0

Saçların genellikle sert olduğunda daha kolay şekil aldığını düşünüyor olabilirsiniz ancak bu, ne yazık ki sürdürülebilir bir durum değil. Düzgün temizlenmeyen saç derisinde saç folikülleri tıkanarak kepek ve yara oluşumuna neden olabiliyor. Konu erkek saç bakımı olduğunda, saçların temiz ve sağlıklı olması her daim birinci önceliğimiz.

Peki, asıl soru: Saçlarının yumuşak olmasını isteyen erkekler ne yapmalı? Özellikle konu erkek uzun saç bakımı ise doğru bir saç bakımı rutini benimsemek daha fazla önem kazanıyor. Siz de düzenli temizlik ve bakımla yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz. İşte ihtiyacınız olan erkek saç bakımı tüyoları!

Erkekler için Saç Bakımı Tüyoları-1 - Saç Bakım Güzellik Erkekler için Saç Bakımı Tüyoları-2 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı düzenli yıkayın

Erkek saç bakımı konusunda ilk püf noktası, saçlarınızı gün aşırı ya da iki günde bir yıkamaya özen göstermeniz. Sağlıklı saçlar için doğru saç yıkama rutini benimsemek önemli. Kullandığınız şampuanı saç diplerinize masaj yaparak uyguladığınızda saç foliküllerini de uyararak saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Bir tüyo daha: Kullandığınız şampuanda mentol varsa saç dipleriniz ekstra uyarılır, kendinizi daha hafif ve ferah hissetmeniz de yanına kar kalır. Clear Cool Sport Menthol, saç derinizi ve saçınızı kir, yağ ve kepekten arındırırken içerdiği Mentol sayesinde serin bir esinti hissi yaratarak da gün boyu ferah hissetmenizi sağlar. Özel bileşenler içeren formülüyle hem saçınızı korur hem de turunç, kişniş ve ardıç ve meyve notaları içeren hoş kokusuyla size eşlik eder.
* Ayrıca, düzenli kullanıldığında, saçınızı korumaya yardımcı olur. 

Erkekler için Saç Bakımı Tüyoları-3 - Saç Bakım Güzellik Erkekler için Saç Bakımı Tüyoları-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın

Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamak saçın üst katmanına zarar verir, saç derisinin mikroflorasını ve yağ dengesini bozarak saçları kurutur. 

Saçlarınıza doğal yağlarla bakım yapın

Erkek saç bakımı önerilerimizden bir diğeri, Hindistan cevizi, argan ya da zeytinyağı gibi doğal yağlar ile saçlarınıza maske yapmanız. En az yarım saat bekletmeyi ihmal etmeyin. 

Doğal yağlarla yaptığınız bakımı saçlarınızdan doğru şekilde çıkarın

Doğal yağlar saçtan düzgün çıkarılmadığında saçta ağırlık yaparak saçı yağlı gösterebilir. Ancak çözümü basit. Şampuanlayın ve tekrar durulayın böylece saçınızı yağdan nazik bir şekilde arındıracaksınız.

Ayrıca seyrek saç modelleri, 6 numara erkek saç modeli ve erkekler için ortadan ikiye ayrık saç modelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz ilgili yazılarımızı inceleyebilirsiniz.