0

Çok sayıda süper pürüzsüz ünlü ve sporcu tarafından beslenen, yaklaşık 10 yıl önce bir trend olarak başlayan vücut tüylerini alma eğilimi, artık erkeklerin günlük bakım rutininin bir parçası. Vücut tüylerinizi almak istemeniz için birçok neden var. Belki onlar olmadan daha temiz, serin ve taze hissediyorsunuz; belki de pürüzsüz bir vücudun görünüşünü ve hissini seviyorsunuz.

Bu, elbette bir zorunluluk değil. Vücut tüylerinizi olduğu gibi seviyorsanız bu şekilde kullanın. Ama onlardan kurtulmak istiyorsanız hangi tüy alma yönteminin sizin için doğru olduğunu keşfetmeye ihtiyacınız olabilir!

Erkekler İçin Vücut Tüylerini Alma Rehberi-1 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Vücut Tüylerini Alma Rehberi-2 - Saç Bakım Güzellik

Tıraş olmak

Tıraş, istenmeyen tüyler içim mükemmel bir evde çözüm. Sonuçta yüzünüzden göğsünüze kadar hemen her bölgeyi tıraş edebilirsiniz.

Artıları: Tıraş, erkekler için tüm epilasyon yöntemleri arasında en basit ve en ucuzu. Bunun için tek ihtiyacınız bir ustura ve tıraş kremi. Üstelik sonuç almak diğer yöntemler kadar uzun sürmez, evde yapılabilir ve tüyleriniz yeniden büyüyene kadar cildinizin süper pürüzsüz olmasını sağlar.

Eksileri: Tıraş konusunda yüzünüzde olduğu gibi en büyük risk cildi tahriş etmek. Bu nedenle daha hassas alanlarda özellikle dikkatli olmak gerek. Ayrıca tüyleri kökten almak yerine yüzeyden kestiğiniz için batık yüz tüyleri gibi cilt sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Tıraş olmanın tahrişe, jilet yanıklarına ve renk değişimine neden olabileceğini unutmayın. Bunları önlemek için tüylerinizi çıkış yönünde almaya, öncesinde bir tıraş kremi ve sonrasında tıraş balsamı kullanmaya özen gösterin.

Tıraş koltuk altları, göğüsler, karın, bacaklar ve kasık bölgesi için ideal bir epilasyon yöntemi. Kollarınızı, ayak parmaklarınızı, kalçanızı, parmaklarınızı ve omuzlarınızı tıraş etmek ise iyi bir fikir olmayabilir.

Ağrılı mı?: Sadece acele ederseniz, kör bir tıraş bıçağı kullanırsanız... Her zaman dikkatli bir şekilde tıraş olun. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için bölgeye önce bolca soğuk su sıçratın ve yavaş hareket ettiğinizden emin olun.

Erkekler İçin Vücut Tüylerini Alma Rehberi-3 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Vücut Tüylerini Alma Rehberi-4 - Saç Bakım Güzellik

Kısaltmak ve düzeltmek

Vücut tüylerinizi almak yerine azaltmak mı istiyorsunuz? O zaman sadece bir düzelticiye ihtiyacınız var.

Artıları: Tüyleri kesmenin yanı sıra, görünümü üzerinde tam bir kontrole sahip olmanızı sağlar ve cildi batık tüylerden, tahrişten korur. Evde kolayca yapabilir, ayrıca farklı uzunlukları da deneyebilirsiniz. Bunun da ötesinde, düzelticileri kullanmak çok kolaydır. Çoğu su geçirmezdir, böylece duşta bakım yapabilir, daha az dağınıklık yaratabilirsiniz.

Eksileri: Uygulamanın sonucu bir tıraş bıçağı kadar pürüzsüz olmaz ve ağda, tüy dökücü krem gibi yöntemler kadar uzun sürmez.

Düzeltici ile epilasyon koltuk altları, göğüsler, karın ve kasık bölgesi için oldukça ideal olabilir.

Ağrılı mı?: Günümüzün vücut bakım cihazları, oldukça profesyonel şekilde tasarlanıyor. Bu yüzden size ağrısız bir şekilde epilasyon sağlayabilirler.

Erkekler İçin Vücut Tüylerini Alma Rehberi-5 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Vücut Tüylerini Alma Rehberi-6 - Saç Bakım Güzellik

Ağda

Epilasyonun en popüler ve etkili biçimlerinden biri olan ağda, bir terapistin vücut tüylerini ağda ve spatula ile almasını içerir.

Artıları: Ağda ile cilt yaklaşık 4 hafta pürüzsüz kalırken, tıraş veya kremlerle sadece birkaç gün pürüzsüz kalır. Ayrıca beylerin artık daha sık tercih ettiği tendeki pürüzsüz hissi sağlar. Üstelik tüyler kökünden alındığı için yumuşak ve ince uçlarla yeniden uzar. Böylece daha az kaşıntı olur. Eğer kalın ve yoğun tüylere sahipseniz ağda sizin için oldukça iyi bir seçenek olabilir.

Eksileri: Biraz acılı olabilir. Bunu evde yapabilirsiniz ancak bir profesyonel tarafından yapılması çok daha iyi olur. Ayrıca ağdadan sonraki 24 saat aşırı terlemeye neden olan aktivitelerden kaçınmanız gerekir.

Ağdayı vücudun tüm bölgeleri için kullanabilirsiniz.

Ağrılı mı?: Herkesin farklı ağrı eşiği olsa da ağda genellikle acılıdır. Acıyı azaltmak için ağdadan önce tüylerinizi kısaltmayın. Çok fazla keserseniz rahatsızlık hissi daha da artar ve tüyleri kökünden alabilmek için bölgenin üzerinden birkaç kez geçmek gerekebilir.

Ayrıca Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızı incelemeyi unutmayın!