0

Yüz hatlarınız uzun ve hangi saç stili bunu en iyi şekilde dengeler merak mı ediyorsunuz?

Sizin için yüz hatlarınıza en uygun saç kesimlerini ve modellerini derledik.

Uzun Yüzler için İdeal Saç Stilleri-1 - Saç Bakım Güzellik Uzun Yüzler için İdeal Saç Stilleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Bob Kesim

Yüz şeklinizin uzunluğunu orantılayan çene hizasındaki bob kesim modeller oldukça iyi bir alternatif. Çene yapınızı daha da yumuşatarak, trend ve kullanışlı saç modelleri arasına girmeyi başarıyor. Dümdüz kesilen küt ismi verilen modele de oldukça benzemesiyle bilinir.

Yandan Ayrılmış Saçlar

Yuvarlak ve iri yüzler için yüzyapısını daha uzun göstermenin yolu nasıl ortadan ayırmaksa, bu sefer durum tam da zıttı. Sağdan ya da soldan ayırdığınız saçlarınızın yüzünüzün daha yuvarlak görünmesine yardımcı olacak.

Uzun Yüzler için İdeal Saç Stilleri-3 - Saç Bakım Güzellik Uzun Yüzler için İdeal Saç Stilleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Omuz Hizasında Dalgalı Modeller  

Omzunuza kadar uzanan dalgalı modeller, stilinize kattığı hareket sayesinde zarif bir görünümü de beraberinde getirecek. Özellikle hafif dalgaları tercih etmeniz gereken bu model, stil kurtarıcılarınız arasında.

Ufak bir not; bu tarz bir modeli saçınızda şekillendirmeden önce TONI&GUY Dalga Sabitleyici Krem uygulamayı ihmal etmeyin. Havluyla ıslaklığı giderilmiş saçlarınıza ceviz büyüklüğünde aldığınız kremi uygulayın. Bu sayede saçlarınız formunu daha iyi koruyacak.

Uzun Yüzler için İdeal Saç Stilleri-5 - Saç Bakım Güzellik Uzun Yüzler için İdeal Saç Stilleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Kaküller

Hem sevimli hem de çekici bir saç stili olan kakül modelleri, uzun yapılı suratların da vazgeçilmez tercihleri arasında. Alın kısmınızı saçlarınızla kapatan bu model daha yuvarlak hatlara sahipmişsiniz gibi görünmenize yardımcı olacak.