0

5 numara saç, saç kesim numaraları arasında oldukça sık tercih edilen bir model. Beyler bu saç modelini sıklıkla diğerleriyle karıştırabilir. Sonuçta 8 farklı saç kesimi uzunluğu olduğundan, her birindeki farklılıklar, ancak ayrıntılara dikkat eden biri tarafından fark edilebilir. Elbette size yardımcı olacak kısa, net ve anlaşılır bir kılavuzunuz varsa 5 numara saç hakkında bilgi edinebilir, onu diğer saç modellerinden ayıran farkları öğrenebilirsiniz. İşte 5 numara saç kesimi hakkında bilmeniz gereken her şey.

5 Numara Saç, Erkek 5 Numara Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik 5 Numara Saç, Erkek 5 Numara Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

5 numara saç nedir?

Farklı saç kesimlerinin, farklı sayılara göre isimlendirildiğini biliyoruz. Kullanılan bu sayılar, bir saç uzunluğunun hangi uzunlukta olacağını belirler. 5 numara erkek saçı da kesimin ardından saçın 5/8’ine sahip olacağınız anlamına gelir. Bu, saçlarınızı şekillendirmek için oldukça ideal bir uzunluk. 5 numara saç modelleri saçlarınızın hacimli, dolgun ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bununla birlikte bu saç kesiminin şekillendirme ve bakım için biraz zaman gerektirdiği de bir gerçek. Yani 3 numara saç ve onun altındaki uzunluklar gibi az bakım gerektiren bir tarz olduğunu söyleyemeyiz.

5 numara saç kesimi nasıl olur?

5 numara saç kesimi 2,3 ve 4 numara saç kesimlerinden çok uzak görünmese de aslında aralarındaki fark düşündüğünüzden daha önemli. Bu saç kesimi saçlarını kısa kullanmak isteyen ancak bu konuda aşırıya kaçmamaktan yana olan beyler için harika bir seçenek olabilir. 5 numara saç modelleri, basitçe kısa bir erkek saç modeli gibi görünür. Bu kesimin en önemli avantajı ise saç derisinin görünmesini en aza indirecek kadar uzun olması. Ayrıca genelde başınızın ön kısmında, şakaklarınızı kısmen kapatacak kadar saçınız vardır. Bu faktörlerin her ikisi de 5 numaralı saç kesimini, özellikle saçları seyrekleşen erkekler için iyi bir seçenek haline getirir.

5 numara kimlere yakışır?

5 numaralı saç kesimi uzunluğu, saçlarını şekillendirmek için fazla zaman harcamak istemeyen ve dolgun bir saç görünümü yaratmak isteyen kişiler için son derece ideal. Ayrıca daha dolgun yüzler, yuvarlak yüz hatları ve daha sert çene hatları, 5 numara saç kesimiyle harika bir uyum yakalar. Üstelik bu saç kesiminde saçlarınızı nasıl şekillendireceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama da bulunmuyor. 

5 Numara Saç, Erkek 5 Numara Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik 5 Numara Saç, Erkek 5 Numara Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

5 numara saç kaç mm?

5 numara saç 16 mm uzunluğunda olur ve saç kesme makinesinin 5 numaralı koruyucusu kullanılarak elde edilir. Bazı saç kesme makineleri, 5 numaralı koruyucuyla birlikte gelmez. Bu son derece önemli, çünkü 4 numara size çok kısa gelebilir, ancak saçlarınızı daha uzun şekilde kesmek için gerekli ekipmanınız yoktur. Bu nedenle almak istediğiniz saç kesme makinesinin, saçlarınızı istediğiniz uzunlukta kesmenize olanak tanıyacak koruyucularla birlikte geldiğinden emin olun.

Evde 5 numara saç kesimi nasıl yapılır?

Saçı 5 numara kestirmek yerine bu modeli evde kendiniz yapmak isterseniz buna izin verecek bir saç kesme makinesine ve bir el aynasına ihtiyacınız var.

  • Öncelikle saç kesme makinesini hazırlamak için yağlamalı, temizlemeli ve şarj etmelisiniz.
  • Temiz saçı kesmek yağlı ve ağırlaşmış saça göre daha kolay. Bu nedenle saçlarınızı yıkayın ve tamamen kurutun.
  • Saçlarınızı kesmeye üst kısımdan başlayın. Ardından kenarları kesin, kulakların arkasındaki boşluğu unutmayın. Arkayı kesmek daha zor olduğu için en sona bırakın.
  • Eğer saçlarınızın arkasını sizin için kesebilecek biri varsa ondan rica edin. Kendiniz yapacaksanız el aynası kullanın.
  • Boyun çizgisi, arkadaki 5 numaralı saç kesiminin en alt sınırı. Saçın boyunla birleştiği yer, bu nedenle düzenli görünmesi önemli.
  • Boyun çizgisini temizlediyseniz kesiminiz sona erdi demektir. Fazla saçları duşta yıkayın ve saç modelinizin keyfini çıkarın!

5 numara saç kesimi sonrasında bakım nasıl olmalı?

5 numara saç kesiminin 3 numara ve daha kısa saç kesimleri kadar az bakım gerektiren bir model olmadığını söyledik. Yine de çoğu erkek saç modeline göre şekillendirmesi ve bakımı çok daha kolay. Bu saç modelini kestirdikten sonra saçlarınızın sağlıkla uzaması için Clear Erkek Şampuanları’nı keşfedin.

Yenilenen Clear Men serisi, bulundurduğu farklı ürünleriyle çeşitli saç problemleri için çözüm sunarken, saç derisini beslemeye odaklı özel formülüyle kepek ve kepeğe bağlı sorunları ortadan kaldırıcı özel çözümler geliştiriyor. Clear Erkek Şampuanları, 3ZeroTech teknolojisi ile geliştirilmiş formülleri sayesinde düzenli kullanımda saç derisini kepek, kepeğe bağlı kaşıntı ve yağdan arındırmaya yardımcı oluyor. Ayrıca saç derisinin koruyucu bariyerini güçlendiren Guar BB18, saç derinizin doğal savunma moleküllerini harekete geçiren niasinamid ve amino asitler sayesinde saç derinizin nemlenmesini ve sağlıklı olmasını sağlayan özenle geliştirilmiş bir formülasyon sunuyor.

Ayrıca erkek çocuk saç kesimi yazımız da ilginizi çekebilir.