendirmek. Fön makinesi ile şekillendirme, saçınızın gün boyunca istediğiniz gibi görünmesi konusunda büyük bir yaratabilir. Ancak ısı ile şekillendirme cihazları, uzun vadede saçlarınıza zarar verebilir. Bu nedenle fön makinesini düşük ayarda kullanmaya ve saçlarınızdan en az 15 cm uzaklıkta tutmaya özen gösterin.

Saç ayrımını değiştirin

Geometriye geri dönelim: Saç stilleriyle, yüzünüzün oranlarında basit değişiklikler yapabilirsiniz. Saçlarınızı ortadan ve diğer tarafa ayırabilirsiniz. Yana taramak yerine geriye doğru tarayabilir veya geriye doğru şekillendirmek yerine alnınıza düşmesine izin verebilirsiniz. Bunu yapmak, odağı değiştirmeye yardımcı olur. İnsanların gözlerinize veya ağzınıza odaklanmasını, hatta yüzünüzün farklı açılarını görmesini sağlayabilir. Bu şekilde diğer insanların nasıl gördüğü bir yana; saç stiliniz kolaylıkla değişebilir.

Kuaförünüzden saçlarınıza kat vermesini isteyin

Saçlarınızı uzatıyorsanız onu katlı ve dokulu hale getirmelisiniz. Saç kesiminin şeklini dengelemek için doğru oranda kat atmak ise oldukça önemli. Özellikle kalın ve gür saçlara sahip olanlar, saçlarına hareket kazandırmak için daha fazla kata ihtiyaç duyar. Daha seyrek saçların dolgun görünmesi için az kat vermek faydalı olabilir.