0

Eğer yaşınızın olduğundan daha büyük göründüğünü düşünüyorsanız ya da bunu çevrenizden sık sık duyuyorsanız, bunun nedeni yanlış bir saç kesimi ya da size uygun olmayan bir saç rengi olabilir. Hatta aynı durum kadınlar için de geçerlidir. Bazı kadınlar saçını sarıya boyattığında, tercih ettiği renk ona uymazsa yaşını olduğundan daha büyük gösterebilir ya da saçlarını kısa ve küt kestirdiğinde birkaç yaş daha küçük görünebilir.

Eğer sizin de daha küçük görünmek için bazı tüyolara ihtiyacınız varsa, doğru yerde olduğunuzu söyleyelim. Birkaç ufak noktaya dikkat ederek görünümünüzü zahmetsiz bir şekilde değiştirmeniz mümkün.

Saçlarınızla Daha Genç Görünmenizi Sağlamanın 5 Yolu-1 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızla Daha Genç Görünmenizi Sağlamanın 5 Yolu-2 - Saç Bakım Güzellik

Yeni bir saç kesimi yaptırın

Görünümünüzü değiştirmenin ve stilinizi tazelemenin en kestirme yolu yeni bir saç kesimi denemekten geçiyor. Eğer uzun zamandır aynı modeli deniyorsanız, artık farklı saç modellerine şans vermenin zamanı gelmiştir. Bu noktada küçük bir tüyo vermemiz gerekirse, eğer tüm saçlarınızın uzunluğu aynı boyuttaysa, bu sizi birkaç yaş büyük gösterebilir. Asimetrik kesimleri denemenizde fayda var. Yani kulaklarınızın kenarları ve ensenizin saçınızın tepesine göre biraz daha kısa olduğu Amerikan kesim stilleri ile yaşınızı küçültebilirsiniz.

Farklı modeller için; 2022 Erkek Saç Modelleri, En Yeni Trendler yazımıza göz atmayı unutmayın.

Saçlarınızı boyatmayı deneyin

Bizce aslında oldukça çekici ve yakışıklı bir görünüm veren gri saç, bazı durumlarda tabii ki yaşınızı büyütebilir. Burada şu an olduğunuz yaşa göre bir karar vererek saçlarınızı boyatabilirsiniz. Şöyle özetlemek gerekirse, eğer 40 yaş üstündeyseniz gri saçlar size karizma katabilir ve hatta doğru kesimi seçtiğinizde yaşınızı büyütmeyebilir. Fakat eğer 20’li yaşların sonunda ya da 30’lu yaşlardaysanız ve saçlarınız griyse yüzünüz küçük gösterdiği için bu zıtlık yaşınızı büyütebilir. Böyle bir durum içinde saçınızı boyatmayı düşünebilirsiniz.

Saçınızı ilk defa boyatacaksanız mutlaka bir uzmandan da yardım alın. Daha sonra evde kendiniz boyamayı da deneyebilirsiniz.

Sakallarınızı kesin

Sakal aslında bir tarz ve stilinizi tamamlayıcı bir unsurken, bazıları için yaşını olduğundan büyük de gösterebilir. Bunu en kolay deneme yanılma yöntemi ile çözebilirsiniz çünkü burada belli bir kural maalesef yok. Uzun süredir sakalınız varsa, onları tamamen kesmekle işe başlayın. Böylece uzadıkça size yakışan boyu da tespit edebilirsiniz. Belki de tamamen sakalsınız halinizi çok beğeneceksiniz.

Saçlarınızla Daha Genç Görünmenizi Sağlamanın 5 Yolu-3 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızla Daha Genç Görünmenizi Sağlamanın 5 Yolu-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınıza bakım yapın

Tüm bu stil değişikliklerinin yanında saçlarınızın bakımını ihmal etmemeniz de önemli. Haftada 1 kez saç maskesi yapabilir ve saç yağları kullanarak canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bir saç bakımının en önemli adımı ise kendinize uygun bir şampuan seçmek ile başlıyor. Bu noktada Clear Men Şampuanları arasından saçınızın ihtiyacına göre bir şampuanı duş rutininize dahil edebilirsiniz. Bu sayede kepeksiz ve canlı saçlar ile tarzınızı tamamlamış olacaksınız.

Cildinize de bakım yapmayı ihmal etmeyin

Tabii saç ve sakalı tamamlayan bir diğer konu da kesinlikle temiz bir cilt. Cildinize iyi bakarak gerçek anlamda yaşlanma etkilerini geciktirebilir ve daha canlı görünebilirsiniz. Cilt bakım tüyolarından önce eklememiz gereken bir şey var; Kaşlar.

Tıpkı saçınız ve sakalınız gibi kaşlarınızı da şekillendirmeyi unutmayın. Eğer kaşlarınızın ortasında tüyler varsa onları mutlaka alın ve uzayan kaş tüylerinizi tarayarak kısaltın.

Gelelim cildinize nasıl bakacağınız konusuna. Pratik bir cilt bakımı için temizleme ve nemlendirme oldukça önemli. Cildiniz günde 2 kez mutlaka temizleyin. Ardından cildinize uygun bir nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirin. Haftada en az 1 kez yüzünüze peeling yaparak da cildinizi kir ve yağdan tamamen arındırın. Bu sayede kısa süre sonra ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Erkek Cilt Bakımı: Bilmeniz Gereken 5 Temel Şey yazımıza da göz atabilirsiniz.