0

Eğer seyrek saçlara sahipseniz ve kendinize uygun bir saç stili bulma konusunda endişeleniyorsanız, yapmayın. Sonuçta hemcinslerinizin büyük çoğunluğu 50 yaşına geldiklerinde ciddi bir saç dökülmesi sorunu yaşayacak. Bununla birlikte doğal olarak seyrek saçlara sahip beyler de var. İnce veya seyrek saçlar sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmazken, görüşünüzü ve tarzınızı nasıl etkileyeceği konusunda endişelenmeniz anlaşılabilir bir durum. Neyse ki ince telli ve seyrek saçlar için saç modelleri de çok çeşitli.

Tek yapmanız gereken, sizin için en iyi saç kesimini bulmak ve ardından dökülen saçlarınıza dikkat çekmekten kaçınmak adına onları doğru şekillendirmek. Asker tıraşı veya buzz cut’tan uzun stillere kadar, seyrek saçlar için saç modelleri arasından seçim yapabileceğiniz bir dizi kesim ve stil bulunuyor. İlham almak için okumaya devam edin.

Erkek Seyrek Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Seyrek Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Seyrek saç modelleri: İnce ve dik

Eğer ince ve seyrek saçlarınız varsa saç kesiminiz ne olursa olsun saçlarınızı yukarıya doğru kullanmayı deneyin. Bu stil, seyrek saç modelleri erkek dendiğinde en fazla tercih edilenlerin başında geliyor. Çünkü saçlarınızın daha yoğun ve gür görünmesini sağlıyor. Dikkati saçlarınızdan uzaklaştırmak isterseniz bu saç modelini, yoğun bir sakalla birlikte kullanabilirsiniz.

Seyrek saç modelleri: Kısa saç + gür sakal

Seyrek saçlar için saç modelleri listemizin bir diğer önerisi, sakallarınızı öne çıkarmanız. Çünkü gür ve yoğun bir sakal, saçlarınızdaki eksikliği kapatmaya yetecek niteliktedir. Bu şekilde güvenmediğiniz bir görüntüyü arka plana itip dikkati sakalınıza vermiş olursunuz. Saçlarınızı kısa kestirin ve sakallarınızı uzatın. Gerçekten işe yaradığını göreceksiniz.

Seyrek saç modelleri: Keskin ve pürüzlü

Eğer seyrek saçlı olmanızı bir sorun olarak görüyorsanız en iyi sonucu almak için ince telli ve seyrek saçlar için saç modellerinden ilham alın. Örneğin saçlarınızın kenarlarını pürüzlü; yani farklı uzunluklarda, üstlerini ise keskin uçlu bir şekilde kestirin. Bu stil sayesinde saçlarınız daha gür ve yoğun görünecek. Üstelik konu bu erkek saç bakımı olduğunda, bu tür bir saç modelinin son derece zahmetsiz olduğunu da belirtelim.

Erkek Seyrek Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Seyrek Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Seyrek saç modelleri: Katmanlı

Eğer saçlarınızda farklı saç uzunlukları yer alacak şekilde katmanlı bir kesim benimsersiniz ince ve seyrek görünümü ortadan kaldırarak daha yoğun görünmelerini sağlayabilirsiniz. Katmanlı bir saç kesimi sakalla birlikte kullanıldığında ise yine sakallar daha fazla öne çıkar.

Seyrek saç modelleri: Dalgalı ve keskin

Saçlarınız seyrek ama tür olarak dalgalı mı? Öyleyse onları keskin bir şekilde kestirin ki saçlarınız daha yoğun görünsün. Dalgalı saçlarda keskin kesimler, kesinlikle tıpkı uzun halleri gibi yoğun bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur. Böyle bir saç kesimiyle kirli sakal bırakırsanız daha genç bir görünüm elde edersiniz.

Erkek Seyrek Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Erkek Seyrek Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Seyrek saç şekillendirme nasıl olmalı?

Görüldüğü gibi ince telli ve seyrek saçlar için saç modelleri bir hayli fazla. Üstelik bunların çoğu erkek saç kesim trendleri arasında yer alıyor. Saçlarınızı daha gür göstermek için saç kesimi ve modeli dışında şekillendirmenin de büyük önem taşıdığını belirtmiştik. Peki ama seyrek saçlar nasıl şekillendirilmeli?

Öncelikle asker tıraşı (buzz cut), 3 numara gibi kısa erkek saç modelleri, sizin için son derece ideal. Bu saç modellerini şekillendirme konusunda ise yıkamak dışında yapmanız gereken hiçbir şey yok. Saçlarınızı dik kullanmak için mat görünümlü ve orta sertlikte şekillendirici ürünler kullanabilirsiniz. Saçlarınızı çok fazla sertleştiren ürünler saç yoğunluğunuzun daha az görünmesine neden olabilir.

Bonus: Saçlarınıza iyi bakın!

Hayal ettiğiniz görünüm için saç yoğunluğuna bakılmaksızın herkesin saçlarına gereken özeni göstermesi gerekiyor. Saç bakımınızda Clear Erkek Şampuanları’nı denemeye ne dersiniz?

Örneğin Clear Men Saç Dökülmesine^ Karşı Şampuan, kahve çekirdeği özü içeren yeni formülüyle, saç derisini uyandırmaya ve saç derisinin doğal koruyucu katmanını güçlendirmeye yardımcı olur.  Saç derisini besler ve saçları güçlendirir.