0

Dalgalar tüm saç stillerine hareket hacim ve şıklık katar. Uzun ya da kısa, her türlü saç uzunluğu için de mutlaka bir modeli var. Kıvırcık saçların aksine de uzadıkça daha fazla şekil alır. Tabii saç modelinizi belirlemeden önce yüz şeklinize uygun bir kesim ile saçlarınızı şekillendirmeniz daha sonra da saç kesimine uygun bir model keşfetmenizde fayda var.

İşte deneyebileceğiniz birbirinden farklı dalgalı saç modelleri;

Erkekler İçin Dalgalı Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Dalgalı Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Dağınık undercut

Saçların kenar ve ense kısımlarının 3 numara, üst kısımların daha uzun olduğu bu saç modeli neredeyse her yüz şekli için uygun. Özellikle kirli sakallarınız varsa hiç düşünmeden tercih edebileceğiniz bir kesim. Üst kısımları klasik undercut modelden daha uzun tutarsanız dalgalı saçlarınızla oldukça şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Kahküllü dalgalı

Kısa dalgalı saç modellerinden kahküllü saçlar özellikle alnı geniş olanlariçin ideal modellerinden. Önleri hafif sağ ya da solda tutup, enseye doğru kısalan bir kesim şekillendirmek için de oldukça rahat modellerden. Saçlarınıza biraz wax sürüp ellerinizle dalgalarınızı düzelterek dışarıya çıkabilirsiniz.

Bir kenar kısa

Saçınızı sağ ya da sol kısımdan ayırdığınız ve bu ayrımın ince bir çizgi halinde olduğu bu model de kısa saç kullanmayı seven erkekler için en ideal modellerden. Ayırdığınız saçlarınızda kısa kalan kenarın üst kısımlarını 3 numaradan biraz uzun alt kısımlarını ise 3 numara kestirerek bu modele sahip olabilirsiniz. Uzun kalan saçlarınızın dalgalarını wax ile şekillendirip yüzünüzün önüne doğru düşmesini sağlayarak da kullanabilirsiniz. Bu asimetrik kesimin neredeyse her sezon erkek saç kesim trendleri arasında olduğunu da söyleyelim.

Uzun dalgalı

Eğer oval bir yüz tipiniz varsa saçlarınızı omzunuza kadar uzatmaya ne dersiniz? Dalgalar uzun saçlarda oldukça şık ve havalı görünür. Oval yüzünüzün keskinliğini de yumuşatacaktır. Bir stil tüyosu da verelim; eğer saçlarınız omuz hizasına geldiyse ve bir davete katılacaksanız, giydiğiniz takımın üstüne saçlarınızı ense hizasından minik bir topuz yapıp önlerden bir küçük saç çıkarabilirsiniz. Hızlıca yapabileceğiniz bu model özenilmiş bir izlenim verecek.

Toplamak dışında gün içinde aceleniz olduğunda Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey uygulayıp ellerinizle şekillendirdikten sonra da kullanabilirsiniz.

Ayrıca Erkek Uzun Saç Toplama Modelleri yazımız size ilham verebilir.

Erkekler İçin Dalgalı Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Dalgalı Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Dalgalı saç nasıl şekillendirilir?

Bahsettiğimiz bu kesimleri nasıl şekillendirebileceğinize geçersek;

Öncelikle kendinize bir saç şekillendirici ürün koleksiyonu edinmek işinizi kolaylaştıracak. Toni&Guy Şekillendirici Krem Wax Doğal Mat Etki saç şeklinizi belirginleştirerek sabitlemek için, Toni Guy Deniz Tuzu Etkili Sprey saçlarınızdaki dalgaların doğal şekilde belirginleşmesi için,  Toni Guy Esnek Tutuşlu ya da saç kalınlığınıza göre Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi ise saç modelinizin gün boyu bozulamaması için işinize yarayacak.

  • Saçınızın temiz ve hafif nemli olduğundan emin olun.
  • Wax ya da Deniz Tuzu Spreyi ürününüzü saçlarınıza uygulayarak başlayın ve eşit olarak dağıtın.
  • Eğer dalgalı saçlarınız kalın telli ve kısaysa diplere daha yakın olarak uygulayabilirsiniz.
  • Eğer uzun saçlarınız varsa, elektriklenmeyi önlemek ve gün boyu bozulmamasını sağlamak için saç tellerinizin uçlarına odaklanın.
  • Ardından, istediğiniz görünümü elde etmek için bir tarak veya ellerinizi kullanın.
  • Düzgün ve bir görünüm için saçınızı bir tarakla tarayın.
  • Dağınık bir saç stili için parmaklarınızı kullanabilirsiniz.
  • İstediğiniz dalgalı saç stilini elde ettikten sonra bir fön makinesi tutarak kabarmaları en aza indirebilir ve tüm gün kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Temiz saçlarınızı direkt fön makinesi ile şekillendirdiğiniz durumlarda ise son adım olarak saç spreyini sıkarak sabitleyebilirsiniz.
  • biraz ısı uygulayın. Erkekler, düşük ısı ayarında bir fön makinesi kullanarak, tüm gün sürecek bir görünüm için kabarmayı en aza indirebilir ve tutuşu en üst düzeye çıkarabilir.