0

Saçınızı uzattıysanız ve topuz, atkuyruğu gibi modellerden daha farklı yeni bir model arıyorsanız ihtiyacınız olan şeyin birbirinden farklı seçeneğe sahip örgüler olduğunu söyleyelim. Üstelik bazı örgü saç modelleri erkeklere de çok yakışıyor. Oldukça karizmatik ve cool görünüm yaratan örgü saçı uygulamak da aslında oldukça kolay. Size en yakışacak doğru örgü modeli bulun ve ister takım elbise, ister eşofman, isterseniz bir jean ve tişört giyin. Tüm stillerinize uyum sağlayacak.

Erkek Saç Örgüsü Modelleri İçin 5 Cool Fikir-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Saç Örgüsü Modelleri İçin 5 Cool Fikir-2 - Saç Bakım Güzellik

Aralara eklenmiş örgüler

Erkek örgü saç modelleri arasında en trend olan seçeneklerden biri yarım topuz ya da yarım atkuyruğu yaptığınız saçların aralarını ince ve salaş örgüler yaparak onları da toplamaktan geçiyor. Salaş ve havalı bir görünüm yaratan bu saç modelini saçınızın uzunluğu omuz hizanızda ya da daha uzunsa uygulayabilirsiniz.

Saç örgüsü nasıl yapılır?

En basit haliyle, klasik bir örgüyü nasıl yapacağınızdan da bahsedelim.

  • Saçınızdan bir tutam alın ve 3 parçaya ayırın.
  • En üstten başlayacak şekilde sadece sağ ve soldaki parçaları ortadaki tutamın üstüne koymaya başlayın.
  • Ortada kalan saç tutamı her zaman sabit kalacak bunu unutmayın.
  • Kenardakiler ise ortaya geçen tutamın hemen üstüne gelecek.
  • Aşağıya kadar aynı işlemi tekrarlayarak ilerleyin.

Ensede örgülü atkuyruğu

Eğer saçınız sırtınız hizasındaysa ense kısmınızda bir atkuyruğu yaparak bu atkuyruğunu örebilirsiniz. Tabii dilerseniz hiç başlangıçta at kuyruğu yapmayın ve direk saçınızdan inen bir örgüye sahip olun. Bunun için yukarda bahsettiğimiz adımların aynısını daha büyük tutamlar halinde uygulamanız yeterli olacak.

Jared Leto’nun da uzun saçlarında oldukça fazla kullandığı model, hem rahat hem şık bir görünüm edinmenize yardımcı.

Tepeden balıksırtı örgü

Eğer saçlarınızı yeni yeni uzatmaya başladıysanız, kısa saç için en çok tercih edilen erkek örgü modellerinden balıksırtını tercih edebilirsiniz. Erkek saç kesimleri genellikle hafif katlı olduğu için üst kısımlar altlara göre daha hızlı uzuyor olabilir. Eğer sizin de saçınızın üst kısımları daha uzunsa, bu uzun tutamları yukarıdan bir balıksırtı örgü ile şekillendirebilirsiniz. Alnınızın bittiği yerdeki saçları 3 kısma ayırın. Klasik örgüden farklı olarak sağ ve sol kenarlardan saç alarak ilerleyin ve saçın bittiği yere kadar örün. Eğer zor geldiyse, denedikçe kolaylıkla yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Erkek Saç Örgüsü Modelleri İçin 5 Cool Fikir-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Saç Örgüsü Modelleri İçin 5 Cool Fikir-4 - Saç Bakım Güzellik

Açık saça örgüler

Saçınızı açık kullanmak istediğiniz zamanlarda da aralara birkaç örgü ekleyerek kullanmayı deneyin. Bunun için her zaman şekillendirdiğini gibi saçlarınızı şekillendirin. Özellikle enseniz hizasına, kulağınızın alt kısımlarına ve saçınızın yanlarına birkaç ince örgü ekleyin. Böylece saçınızı savurdukça, ya da rüzgar vurdukça cool bir görünüm edinebilirsiniz.

Yandan balıksırtı

Şimdiye kadar kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri listemize ekledik. Bir de eliniz örgü saç yapmaya müsaitse denemeden geçmemeniz gereken bir model önerimiz var. Bu model biraz uğraş gerektirse de en çekici erkek saç modelleri arasında kabul ediliyor. Bu model için saçınızın en az omuz hizasında olması gerekiyor. Yüzünüzün bittiği yerden saçınızı 5 parçaya ayırın ve bu parçaları ince birer balıksırtı model şeklinde başınızın tepesine kadar örün. Tepeye geldiğinizde ince lastik tokalar ile toplayın. Açıkta kalan kısımları başınızın tepesine doğru salaş bir topuz şeklinde toplayın. İşte bir rock yıldızı görünümü edineceğiniz saç modeliniz hazır.