0

Gerekli ekipmana sahipseniz evde erkek çocuğu saç kesimi oldukça kolay ve her ay kuaföre gitmekten daha ekonomik olabilir. Çocuğunuzun istediği stile, saçının dokusuna ve uzunluğuna bağlı olarak saç kesmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem var. Tipik bir erkek çocuk saç kesimi, başın yanlarında elektrikli saç kesme makinesi ve ardından üst kısımda makas kullanılarak yapılır. Elbette bu, çocuğun saç stili ve yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Erkek Çocuk Saç Kesimi-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Çocuk Saç Kesimi-2 - Saç Bakım Güzellik

Evde erkek çocuğu saç kesimi

Çocuğunuzun saçlarını elektrikli saç kesme makinesi ile kesecekseniz sırasıyla şu adımları izleyin.

 • Çocuğun omuzlarına bir havlu koyun. Keserken saçlar boynuna ve omuzlarına düşecek. Bu başıboş saç telleri cildini kaşındırabilir.
 • Kesme makinesi numarasını seçin. Genelde sayı ne kadar düşük olursa, saç kesimi o kadar kısa olur (Örneğin 5 numara saç orta uzunlukta bir saç anlamına gelir). Her bir numara, elektrikli saç kesme makinesini kullandıktan sonra kalan saç uzunluğuna karşılıktır. Saç kesim numaraları için ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.
 • Eğer çocuğunuzun ince saçları varsa, muhtemelen elektrikli saç kesme makinesi kullanmak istemezsiniz. Yeni yürümeye başlayan çocuklar kalın, koyu renkli saçlara sahip olmadıkça makineyle saçlarını kestirmemeli.
 • Çoğu geleneksel erkek saç kesimi, yanlarda makine, üstte makas kullanılarak kesilir. Bununla birlikte, bazı saç kesimlerinde saçın tamamında makas kullanılır. Üstte makas kullanmayı planlıyorsanız, kesmeyi durdurmak istediğiniz yeri seçin.
 • Saç çizgisinin altından başlayın. Makası çocuğun kafasına 90 derecelik bir açıyla yerleştirin. Boyun tabanından yukarı doğru toplayın. Her zaman aşağıdan yukarıya doğru kesim yapın.
 • Tüm kafanın etrafında devam edin. Pürüzsüz, eşit bir kesim yaptığınızdan emin olun. Saç kesme makinesini 90 derecelik bir açıyla tutarak, başın altından başlayın ve yukarı doğru hareket edin.
 • Numara ekini makastan çıkarın. Artık çocuğun saçının etrafındaki alanı "temizlemek" için makineyle aparatsız devam edebilirsiniz. Saç kesme makinesini son olarak boynundaki başıboş tüylerde, kulak çevresinde ve favorilerde kullanın.
Erkek Çocuk Saç Kesimi-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Çocuk Saç Kesimi-4 - Saç Bakım Güzellik

Erkek çocuk saç kesimi modelleri

Çocuğunuz için klasik erkek saç kesim modellerinden ilham alabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun saçları inceyse ve makasla evde kesim yapmayı deneyebilirsiniz. Veya kuaförünüz erkek çocuk saç kesimi modelleri konusunda size fikir verebilir. Makasla evde erkek çocuk kesimi yapmak için sırasıyla şu adımları izleyin:

 • Ne kadar saç kesmek istediğinizi düşünün. Küçük bir miktarla başlamalısınız. Makas kullanırken yavaş gitmeli ve çok hızlı kesmemelisiniz. Keserken saçın kuru olduğundan emin olun. Islak saçı kesmek daha zordur ve kuru saçı kesmek, sonrasında nasıl görüneceğini tam olarak bilmenizi sağlar.
 • Modelinizi seçin. Bu, saçın geri kalanının ne kadar uzun olmasını istediğinizi belirler. Çocuğun saçının ön kısmını iki parmak arasında tutacak kadar geriye doğru tarakla tarayın ve ardından saçı baskın olmayan elinizin işaret ve orta parmakları arasına aktarın.
 • Saçı parmaklarınıza paralel olacak şekilde düz bir şekilde kesin.
 • Önün hemen arkasındaki saç bölümünü geri çekin. Ne kadar saç keseceğinizi görmek için dikkatle ilerleyin. Yanlardan da makasla kesiyorsanız aynı yöntemi kullanın.
 • Kulakların etrafını kesin. Sanki onu izliyormuşsunuz gibi kulağın çevresini keserken sağ kulağı aşağı doğru katlayın (veya sizin için tutmasını sağlayın). Sol taraf için tekrarlayın.