0

Konu saç renkleri olduğunda her zaman trend renkler arasında yer alan karamel tabii ki bu sezon da oldukça trend. Saçların parlak ve aydınlık görünmesini sağlayan, güneşten açılmış gibi bir doğallık sunan karamel saç rengi bir kere tercih ettiğinizde vazgeçilmez saç modelleriniz arasında yer bulabilir. Tabii cilt renginize, saçlarınızın tipine uygun o karamel tonunu bulmanız önemli.

Karamel Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır? -1 - Saç Bakım Güzellik Karamel Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır? -2 - Saç Bakım Güzellik

Karamel saç rengi kimlere yakışır?

Aslında her cilt tipine yakışacak bir karamel tonu mutlaka var. Önemli olan doğal saç renginiz ve cilt renginiz arasındaki geçişi sağlayacak bir tonu bulmak. Eğer açık bir cilt renginiz varsa, koyu karameller tam sizin için. Koyu renk cilt tonunuzu ortaya çıkararak soluk bir görünümü engelleyecek. Eğer açık renkli cildinize açık tonlarda bir saç rengi tercih ederseniz zaman zaman soluk bir görünüme neden olabilirsiniz. Üstelik saç renginizin ortaya çıkması için sürekli olarak makyaj yapmanız da gerekebilir. Eğer kumral denilen buğday rengi bir cilt tipiniz varsa balköpüğüne yakın açık renklerdeki bir karamel sizin için doğru tercih olacaktır. Bu renk tonuyla cilt ve saçınız üzerinde yumuşak bir geçiş olacak ve enerjik bir görünüm yakalayacaksınız.
Esmer ve esmere yakın koyulukta bir ten renginiz varsa, daha altın rengi, içinde kızıllar ve turuncular barındıran karamel tonlarına yönelebilirsiniz.

Karamel Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır? -3 - Saç Bakım Güzellik Karamel Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır? -4 - Saç Bakım Güzellik

Karamel saç rengi tonları

Balköpüğü: Buğday tenlilere çok yakışan balköpüğü en çok tercih edilen karamel tonları arasında. Sarıya yakın ışıltıları olan balköpüğü özellikle yaz mevsiminde saçlarınızın harika görünmesini sağlayacak.

Bal karamel: Bal köpüğünden biraz daha koyu ve sıcak olmasıyla farklılaşan bal karamel en klasik karamel tonları arasında. Altın ve bakır tonlar barındıran bu renk ışıltılı özelliğiyle ön plana çıkacak.

Bakır karamel: İçerisinde hafif kızıllıklar ve turuncular barındıran bakır karamel bakır saç renginin içesinde sarılar barındırmasıyla ön plana çıkar. Özellikle açık ten renginiz ve renkli gözleriniz varsa hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. Bu renk akmaya çok müsait olduğu için bakımlarına ekstra özen göstermeniz de gerekir.

Küllü karamel: Hafif soğuk kumral tonlarını içine barındıran küllü karamel, soğuk ve karamelin sıcak tonuyla bir araya geldiğinde oldukça doğal balyajlar yaptırmışsınız gibi durabilir.

Çikolata karamel: Koyu karamel tonlar arasında en çok tercih edilen rengin çikolata karamel olduğunu söyleyelim. Tüm cilt renkleri ile harika bir uyum yakalayan bu renk koyu kahve bir görünümde olmasıyla bilinir. İçindeki altın renkleri özellikle saçlarınız güneş gördüğünde muhteşem parıldamalara neden olacak.

Karamel Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır? -5 - Saç Bakım Güzellik Karamel Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır? -6 - Saç Bakım Güzellik

Karamel rengi saç bakımı

Karamel, aslında her saç rengine yapılması gereken bakımdan fazlasını istemez. Fakat koyu renk saçlarınızdan daha açık tonlara geçtiyseniz ve saçlarınızda açma işlemi uygulandıysa bakım rutininizi biraz sıklaştırabilirsiniz. Haftada en az 2 kez, saç maskesi uygulamaya özen gösterin. Ayrıca şampuan seçiminizi de saçlarınıza uygun bakım yapan şampuanlardan yana kullanın. Kuru saçlarınıza da bakım yapan saç yağları uygulayarak daha canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Saçınız boyandıktan sonra birkaç hafta ısı ile şekillendirici alet kullanmamaya da dikkat edin. Saçlarınızı kırabilecek bu gibi işlemleri uygulamanız gerektiğinde ise Toni&Guy Isı’ya Karşı Koruyucu Sprey kullanmayı ihmal etmeyin.

Bonus: Birkaç saç modeli önerisi

İçerisinde farklı renkleri, açık sarıları, kızıl ve turuncuları barındıran karamellere en çok yakışan saç modelleri şüphesiz dalgalı ve açık saçlar. Saçınızın ön kısmını açık bırakıp dağınık bir topuz ya da yarım atkuyruğu da yapabilirsiniz.

Eğer saçlarınız kısaysa saçınızın bir tarafını açık bırakıp bir tarafına balıksırtı modelde küçük bir örgü ekleyebilirsiniz.