0

İnsan vücudu günlük olarak çeşitli vitamin ve mineral grubundan besin kaynaklarına ihtiyaç duyar. Maden suyu içerisinde yetişkin bireylerin ihtiyaç duyduğu pek çok önemli mineral bulunur. Dolayısıyla maden suyu saça faydaları başta olmak üzere tüm vücuda faydası olan bir ürün olarak bilinir. Soda; içeriğinde zengin miktarda magnezyum, demir, sodyum ve florit mineralleri bulundurur. Bu mineraller sağlığa önemli faydalar sunmasının yanı sıra saçlar için de gerekli bileşenler olarak öne çıkar. Peki, maden suyu saça iyi gelir mi ve sodanın saça faydaları nelerdir? Gelin maden suyunun saça etkilerini ve saç bakımındaki yerini hep birlikte inceleyelim.

Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-1 - Saç Bakım Güzellik Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-2 - Saç Bakım Güzellik

Maden Suyu(Soda) Saça Faydaları Nelerdir?

Maden suyunun saça faydaları oldukça fazladır. Sade soda saça faydaları aşağıdaki gibidir:

  • Soda, saçın ihtiyaç duyduğu minerallerle beslenmesine destek olur.
  • Saç derisinin ve saçların nemli olmasına zemin hazırlar.
  • Saçların kepeklenmesini önlemek daha canlı bir görünüme olanak tanır.
  • Saçlarda parlak bir görünüm ortaya çıkmasına katkı sunar.
  • Saçlarda kırılmaların önüne geçme konusunda destekleyicidir.
  • Sağlığını kaybetmiş saç tellerinin onarılması konusunda saça katkı sunar.
  • Yıpranmış saçların yeniden güçlenmesine ve yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.

Maden suyuna ek olarak Susam Yağının Saça Faydaları adlı içeriğimizi okuyarak konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-3 - Saç Bakım Güzellik Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-4 - Saç Bakım Güzellik

Maden Suyu Saçı Uzatır Mı?

Saçlar, güneş ışınlarına maruz kalma, boya gibi işlemler görme ya da yetersiz beslenme gibi nedenlerden dolayı zayıflama eğilimi gösterir. Sodayı saç bakımına dahil etmek saç derisinde bozulmuş olan pH seviyesini dengelemeye katkı sunar. Bu sayede saç kökleri beslenerek daha güçlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşur. Saçtaki oksijen ihtiyacı da maden suyu sayesinde azalmaya başlar. Dolayısıyla sodalı saç bakımı daha kuvvetli saç tellerine kavuşmak ve saçların daha hızlı uzamasını sağlamak açısından destekleyicidir. Ayrıca “Saç için Biberiye Çayı Nasıl Kullanılır?” diye merak ediyorsanız hemen içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-5 - Saç Bakım Güzellik Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-6 - Saç Bakım Güzellik

Maden Suyu Saç Rengini Açar Mı?

Şampuanınızın içine ekleyeceğiniz bir miktar soda, sadece saçlarınızın rengini açmakla kalmayıp saçlarınıza göz alıcı ışıltılar da katar. Sodanın saç rengi açma özelliğinin yanı sıra saçı uzatma ve canlandırma gücü de son derece fazladır. Maden suyunu düzenli olarak kullandığınız zaman saçlarınızdaki dökülme sorunu konusunda da sodadan önemli bir destek almış olursunuz.

Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-7 - Saç Bakım Güzellik Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-8 - Saç Bakım Güzellik

Maden Suyu(Soda) Saça Nasıl Uygulanır?

Maden suyu hem içildiğinde hem de saça sürüldüğünde saça fayda sağlar. Maden suyunun saçlardaki zayıflığı ve kepek problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılması yaygındır. Maden suyu ile saç yıkamak veya saç diplerine bir miktar maden suyu sürmek ve beklemek saç bakımı için yeterlidir. Saç diplerine masaj hareketleriyle uyguladığınız soda ile saçlarınıza bakım yapabilir ve saç tellerinize mineral desteği sunabilirsiniz.

Bunun yanında maden suyu içerisinde bulunan mineral ve proteinler saçların çok daha parlak görünmesine destek olur. Düzenli kullanım sonucunda maden suyunun saçınıza ne kadar sağlıklı ve canlı bir görünüm kattığını fark edebilirsiniz.

Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-9 - Saç Bakım Güzellik Maden Suyunun Saça Faydalarına Göz Atın!-10 - Saç Bakım Güzellik

Maden Suyu Saçta Ne Kadar Bekletilmeli?

Soda ile saç yıkama sırasında maden suyu ile saç derisine 3-5 dakika masaj yapmak ve ardından maden suyunu saçta yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra durulamak gerekir.


Sizler için yukarıda sodanın saça faydaları konusunu ele aldık. Siz de maden suyu saç bakımı tekniklerini saçınıza uygulayarak sodanın zengin içeriğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı son zamanlarda ortaya çıkan saç bakım trendlerinden yararlanarak tazelemeniz de mümkün. Dilerseniz yeni saç bakım trendi skinification hakkında bilgi alarak saçlarınızda yeni nesil uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz.