0

Erkeklerde uzun saç neredeyse her sezon trend olmanın yanında verdiği çekici görünüm ile oldukça sevilen saç modeli seçenekleri arasında. Genellikle her tarza, stile ve hatta yere uyum sağlayan uzun saçları şekillendirmek için birbirinden farklı topuz modelleri deneyebilirsiniz. Sıkı bir enseden topuz ile giyeceğiniz takım elbise harika bir uyum oluştururken, bu stilinizle iş toplantılarına, düğünlere ve davetlere katılabileceğiniz gibi, salaş ve tepeden yaptığınız bir topuz ile eşofmanlarınızı giyerek Pazar kahvaltılarına ya da sahilde koşuya gidebilirsiniz.

Özellikle uzun saçlarınızla bir bütün oluşturacak sakallarınız da varsa, bu cool görünümü topuz saç modelleri ile taçlandırmayı mutlaka denemelisiniz. Erkek topuz saç modelleri önerilerimize göz atarak farklı saç modeli seçeneklerinden ilham alın.

Erkek Topuz Saç Modelleri 5 Cool Öneri -1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Topuz Saç Modelleri 5 Cool Öneri -2 - Saç Bakım Güzellik

Erkek topuzu nasıl yapılır?

Öncelikle topuz modeli yapmanın oldukça kolay olduğunu söyleyelim. İhtiyacınız olan tek şey bir lastik toka. Tabii sıkı topuz saç modelleri için de bir saç fırçanız olması önemli. Saçınızı istediğiniz yerden istediğiniz şekilde ayırarak topuz modellerini elde edebilirsiniz. Seçenekleriniz de oldukça fazla, tepeden, enseden, başınızın ortasından topuz yapabileceğiniz gibi, topuz saçınızı örgülerle de taçlandırabilirsiniz. Kendinize bir favori model seçmenize gerek yok. Önerilimizin her birini farklı gün ve ortamlara göre deneyebilirsiniz.

Topuzu nasıl yapacağınızdan da kısaca bahsedersek; Saçınızın tamamını at kuyruğu yapıyormuş gibi lastik tokayı birkaç kez döndürerek toplayın. Son döndürmede atkuyruğunu orta kısımdan itibaren lastik tokanın içinde bırakın. Tokadan sarkan saçlar çok uzunsa, siyah tel tokalar ile topuzun içine tutturabilirsiniz.

Erkek topuz saç modelleri

Topuzunuzu kısaca nasıl yapabileceğinizden bahsettik. Gelelim model önerilerine;

Sıkı erkek topuzu

Eğer klasik bir giyim tarzınız varsa, iş toplantılarının birinden diğerine koşuyorsanız gün içinde en rahat edeceğiniz daha da fazlası; sizi oldukça çekici gösterecek sıkı bir topuz yapmayı deneyebilirsiniz. Tabii baştan söyleyelim kendinizi sınırlandırmayın. Bu model aslında eşofmanlarınız içindeyken bile cool görünmenizi sağlar.

Sıkı bir topuz için bir saç fırçanız olması mühim. Tüm saçlarınızı geriye doğru toplayın ister ensede ister tam ortada isterseniz de başınızın tepesine doğru bir yerde saçlarınızı toplayın. Bu seçenekler arasından kararınızı vermek için saçınızı uzunluğu da önemli. Omuzlarınıza dökülen uzunlukta saçlarınız varsa tepeden topuz yapmak zor olacaktır. Başlangıçta deneyerek de yerinizi seçebilirsiniz. Yerini seçtikten sonra yukarıda bahsettiğimiz şekilde topuzunuzu oluşturun.

Yarım topuz erkek saç modeli

Erkek topuz saç modelleri arasında belki de en çok tercih edilen modellerden biri de yarım topuz. Saçınızın alt kısmının açık kaldığı, üst kısmın toplu olduğu bu model de yine her stile uyum sağlamasıyla bilinir. Üstelik uzun saçlarınızın boyu ne olursa olsun bu modeli deneyebilirsiniz. Yarım topuz erkek saç modelini yapmak için baş parmaklarınızı kulağınızın hemen üstünden geçirerek saçınızı ikiye bölün. Üstte kalan kısma topuz şekli verin. Açık kalan saçlara biraz bakım yağı uygulayarak elektriklenmesini önleyerek parlaklık verebilirsiniz.

Erkek Topuz Saç Modelleri 5 Cool Öneri -3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Topuz Saç Modelleri 5 Cool Öneri -4 - Saç Bakım Güzellik

Salaş erkek topuzu

Gelişigüzel şekilde toplanmış saçlarla da bir topuz yapabilirsiniz. Oldukça cool ve çekici bir görünüm veren salaş erkek topuz modeli için yine saçınızı istediğiniz yerden gelişigüzel şekilde toplayın. Salaş bir görünüm için saçınızı toplamadan önce taramamanız önemli. Kuru saç tarandığında elektriklenip kabarabilir ve doğal formu değişebilir. Özellikle kıvırcık ya da dalgalı saçlarınız varsa bu model size çok yakışacak. Topuzunuzu yaptıktan sonra saçınızın önlerinden, arkadan ve kulaklarınızın kenarlarından birkaç saç telini dışarıya çıkarabilirsiniz.

Tepeden dağınık erkek topuz saç modeli

Tepeden bir model denemek için saç uzunluğunuzun en azından göğüs hizanıza kadar geliyor olması önemli. Daha kısa saçlarınız varsa, birkaç tel toka edinip enseden çıkacak saçlarınızı bu tokalarla tutturabilirsiniz. Saçınızın tamamını tepeye doğru getirip bu hizada gelişigüzel toplayarak dağınık bir topuz elde edebilirsiniz. Dilerseniz saçınızın ön kısımlarından birkaç tutam saçı da yüzünüzün önüne düşürebilirsiniz.

Örgülü erkek topuz saç modeli

Erkek saç örgüsü modelleri kendi içinde belki de onlarca seçeneğe sahip modeller arasında. Biz sizin için bu seçenekleri daralttık ve cool bir model elde edebileceğiniz 2 farklı önerimiz var. Bunlardan ilki, saçın tamamının önden arkaya doğru gelen birkaç eşit parçayla yapılmış balık sırtı örgü modelden oluşuyor. Bu örgüleri tamamladıktan sonra saçın alt kısmını gelişigüzel bir topuz ile bitirebilirsiniz. Bir diğeri de saçın iç kısımlarına, önüne ve arkalara eklenmiş birer ince örgüden oluşuyor. Saçınız açıkken aralara eklediğiniz bu örgüler sonrasında ense hizanızdan dağınık bir topuz yaparak havalı bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Topladığınız saçlar arasından görünen ince örgüler saç modelinize farklılık katacak.

Ayrıca Erkek Perma Saç Modelleri ve Erkek Seyrek Saç Modelleri yazılarımız da ilginizi çekebilir.