0

Bakımlı olmak dış görünüşünüzü etkilemenin yanında ruhsal olarak iyi ve özgüvenli hissetmenin de en etkili yollarından. Vücut, saç, sakal, cilt.. her birine ayrı ve özenli davranmak, uygun bakım ürünleri kullanmak ve doğru uygulamaları yapmak kulağa uğraştırıcı geliyor olabilir. Fakat hiç de öyle olmadığını söyleyebiliriz. Biraz hijyen, birkaç ürün tüyosu ve basit yöntemleri öğrenerek ekstra vakit harcamadan kendinize dikkat etmeniz mümkün.

Bakımlı Bir Erkeğin Olmazsa Olmaz Alışkanlıkları-1 - Saç Bakım Güzellik Bakımlı Bir Erkeğin Olmazsa Olmaz Alışkanlıkları-2 - Saç Bakım Güzellik

Cildinizi sık sık nemlendirin

Kuru cilt, pul pul dökülmeler, ince çizgiler ya da siyah noktalar..Birçok cilt sorununun önüne geçmek için doğru cilt bakım yöntemleri izlemek oldukça önemli. İki basit adıma özen göstermeye dikkat edin. Temizlik ve  nemlendirme. Cilt bakım rutini daha fazla adım gerektirse de genel itibariyle bu iki adıma dikkat etmeniz sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Kendinize bir nemlendirici krem edinin ve gün içinde kremlenmeyi unutmayın. Sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce de bir yüz temizleme jeli ya da suyuyla cildinizi temizleyin.

Ayrıca Erkek Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? yazımız ilginizi çekebilir.

Saç ve sakal modeline dikkat

Uzamış ve biçimsiz sakallar ya da ensesi uzamış bir saç kesimi bakımlı görünmenin önüne geçebilir. Bu yüzden sık sık tıraş olmaya ve saçlarınızın kesimini düzelttirmeye dikkat edin.

Bunun yanında saç ve sakalları taramak da oldukça önemli. Böylece düzenli durmalarını ve yumuşak bir yapıda olmalarını da sağlayabilirsiniz.

2021 Saç ve Sakal Trendleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Bakımlı Bir Erkeğin Olmazsa Olmaz Alışkanlıkları-3 - Saç Bakım Güzellik Bakımlı Bir Erkeğin Olmazsa Olmaz Alışkanlıkları-4 - Saç Bakım Güzellik

Saç ve vücut temizliğine gereken önemi verin

Saç şeklinden bahsetmişken, temizliğinden bahsetmemek de olmaz. Saçların temizliğine gereken özeni göstermek birçok saç sorununun önüne geçmenize olanak sağlar. Tabii doğru şampuanı kullanmak da oldukça önemli. Önce saçlarınızın neye ihtiyacı olduğunu keşfedin. Kepek problemi yaşıyor olabilirsiniz, saçlarınız kuru ya da fazla yağlı olabilir ya da saç dökülmesi sorununuz olabilir. Saç ihtiyacınızı belirledikten sonra yıkama rutininize eklemek için en doğru şampuanı seçtiğinizden emin olun. Clear Men Şampuanları arasında çoğu saç tipine ve sorununa uygun bir seçenek var.

Tabii temizlik için vücut bakımına da gereken özeni göstermeniz gerekir. Sık sık duş almayı ve deodorant kullanmayı da ihmal etmeyin.

Tıraş ürünlerinizi temiz tutun

Jilet ve tıraş makinelerinin hijyeni cilt bakımının en önemli adımlarından biri. Temiz ve keskin bir jilet; tahrişten, batık oluşumlarından ve kızarıklıklardan korur. Jilet yerine tercihinizi tıraş makinesinden yana kullanıyorsanız, sakallarınızı kesme işleminden sonra makineyi temizlemeye de özen gösterin.

Tıraş işleminden sonra cildinizi nemlendirmeyi de unutmayın..

Bakımlı Bir Erkeğin Olmazsa Olmaz Alışkanlıkları-5 - Saç Bakım Güzellik Bakımlı Bir Erkeğin Olmazsa Olmaz Alışkanlıkları-6 - Saç Bakım Güzellik

Diş fırçanızı sık sık değiştirin

Hijyen standartlarına göre, diş fırçası 3 aylık kullanımdan sonra değiştirilmelidir. Kapalı ve nemli ortam bakteri oluşmasına oldukça müsait ortamlar olduğu için diş fırçanızı saklama kaplarında ya da başlıklarına muhafaza etmemenizde de fayda var.

Ayrıca ağız, dudak, dil ya da diş etlerinizde problem varsa ya da grip gibi bir hastalık atlattıysanız da 3 aylık bekleme süresine gerek duymadan mutlaka diş fırçanızı değiştirin.

İmza bir koku bulun

Koku sizi yansıtan en önemli konulardan biri. Bir imza kokuya sahip olursanız, sevdiğiniz ya da yeni tanıştığınız insanlar o kokuyu her duyduklarında sizi hatırlayacaklardır. Tabii bundan önemlisi temiz ve güzel kokmak bakımlı bir erkeğin olmazsa olmazlarından. Bu yüzden parfümünüzü belki sık sık değiştirmek yerine gündüz ve gece olarak iki seçeneğe düşürüp bir süre aynı kokuları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Axe Kaykay & Taze Güller Erkek Deodorant Sprey ile ihtiyaç duyduğunuz bakımı tamamlayarak tarzınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz!