0

Kızıl neredeyse çoğu kadının hayatının bir döneminde yaptığı ya da yapmak istediği saç renkleri arasında. Radikal bir karar olması yüzünden fazla cesaret edilemeyen saç renklerinden olsa da, özellikle koyu kızıl çoğu kadına oldukça yakışıyor. Çarpıcı ve yoğun bir renk olan kızıl tonları stilinize farklı bir hava katmasıyla da ön plana çıkıyor.

Koyu Kızıl Saç Rengi, Kimlere Yakışır?-1 - Saç Bakım Güzellik Koyu Kızıl Saç Rengi, Kimlere Yakışır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Koyu kızıl saç rengi

Kızıl saç, hangi tonda olursa olsun, en çok dikkat çeken saç renkleri arasında. Bakımının zor olduğunun düşünülmesi, rengin çok fazla akması gibi nedenler koyu kızıla geçişte kafanızı karıştırıyorsa saç bakımınızı nasıl yapmanız gerektiğinden de bahsedeceğiz.

Öncelikle karar vermeniz gereken şey koyu kızılın size uygun olup olmadığını belirlemek. Her cilt tonuna uygun bir kızıl renk olsa da, bu rengin tonunu kendi cilt tonunuza göre ayarlamanız kusursuz bir görünüm elde etmek için önemli.

Koyu kızıl saç rengi kimlere yakışır?

Eğer sıcak bir cilt tonunuz varsa yani esmer ya da esmere yakın buğday tonlarındaysanız kızıl kahve, tarçın kızıl ve koyu kızıl tonlar tam sizin için. Eğer cilt tonunuz soğuk dediğimiz pembemsi, beyaz, açık kumral tonlardaysa koyu kızıl yine size oldukça yakışacak. Bunun yanında tarçın bakır, kestane kızıl gibi renklere de yönelebilirsiniz. Özellikle renkli gözleriniz varsa, hiç düşünmeden koyu kızılı denemeniz gerek. Koyu kızıl göz renginizi ortaya çıkararak daha canlı bir görünüm elde etmenize de olanak sağlar. Ayrıca yüzünüzde çiller varsa kızıl saç çillerinizle de harika görünecek.

Saçınızın tamamını boyamak sizin için fazlaysa, kızıl ile gölgeler, ombre, röfle gibi saç uygulamalarına da yönelebilirsiniz. Eğer ombre, gölge gibi uygulamalar yaptıracaksanız kendi saç renginizin koyu olması önemli. Koyu kızıl, koyu kahveler ve siyahlarla bir bütün oluşturabilir.

Koyu Kızıl Saç Rengi, Kimlere Yakışır?-3 - Saç Bakım Güzellik Koyu Kızıl Saç Rengi, Kimlere Yakışır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Koyu kızıl saç bakımı nasıl yapılır?

  • Kızıl diğer saç renklerine göre daha fazla akmasıyla bilinir. Eğer saçınızı her gün yıkıyorsanız, bu süreyi haftada 3-4 olacak şekilde düzenlemekte fayda var.
  • Güneş kızıl saçınızın cansız görünmesine ve kurumasına neden olabilir. Güneşe çıktığınızda saçlarınızı bir şapka ile korumaya özen gösterin. Bu noktada Güneşte Yanmış Saç Derisi İçin Çözümler yazımıza da göz atabilirsiniz.
  • Sıcak su saçın ve saç derisinin kurumasına neden olabilir. Bu yüzden saçınızı çok sıcak su ile yıkamamaya dikkat edin. Ilık su ile yıkanan saç daha canlı ve daha parlak görünür.
  • Saçı dikkatli kurutmak da koyu kızılın rengini koruması için önemli unsurlardan. Eğer fön ile kurutacaksanız fön makinesini saçınıza çok yaklaştırmamaya dikkat edin.
  • Isı ile şekillendirici aletler kullanacaksanız mutlaka ısıdan koruyucu bir saç ürünü kullanın.
  • Saç bakımının en önemli noktalarından biri de doğru saç ürünlerini kullanmak. Clear Women Kil Terapisi Şampuan mineral deposu olarak bilinen kil içeren formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmadan dipten uca arındırır, ipeksi yumuşaklık verir. B3 vitamini içeren formülüyle saç derisini besler ve canlandırır.
  • Duş öncesi saç bakım maskelerinden ve duştan sonra saç bakım yağlarından da yararlanabilirsiniz.