0

Zaman zaman hepimiz saç uzunluğumuzla ilgili olarak kararsızlık yaşayabiliriz. Uzatmak mı uzatmamak mı? Bazen küt saçlar bazen uzun saç modelleri daha çok ilgimizi çeker. Konu saçlarınızı doğal olarak uzatmak olduğunda ise bu iş için gerekli zaman ve dikkati harcama kararı, başlangıçta sinir bozucu olabilir. Hatta dürüst olmak gerekirse sonsuza kadar sürecek gibi gelebilir.

Oysa doğru tüyolarla bu süreci keyifli kılmak ve saçlarınızın sağlıkla uzamasını sağlamak mümkün. Daha uzun, daha güçlü saçlar mı istiyorsunuz? İşte nasıl elde edileceği.

Daha Uzun, Daha Güçlü Saçlar Tam Olarak Nasıl Elde Edilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Daha Uzun, Daha Güçlü Saçlar Tam Olarak Nasıl Elde Edilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Önce alışkanlıklarınızı sorgulayın

Kuaförünüze saçlarınızı uzatmak istediğinizi söylediğinizde, bilmek isteyeceği ilk şey saçlarınızın ne kadar sağlıklı olduğu. Çünkü onların neden sağlıksız olabileceği üzerine mutlaka düşünmeniz gerek. Bu sayede saçlarınıza zarar veren alışkanlık ve uygulamaları değiştirebilirsiniz. Günlük rutininiz, ısı ile şekillendirme araçlarını ne sıklıkla kullandığınız, hangi ürünleri tercih ettiğiniz, hatta diyet ve sağlık sorunlarının; saç sağlığınız üzerinde direkt olarak etki sahibi olduğunu unutmayın. Ve işe bunları sorgulayarak başlayın.

Sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyin

Saç büyümesi genel sağlığın bir göstergesi olabilir. Yaşam tarzı, kirlilik ve çok fazla güneşe maruz kalma gibi çevresel stresler saç sağlığı üzerinde büyük etkiye sahip. Bol su, vitamin ve mineral içeren; sağlıklı saçlar için beslenme önerilerinden yararlanarak düzenlenen bir diyet sadece saçlarınızın uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı saçların bir diğer önemli bileşeni olan saç dökülmesini de azaltabilir.

Daha Uzun, Daha Güçlü Saçlar Tam Olarak Nasıl Elde Edilir?-3 - Saç Bakım Güzellik Daha Uzun, Daha Güçlü Saçlar Tam Olarak Nasıl Elde Edilir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Saç renginiz konusunda stratejinizi değiştirin

Saç renginizi sık sık değiştirmeyi seviyor veya rengini korumak için her ay saçlarınızı boyatıyor olabilirsiniz. Konu saç uzatmak olduğunda onları ne sıklıkla boyadığınız da önem kazanıyor. Elbette saçlarınıza işlem uygulamaya devam edebilirsiniz, ancak bu saç hedefinize ulaşmanız için gerekli süreyi uzatabilir. Onlara verdiğiniz zararı en aza indirmek için doğal saç renginize daha yakın bir uygulamaya geçebilir, bu konuda kuaförünüzden destek alabilirsiniz.

Saçlarınızı özgür bırakın

Saç uzmanları sağlıklı saçlar için kırılmaya neden olabilecek ve saç çizgisini gereksiz yere gerginleştirecek sıkı at kuyruklarına karşı. Bu yüzden saçlarınız sağlıkla uzasın istiyorsanız onları sürekli toplamak yerine özgür bırakmayı deneyin. Toplamanız gerekiyorsa yumuşak tokalarla yapabileceğiniz gevşek saç modellerini tercih edin.

Daha Uzun, Daha Güçlü Saçlar Tam Olarak Nasıl Elde Edilir?-5 - Saç Bakım Güzellik Daha Uzun, Daha Güçlü Saçlar Tam Olarak Nasıl Elde Edilir?-6 - Saç Bakım Güzellik

Nazikçe tarayın

Aşırı ve sert tarama, saçlarınızın kırılmasına neden olabilir. Saç nasıl taranır, bilmek önemli. Saçlarınızdaki karışıklıkları önlemek için onları taramaya saç uçlarından başlayın. Bunun için geniş dişli bir tarak kullanmayı deneyin. Saçlarınızı aşırı ve sert bir şekilde taramanızın saç dökülmesi sorununu artırabileceğini unutmayın.

Daha az kestirin, daha iyi bakın

Saçlarınızı uzatmaya çalışıyorsanız kestirmek istemezsiniz, ancak yine de bölünmüş uçların saç sağlığına zarar vermesini engellemek için düzenli olarak kısalttığınızdan emin olun. Bunun yerine onlara daha iyi bakın, bu sayede çok fazla kestirmenize de gerek kalmaz. Saçlarınıza derinlemesine bakım yapan bir şampuan kullanmayı deneyin. Bu noktada Clear Women Kil Terapisi Şampuan’ı öneririz. Mineral deposu olarak bilinen kil içeren formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmadan dipten uca arındırır, onlara ipeksi yumuşaklık verir. B3 vitamini içeren formülüyle saç derisini besler ve canlandırır.