0

Hem sağlıklı bir saç derisi hem de sağlıklı saçlar için önemli vitaminler, antioksidanlar ve yağ asitleri içeren doğal yağlar besleyici özellikleri ile kuru ve kırık saç uçlarını tedavi eder, saç derisine gereken bakımı yapar, daha sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmanızı sağlar.

En önemli kısım, hangi saç sorunu için hangi yağı kullanmanız gerektiği. Örneğin erkek saç derisi daha yağlıdır, saç bakımınız için bu soruna yönelik doğal yağlar seçmelisiniz. Erkekler için saç bakım tüyolarına da göz atmayı unutmayın.

Doğal Yağlar İle Saç Sorunlarını Çözebilirsiniz-1 - Saç Bakım Güzellik Doğal Yağlar İle Saç Sorunlarını Çözebilirsiniz-2 - Saç Bakım Güzellik

Hindistan Cevizi Yağı

Vitamin, mineral ve yağ asitleri bakımından oldukça zengin hindistan cevizi yağı kuru ve kırılmış saçlar için ideal. Aynı zamanda ısı hasarlarına karşı da koruma sağlar. Eğer saçlarınız yağlı ise, sadece uçlarına, kuru ise, tüm saça uygulayın. 20-30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Argan Yağı

Argan Ağacı fındıklarından elde edilen bu yağ, antioksidanlar ve E Vitamini bakımından oldukça zengin. Isı ve UV ışınlarından korumasının yanında saçlara bakım yapar, kırıkları onarır ve parlamalarını da sağlar.

Jojoba Yağı

Antibakteriyel özellikleriyle bilinen jojoba yağı, kepek sorunu için alternatif çözümlerden biri olarak  da bilinir. Saçın doğal dengesini bozmadan ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlar.

Doğal Yağlar İle Saç Sorunlarını Çözebilirsiniz-3 - Saç Bakım Güzellik Doğal Yağlar İle Saç Sorunlarını Çözebilirsiniz-4 - Saç Bakım Güzellik

Zeytinyağı

Çok yönlü bu yağ, saç ve saç derisi sağlığının en önemli yardımcısı zeytinyağı; saç telini kaplayarak keratini koruduğu için saç üzerinde koruyucu, nemlendirici ve yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Bunun yanında kuru, hasar veya kimyasal işlem görmüş saçların onarımında da büyük rol oynar.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Kırılgan ve zayıf saçları ve saç dökülmesini tedavi etmede oldukça etkili bu yağ; içeriğindeki yüksek E vitamini ile saçlara güç ve parlaklık kazandırır.

Tatlı Badem Yağı

Eğer, saç dökülmesi probleminiz varsa, E vitamini, yağ asitleri, proteinler, antioksidanlar ve en önemlisi magnezyum yönünden zengin tatlı badem yağı doğru bir seçim olur.

Bu yağlardan ihtiyacınız olanları karıştırıp bir maske yapabileceğiniz gibi tek birini de kullanabilirsiniz. Saç ihtiyacınızı ve sorunu belirleyin seçtiğiniz yağı uygulayın ve ardından bol şampuanla durulayın.

Önemli Not: Kullandığınız yağların tamamen doğal olduğundan ve içeriğinde kimyasal barındırmadığından emin olmalısınız. Bunun yanında yağların içeriğindeki ürünlere alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamanızı öneriririz.

Bu bakım yağlarının yanında saçınızın ihtiyacı olan tüm ürünleri ve kullanımlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.