1

Yüz bakımının sadece kadınlar için olduğunu mu düşünüyorsunuz? Cevabınız evetse, bunu tekrar düşünün deriz.

Düzenli tıraştan kaynaklanan aşınma ve yıpranma ile birlikte, beylerin tüm bu hasarı telafi etmek için ciltlerine daha iyi bakmaları gerekir. Yani yüz bakımı, erkekler için de son derece önemli. Erkek cildi daha kalın, daha büyük gözenekli ve sakal büyümesine elverişli olduğu için benzersiz cilde kavuşmak adına iyi bir cilt bakım rutini benimsemek şart. Peki ama nasıl?

İşte söz konusu erkek cilt bakımı olduğunda tüm merak ettiklerinizi bulabileceğiniz erkek yüz bakım rehberimiz!

Erkeklere Özel Yüz Bakım Rehberi-1 - Saç Bakım Güzellik Erkeklere Özel Yüz Bakım Rehberi-2 - Saç Bakım Güzellik

Cildinizi sağlıklı ve parlak tutmak için ayda bir kez profesyonel cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Ancak bunu çok sık yaptırmamaya özen gösterin. İşlemin bazı kısımları, çok sık yapılması durumunda cildinizi tahriş edebilir.

Eğer cilt bakımı yaptırmayı hiç düşünmediyseniz veya evde kendinize nasıl yüz bakımı yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki rehber, size yardımcı olabilir.

1. Adım: Temizleyin

Cildinizdeki kiri ve yağı temizlemek için bakım rutininize bir temizleyici ile başlayın. Cildinizi tahriş etmeyecek ve nemi uzaklaştırmayacak hafif bir ürün kullanın. Simple Daily Skin Detox Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli, cildinizin aşık olacağı kekik özü, cadı fındığı ve çinko pca ile dolu. Arındırıcı yüz yıkama jeli, cildinizi temizler ve parlamayı engellemeye yardımcı olur. Detoks etkisine sahip bileşenleri, cildinizdeki gözeneklerin tahriş olmadan nazik bir şekilde açılmasını ve derinlemesine temizlenmesini sağlar.

2. Adım: Eksfoliye edin

Cildinizi gerçekten temizlemek için bir adım daha ileri gitmelisiniz. Yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve göz çevresinden kaçınarak bir peeling uygulayın. Simple Daily Skin Detox Gözenek Arındırıcı Peeling, cildinizi ölü hücrelerden arındırarak daha canlı, temiz ve parlamayan bir görünüme sahip olmasını sağlar. Çünkü nazikçe gözeneklerinizi arındırır. Ürünü cildinize parmaklarınızla nazikçe masaj yaparak uygulamayı unutmayın.

3. Adım: Buhar banyosu

Evde tam bir spa deneyimi yaşamak için buhar banyosu yapabilirsiniz. Bunun için önünüze bir kase kaynar su koyun. Kasenin üzerine eğilin ve başınızı bir havluyla kapatın. Yaklaşık 5 dakika boyunca cildinize buhar tutarak gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Erkeklere Özel Yüz Bakım Rehberi-3 - Saç Bakım Güzellik Erkeklere Özel Yüz Bakım Rehberi-4 - Saç Bakım Güzellik

4. Adım: Maske

İşte yüz bakımının en eğlenceli kısmı. Çeşitli cilt tipleri ve sorunları için her türlü yüz maskesi bulmanız mümkün. Bu noktada kağıt maskeler, kullanım kolaylığı bakımından özellikle tercih sebebi olabilir. Simple De-Stress Rahatlatıcı Kağıt Maske’yi deneyin. Yumuşak ve hafif yapısı ile cildinizi ikinci bir cilt gibi sarar ve nemlendirir. Cildinizin aşık olacağı multivitamin (E ve B5), bitki özleri ve iyi kalpli aloe vera içeren formülü ile cildinizi nemlendirir ve yatıştırır.

5. Adım: Nemlendirin

Maskenin ardından cildinizi güne hazırlamanın zamanı geldi. Cildinizi nazikçe nemlendirecek bir ürünle şımartın. Simple Daily Skin Detox Yağ İçermeyen Likit Nemlendirici’yi sabah ve akşam cildinize uygulayın. İçeriğindeki kekik özü, cadı fındığı, çinko pca ve hızlı emilimli jel formülü sayesinde cildinizdeki yağı azaltmada ve matlaştırmada 24 saate kadar etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Temiz, sağlıklı bir cilt zaman her zaman özgüven sebebi! Düzenli bir cilt bakım rutini benimsemek ise en iyi cildinize ulaşmak için harika bir yol.